Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić Safranę czy nie?
Autor Wiadomość
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
  Wysłany: 2012-03-08, 15:43    Kupić Safranę czy nie?

W mojej safrance zaczęło coś rzęzić w silniku, obawiam się, że to rozrząd a że jest problem z cześciami a jeżeli już gdzieś znajdę to są cholernie drogie, pomyślałem o kupnie silnika, rozebraniu, wytarganiu rozrządu bądź jego elementu i przeszczepieniu go do swojego silnika. Popatrzylem na ogloszenia i ....

http://otomoto.pl/renault-safrane-C23153099.html

rozmawialem dzisiaj z kolesiem, ma podobno sytuację podbramkową, wyjeżdża do Niemiec w niedzielę, a Safrankę miał dzisiaj, bądź jutro wywieźć na złom, nawet w tym celu wynajął lawetę. Podobno to już jego piąta Safrana i jak chwilę na ten temat porozmawialiśmy z glupia franc zaproponował mi, że może mi ją opchnąć po cenie zlomu czyli 1200 złociszy a jeżeli mu zwrócę za lawetę i paliwo, to nawet mi ją przywiezie do domu.

Podobno silniczysko zdrowe, nie odpalane od trzech miesięcy, ale zapewnia, że będzie chodziło przed sprzedażą, po prostu mówi, że wkłada aku i odpala.
Nie wiem jak blaszydła w szafce, bo nie pod tym kątem z nim rozmawialem.
Tapicera cała, nie ściachana, elektryka działa i w przednich fotelach i w tylnej kanapie, pompowanie, grzanie również - podobno. (moje są już takie sobie, a podłokietnik mój to istna ciuchlandia :] )

Powiedzcie mi czy to dobry biznes? Na doradztwo żony w tym temacie to nie ma co liczyć (na co ci kolejny zlom? :mad: )

Nie chcę kolesia w trąbę robić, ale i sam nie chcę na lodzie zostać, wszak wiosna nadciąga :hyhy: , a czasu na podjęcie decyzji mam niewiele.

No i co ewentualnie z papierami? Podpisywać jakąs umowę czy lepiej jakoś inaczej kombinować?

HELP :zdziwko:

podreślam- cały opis tamtej szafki to PODOBNO
_________________
Mauer się nie zna
Ostatnio zmieniony przez Mauer 2012-03-08, 15:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
desperos 
Klubowicz
Mr RESET :D


Safrane ph: Subaru Impreza
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 SOHC
Wersja wyposażenia: GL
Typ pojazdu: G10-
Typ silnika: EJ20E
Wiek: 43
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 331
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-08, 16:09    

Powiem Ci tak...czasami trafiają się Safi z tym silnikiem ściągane od helmuta,szwajcara itp za ok 2000-2500 pln (bez prawa do rejestracji)i one są warte zakupu...Co do tej Safi to cena zakupu 1200 do tego transport ok 100 km w jedną mańkę hmm strzelam,że 400-500 pln,koszt zezłomowania resztek ok 300 i wychodzi blisko 2000 za wydmuchańca.Przemyśl to...
_________________
""Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane, bo zwiewa czapkę...""
 
 
 
troja26 
Klubowicz


Safrane ph: ph1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12v
Wersja wyposażenia: RT z wypasem ;)
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 120
Skąd: opolskie
Wysłany: 2012-03-08, 18:00    

Jak masz możliwość rozebrania autka to za samą karoserię dostaniesz 400zł za miedź około 400 zł katalizator około 200 i jest kolo co skupuje skrzynie czy sprawna czy nie daje 150 złociszy no i coś tam jeszcze na części tak więc sam przemyśl, co do wyrejestrowania auta bierzesz kolesia z pod sklepu stawiasz mu kilka winniaczy i podpisuje ci umowę ;)
_________________

 
 
pawelsafrane 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2,2 dCi
Wersja wyposażenia: Privilege
Wiek: 42
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 196
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-03-08, 20:39    

Ja bym się zastanowił, może oczekujesz aby potwierdzić zakup ale napiszę szczerze nie wiadomo w jakim stanie jest to auto kupisz złoma a połowy części nie sprzedasz bo do niczego, ja kupiłem safankę za 700zł i to była okazja, niech właściciel wyśle zdjęcia targuj się z ceną bo cena złomu to połowa co chciał za nią, ja karoserię sprzedałem na złomie za niecałe 200zł o ile dobrze pamiętam i to odliczyli za odbiór, podejrzewam że oszukali ale...
Raczej bym szukał jakiejś ładnej ściąganej.
_________________
Były:
Renault Safrane ph2, 1997r. 2.0B+G,
Renault Safrane ph1, 1995r, 2.0B+G,
Opel Vectra, 1.6 1991r, B+G,
Peugeot 309, 1.9d 1992r,
Fiat 126p, 1991
Wartburg 353, 1988r,
 
 
 
chocapic 
Pisarz


Safrane ph: phase I x 2
Rocznik: 1996 i 95
Pojemność: 2.5 x 2
Wersja wyposażenia: RT
Typ pojazdu: B548
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-08, 20:53    

Też miałem okazje kupić taką safrane, tylko w moim przypadku było to 2.5dt. Auto świeżo ściągnięte z niemiec, nawet ładne. Całe auto było na chodzie, automat sprawny i nawet klimatyzacja działała. Gość chciał coś ok 900zł, niestety za dłgo się zastanawiałem i.. na drugi dzień niestety ktoś ją zabrał :zdegustowany:
 
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-08, 21:32    

koleś przywiezie mi ją za 180 zlociszy, wiec cala inwestycja to 1380 pln. zapewnia, że silnik jest ok a tak naprawdę o niego mi chodzi. Jak przywiezie jestem w stanie go sprawdzić, odpala podobno. Zresztą gość chyba wie co mówi, skoro nie obawia się ją do mnie przywieźć. Tapicerka też jest podobno ok, cała elektryka działa jak należy, pompowanie, grzanie...klima działa !!!
W swojej powinienem wymienić kierunek i lampę z prawej strony bo zaczepy popękały, zakładam, że w tej drugiej jest ok ;)
a pozatym przekonałem się, że do 3.0V6 jest coraz trudniej o części, a po rozebraniu sporo tego będzie :hyhy:
pawelsafrane napisał/a:
targuj się z ceną

nawet nie ma po co, gość chciał ją jutro na żyletki wywieźć
pawelsafrane napisał/a:
niech właściciel wyśle zdjęcia

zapomnij, nawet czasu na to nie ma. Albo biorę albo nie :)
Mam mu dać znać do jutra rana, jeżeli się zdecyduje to mi ja przywiezie, jeżeli nie to wywozi ją na złom.

[ Dodano: 2012-03-08, 21:51 ]
desperos napisał/a:
czasami trafiają się Safi z tym silnikiem ściągane od helmuta,szwajcara itp za ok 2000-2500 pln

czekaj tatka latka. Ja potrzebuje juz coś zrobić, albo kupić rozrząd, albo silnik z półki za 700 stówek, albo safranę za 1380.
_________________
Mauer się nie zna
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2012-03-08, 22:44    

Z używki w używkę - jeśli potrzebujesz więcej części to można pomyśleć. Ale nie wiem dlaczego wychodzisz z założenia że tamten silnik będzie lepszy niż Twój?
Ja bym sobie odpuścił.

Poza tym piszesz że jak przywiezie to go sprawdzisz - gość powie, silnik chodzi super. A Ty będziesz słyszał jak rozrząd zasuwa po obudowie - i kto ma teraz rację? I co z kosztami?
 
 
pawelsafrane 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2,2 dCi
Wersja wyposażenia: Privilege
Wiek: 42
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 196
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-03-08, 23:06    

Ją bym sie nie zdecydował ale jeśli już to przed kupnem uzgodnić ze sprzedającym wszystkie możliwe szczegóły :kwasny:
_________________
Były:
Renault Safrane ph2, 1997r. 2.0B+G,
Renault Safrane ph1, 1995r, 2.0B+G,
Opel Vectra, 1.6 1991r, B+G,
Peugeot 309, 1.9d 1992r,
Fiat 126p, 1991
Wartburg 353, 1988r,
 
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-09, 12:31    

a więc decyzje podjąłem - KUPUJĘ SAFRANE ;)
wkrótce dam znać co i jak. No chyba, że koleś nie przyjedzie.

Doszedłem do wniosku, że 1380 to nie jest to kwota zaporowa , mam gdzie trzymać towar, rozbiorę na części a co zostanie pójdzie na żyletki. Jedyna zapora w całej tej układance to żona :D ,

[ Dodano: 2012-03-09, 14:51 ]
Jednak D..a blada, zakupu nie będzie.
Okazało się, że Safi jest zarejestrowana na żone kolesia, oni są w trakcie rozwodu, kobieta sprzedać nie chce (podobno na złość ex mężowi)...srututu pęczek drutu.
Jakaś dziwna sprawa :zdegustowany:
_________________
Mauer się nie zna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14