Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana oleju w silniku
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 09:08    

Rufus napisał/a:

Więc jak producent zaleca Dextron II - lejcie Dextron II !!!



Problem w tym, że z mojego odkrycia wynika, że producent zaleca Dextron III. Problem został opisany tutaj:

http://www.renaultsafrane...2-5-ph2,76.html


Ja z racji posiadania auta od pół roku jeszcze tego nie robiłem wiec niech wypowie się ten kto już wymieniał olej w skrzyni.

Pozdrawiam
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 11:21    

Hmmmm, możesz mieć rację.

Możliwe, że Dextron IIE to Dextron III. (w sumie o tym E jakoś nie doczytałem, albo pominąłeś to w swoim poście)

Ja u siebie miałem jasno napisane Dextron III, więc taki też zalałem i nie miałem żadnych problemów ze skrzynią przez 32 tyś km. Kolega zalał Dextronem II i miał problemy ze skrzynią już po niecałych stu km. Na szczęście skrzynia nie zdążyła na tym ucierpieć - ucierpiał tylko portfel.

Nie będę się upierał, bo się na tym na tyle nie znam - podzieliłem się tylko własnym doświadczeniem z użytkowania ASB.

Tak swoją drogą uważam, że nie ma to jak pogrzebacz.

Zyczę Ci więc szczęśliwego rozwiązania tej zagadki.
 
 
Jordan 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: nie pamiętam
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-06-20, 00:30    

arek napisał/a:
Zależy, jak zamierzasz wymienić olej Mruga Jak całość, to może być ok. 7.5 litra, jak tylko z czyszczeniem filtra i spuszczeniem to pewnie ok. 4 l Mruga
Też jestem na tym etapie, więc troszkę cierpliwości. Zamówiłem olej w ASO, bo słyszałem opinie, że do skrzyni SU0 nie leje się Dextron II, jak jest na bagnecie napisane, tylko coś innego. Olej w ASO widnieje pod nazwą "uszlachetniacz oleju" na sprowadzenie z ceną 82 zł za litr Zdziwiony , więc zobaczymy, co przyjdzie ? Wesoly


Witam,

Arek, czy dostałeś już ten zamówiony olej?

Chcę w końcu wymienić ten olej w skrzyni, bo za długo już zwlekam a km lecą. Wiem, że potrzebny jest Dextron III ale nie wiem jakiej firmy kupiź i ile litrów.

Ze strony Valvoline:
http://lubricantadvisor.v....com/Select.asp

Po wybraniu odpowiedniego modelu wyskakuje nam kilka informacji. Miedzy innymi, że do skrzyni wchodzi 3,3 litra - jak na mój gust trochę mało. Czy ktoś zmieniał już olej, ile wchodzi litrów ?

Kolejna informacja jaka wyskakuje to 3 rodzaje oleju do skrzyni, poczytałem o nich trochę na allegro i tylko jeden z nich jest zalecany do przekładni wymagających płynów typu Dexron IIE. Problem w tym, że jest on najdroższy z nich wszystkich Smutny Pozostałe kosztują około 30zł za litr, a ten 90zł za litr.

Jeżeli ktoś z Was zmieniał już olej to powiedzcie na jaki i ile litrów wchodzi do skrzyni ? Mam nadzieję, że przynajmniej kupno filtra nie sprawi problemu.

Pozdrawiam Wesoly
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15