Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup 3.0 quadra
Autor Wiadomość
smutekh 
Obserwator

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-13, 14:07    Zakup 3.0 quadra

Witam.Kiedyś jezdziłem R25V6.Teraz na razie mam Xm-a V6 24v,ale wpadła mi w ręce w niskiej cenie safranka 3.0 12v 4x4.1993r.Szukam właśnie czegoś osobowego na 4 buty.Powiedzcie czy generalnie pchalibyście się w coś takiego.Pełny wypas.Skóra,fotele z pamięcią itp.Dodam że auto zaniedbane i wymaga kilku tygodni sprzątania.Napędy ponoć sprawne.Jedna z zasadniczych wad to zgnita tylna belka.Gość ją pospawał ale pasuje wymienić.Jak jest z dostępnością bo zwykła nie pasuje podobno.Pozdrawiam
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-12-13, 14:17    

Powitać, jeżeli autko pod kątem mechanicznym i elektrycznym nie jest zaniedbane pomijając tą nieszczęsną belkę to warto by się zainteresować. Sprzątanie nie jest aż tak straszne a na pewno po całym zamieszaniu będzie mega efekt. Na temat napędu na cztery buty to już będziesz musiał poczekać na Daroota, z tego co kojarzę to ostatnio walczył w tej dziedzinie. Aby nie zapędzać się zbytnio do przodu to troszkę się wyprostuję odnośnie mojego "warto się zaintereswać" i tutaj pytanie za ile możesz stać się posiadaczem tej szafki ? Trzeba by też się zorientować jak wygląda sprawa dostępności takiej belki jeżeli już się zdecydujemy na wymianę, bo z tego co się orientuję to mało było szafek 4x4 a z reguły większość ludzi boi się takich rozwiązań a tym bardziej w starszych autach, boją się aby się nie pogrążyć finansowo bo była okazja a później trzeba ładować i ładować.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
smutekh 
Obserwator

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-13, 14:24    

Co do wszelkiego rodzaju robót i dokładania to nic mnie nie przerazi.Mam świadomość że za taką kasę to nic specjalnego oczekiwać nie można.Wszystko robię sam :P Cena oscyluje w okolicach 2tyś.Problemy sprawia jeszcze elektryka od nadmuchu wiszą kable pod deską i coś pospinane na krótko.Myślę że sobie z tym poradzę.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-12-13, 14:54    

Więc tak jeżeli masz zapał i chęci do tego, aby autko doprowadzić do perfekcji i przez to mieć wypasioną furę to nic nie stoi na przeszkodzie :) A satysfakcja z odrestaurowania czegoś co wyglądało jak nic bezcenne :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2010-12-13, 18:40    

Jeśli się nie zdecydujesz na tą qaudrę, to ja chętnie ją kupię. I tak szukam coś na przeszczep do initialki.

Za 2 tysiące to warto wziąć auto - bo napędy są bardzo wytrzymałe i ciężko je popsuć.
Autko bardzo wdzięczne, przełożenie mocy 60/40.
W tej chwili jest zima, ja odstawiłem Clio 1,4 i jeżdżę tylko safrane :)
Nie ma opcji - dobre opony i jak to w każdej 4x4 - wjeżdzasz tam gdzie inni mogą tylko pomarzyć.

Tutaj jest fajny filmik (nie mój), jak przekłada napęd quadra na podłoże :)

http://www.kewego.com/video/iLyROoafvqWe.html

Jeśli chciałbym fotki napędu qadry, to mam całą dokumentacją wszystkich elementów po kolei, od skrzyni, reduktor, wał do dyfra. Wszystko to u siebie robiłem.
Ostatnio zmieniony przez Daroot 2010-12-13, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-12-13, 22:20    

Co do dostępności belki tylnej, to nie pozostaje Ci nic jak tylko rynek wtórny. Trzeba poszukać coś na szrocie, lub z rozbiórki. Czasami można dorwać "anglika" w dobrym stanie.
Czy ja bym się pchał w takie coś ?
Jeżeli jesteś w stanie sam to wszystko zrobić i masz zamiłowanie do modelu, to pewnie warto.
Model nie jest produkowany od 10 lat i każdy egzemplarz , zwłaszcza ten rzadki robi się z roku na rok coraz droższy - o satysfakcji nie wspominam, bo tego nie da się wycenić :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
smutekh 
Obserwator

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-13, 22:40    

Przekonaliście mnie i ją wezmę.Choćby po to żeby się nie zmarnowała na podkrakowskiej wsi.Ewentualnie ją potem odsprzedam klubowiczowi.Jest zima i nie chce mi się nawet schylić żeby ją oblukać od spodu.W razie czego mam w garage migomata to się zreperuje.Blacha z wierzchu ok.Tylko szkoda że nie ma szybra.Jeszcze do Daroota:Jak możesz podesłać materiały o 4x4 Safrany to będę wdzięczny.Będę kolejnym użytkownikiem safranki :oczami:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15