Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Darek
2011-01-07, 11:07
Lepszy diesel czy benzyna, duże auto czy małe jak uczyć się
Autor Wiadomość
cudanakiju 
Klubowicz

Safrane ph: --
Rocznik: --
Pojemność: --
Wersja wyposażenia: -- :(
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-25, 16:07    

troja26 napisał/a:
Tak czytam to wszystko i bez urazy to po co kupiłeś safrane? Uczysz się dopiero jeździć a wybierasz do tego prawie pięciu metrowe autko. Po za tym starasz się na wszystkim oszczędzać to trza se było golfa kupić. Safrane to bardzo dobre autko i niezawodne, ale jedna zasada nie można oszczędzać, nie mówię byś kupował oryginały ale dobre zamienniki. Robić rozrząd bez wymiany rolek... bez komentarza. Żal mi tego autka to właśnie przez ludzi z takim podejściem jak ty francuskie auta mają taką kiepską opinię. Wiem że trochę ostro ale już nie umiałem tego czytać. Panowie niech robi oszczędnie, szafka się rozpadnie a portale motoryzacyjne zyskają kolejnego "miłośnika" francuzów.


Na pewno czytałeś ten temat? :chytry: To poczytaj jeszcze raz:

Raz:
cudanakiju napisał/a:
Z jednej strony - warto, bo po co potem płacić 2x za to samo, z drugiej, jak to określił mój kolega, "po co dokładać do tak starego auta, Ty i tak dużych przebiegów nie robisz, reszta rozrządu powinna spokojnie wytrzymać jeszcze z rok".

Dyskusję uważam za otwartą;p


Dwa:
cudanakiju napisał/a:
nie to zebym dziadował, tylko sie po prostu zastanawiam czy dokładać do niego tak z grubej rury.


Trzy:
cudanakiju napisał/a:
założyłem, że będą jakieś wydatki 'rozruchowe'.
Tylko tak jak mówię, chciałem przedyskutować ten manewr z Wami koledzy, nie robię dużych przebiegów i nie wiem ile Szafran będzie u mnie czy pół roku czy rok, a może dłużej.


przedyskutowaliśmy i wiem, że nie powinenem oszczędzać. To co już o opinie nie mogę zapytać?

Mi się podoba 5 metrowe auto. Myślę, że przez Twoje podejście do takich ludzi jak ja, ludzie podobni do mnie, na starcie wybierają golfy. Ale wiesz co? Leję na to ciepłym moczem :rotfl:

Ilu ludzi, tyle sposobów na utrzymanie auta, miło poczytać konstruktywne odpowiedzi, a nie 'trza se było kupić golfa'

[ Dodano: 2010-11-25, 16:18 ]
Cytat:
Nie chcę być chamski, ale takich ludzi bym olewał.


i chyba tym też się różnimy, że Ty olewasz ludzi a ja,

podejścia i zachowania -
Cytat:
Myślę, że przez Twoje podejście do takich ludzi jak ja, ludzie podobni do mnie, na starcie wybierają golfy. Ale wiesz co? Leję na to ciepłym moczem
Ostatnio zmieniony przez cudanakiju 2010-11-25, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-25, 16:28    

Ochłońmy Panowie :) nie róbmy zbędnego zamieszania w temacie.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
shreeek 
Starszy pisarz


Rocznik: 3232
Pojemność: 3232
Wersja wyposażenia: 3232
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 292
Skąd: zabrze
Wysłany: 2011-01-06, 22:59    .

Wiem ze temat stary, ale noz sie w kieszeni otwiera. Facet chce oszczedzic co w tym zlego? Juz biczujecie go? Bo Wy szastacie pieniedzmi inni rowniez maja? Czy chec oszczedzenia 50-100 zl to grzech? ja wiem ze rozrzad robi sie akurat kompletny. Rowniez mnie czeka na dniach wymiana dla swietego spokoju. Ale...
Nie podoba mi sie Troja Twoje podejscie, wrecz obrazliwe jest. Burzuj z Ciebie, takie wrazenie odnioslem po przeczytaniu Twojej wypowiedzi. Co do zamiennikow, czasem sa lepsze od orginalow, czasem nawet lepsze. Potem niby robi sie mit o franzuzach za przeproszeniem kupa prawda. Zamienniki, druciarstwo, w kazdej marce to znajdziesz. Kwestia podejscia do samochodu. Jesli to jest zwyky dupowoz ktory ma posluzyc rok/poltora na cholere ladowac kase ? I tak przy sprzedazy jej nie oddzyska. Oczywiscie w pewnych kwestiach nie powinno sie oszczedzac ale,
Co do 3.0 Darku :hyhy: ale nie kazdy taki silnik chce, sa ludzie ktorym wystarczy ze autko smiga 120-130 i jakos sie kula z a do punktu b . Mowisz ze zaoszczedzi na rorzadzie. Prawda ale... ;) A zreszta ... Nevermind. Nie przeginajcie paly burzuje!
a i taki wywod do czesci i tak wszystko jest made in czajna.

Cudanakiju ja Cie akurat rozumiem i w pewnym stopniu popieram.

Co do dziadowania. Hmm zalezy co to jest dziadowanie;-) ? Wlewanie wody zamiast plynu do spryskiwaczy mozna by nazwac dziadowaniem:-) ale, zreszta zmeczony jestem nie mam sily pisac. Ruszyl mnie ten temat. Sorki za szczerosc. :)
Ostatnio zmieniony przez shreeek 2011-01-06, 23:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-01-06, 23:17    

Wybuchłeś a temat już stary :) nie potrzebnie kotleta odgrzewałeś. Cudaczek kupił szafkę i później ją sprzedał nie dlatego, że części były drogie a dlatego, że jego życie zawodowe spłatało mu figla. Tak, że nie ma co roztrzepywać tego tematu. Odnośnie:

shreeek napisał/a:
Co do zamiennikow, czasem sa lepsze od orginalow, czasem nawet lepsze. Potem niby robi sie mit o franzuzach za przeproszeniem kupa prawda.

To muszę Ci naświetlić nieco sprawę, że większość zamienników teraz na rynku staje się oryginałami. I tak weźmy łożyska, najpierw oryginałem był SNR czy SKF teraz stała się INA, jeżeli chodzi o filtry to kiedyś motrio było oryginałem itd itd. Należy również spojrzeć na sprawę tak, że są zamienniki i zamienniki. Masz ich kupę począwszy od made in czajna aż po zamienniki jakościowo zbliżone i niczym nie ustępujące oryginałom. Dodatkowo, oryginały zawsze są najtrwalsze i nie ma tutaj żadnego ale, do tego żaden z producentów części zamiennych nie pozwoli sobie na produkcję części które będą w 100% takie same jakościowo jak oryginał bo może się to skończyć tak jak kiedyś mógł skończyć koncern Mercedsesa czyli klapą po wypuszczeniu prawie że w 99% bezawaryjnej 190 :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
shreeek 
Starszy pisarz


Rocznik: 3232
Pojemność: 3232
Wersja wyposażenia: 3232
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 292
Skąd: zabrze
Wysłany: 2011-01-06, 23:20    .

Zbyszku, ale ruszylo mnie podejscie co poniektorych osob. Chcesz przyoszczedzic kup sobie golfa... Ludzie Boze...

To co chce oszczedzic mam se auto zmienic?

Nie mam prawa szafy miec? Bo? Nie rozumiem Was, ok nie ma auta sprzedal ale .. Ludzie zachowajcie takie dyskusje dla siebie, zycie plata figla, raz sie jest przy kasie raz trzeba przyoszczedzic a jezdzic czyms trzeba....
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-01-06, 23:37    

W rozmowie nie chodziło o to, żeby kogoś odwieść od zakupu tylko od tego aby nie oszczędzał na częściach ile się da. Tak jak w komputerze, będziesz chciał dzieciakowi kupić kompa do gier, kupisz ostrą grafę ale przyoszczędzisz na płycie głównej. Wiesz co się wtedy stanie ? Gwarantuje, że po miesiącu będziesz miał nóż w plecach albo dzieciak będzie się tak zachowywał
http://www.youtube.com/watch?v=JbVj_R7onFs
Z resztą chyba tak samo by się zachowywał Cudaczek kiedy by przyoszczędził na wymianie rozrządu albo częściowej jego wymianie a silnik by w trasie klęknął. Rozrząd wymieniamy raz na 100 000km, odkładając to 100zł miesięcznie jesteśmy w stanie po 6 miesiącach uzbierać na nowy rozrząd a na innych częściach możemy przyoszczędzić.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
shreeek 
Starszy pisarz


Rocznik: 3232
Pojemność: 3232
Wersja wyposażenia: 3232
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 292
Skąd: zabrze
Wysłany: 2011-01-06, 23:46    .

Zbyszku ale nie porownujmy kompa do auta. To 2 rozne rzeczy. Naprawde.
Przyoszczedzenie na plycie nie jest zle. To juz nie te czasy ze byly roznice miedzy asrockami a asusami :) Byle jakiego asrocka idzie ladnie krecic, chipsety rowniez ma dobre.

No tak nie chodzilo o odwodzenie od zakupu. Tutaj Cudaczek byl defakto po zakupie auta. Nikt nie znal jego sytuacji nie wiedzial czemu chce przyoszczedzic czy musial czy " dziadowal" Faktem jest ze co poniektorzy zmieszali go z blotem, a wiekszosc widzac wypowiedzi przyklaskiwala jeszcze . Podsycala atmosfere.

Troja. Hm gardzisz takimi ludzmi tak? Ciekawe, tylko aby nikt Toba kiedys nie pogardzil pamietaj : )

Darku popierasz.... No comment..

Przypomnialo mi sie, kiedys podrozowalem stopem po polsce, troche europie. Jezdzilem na mase zlotow hipisowskich, koncerty, festiwale. Poznalem pewnego faceta, bezdomnego. Strasznie zdziadzialy, smierdzialo dykta na kilometr. Co sie okazalo facet skonczyl studia 2 kierunki. Mial odwalona chalupe wszystko stracil. Do czego nawiazuje.
Zebys Troja nie byl zmuszony przyoszczedzic bo ktos zacznie Toba gardzic.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-01-07, 00:08    

shreeek napisał/a:
To juz nie te czasy ze byly roznice miedzy asrockami a asusami :) Byle jakiego asrocka idzie ladnie krecic, chipsety rowniez ma dobre.

Powiedz to osobom od overclockingu :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2011-01-07, 08:19    

Ale to już było :D
 
 
troja26 
Klubowicz


Safrane ph: ph1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12v
Wersja wyposażenia: RT z wypasem ;)
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 120
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-01-07, 09:21    

Shreeek odp.... się ode mnie. Jesteś młody i mało wiesz, a mądrzysz się jakbyś nie wiadomo co przeżył. Tak jak Goli napisał nie ma co oszczędzać na częściach bo chytry dwa razy traci. Nie mówiłem stricte o oryginałach kupowanych w ASO ale by to zrozumieć to trzeba mieć trochę... A nie gardzę ludźmi którzy nie mają kasy, ucz się czytać ze zrozumieniem. Kupno autka to nie wszystko, trzeba też mieć na utrzymanie. Koledze się nie powiodło, sprzedał i ja to rozumiem sam mam problemy więc szafka stoi w garażu a jeżdżę astrą bo tańsza. Ale nie kupił bym auta i to jeszcze w dodatku które ma mi umożliwić egzystencję (w tym przypadku dojazd do pracy jak dobrze pamiętam) i od razu problem bo trzeba je doinwestować i kombinacje jak najtańszym kosztem. Stąd padła moja propozycja golfa, nie da się ukryć że części o wiele tańsze jak i koszt usługi. A teraz takie pytanie: kupiłeś szafkę i bardzo szybko chcesz ją sprzedać, czyż nie trafił ci się egzemplarz na którym ktoś "oszczędzał" ? I jeszcze jedno zanim będziesz próbował jakiś mądrych wywodów spoważniej, przypomnij sobie jak wydzwaniałeś do mnie, doprawdy dojrzałe zachowanie.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 1,41 sekundy. Zapytań do SQL: 16