Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przegląd ofert zakupu
Autor Wiadomość
Odys 
Użytkownik
Buszujący w złożu

Safrane ph: -
Rocznik: -
Pojemność: -
Wersja wyposażenia: -
Wiek: 35
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 10
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-10-30, 12:35    Przegląd ofert zakupu

Chciałbym tu wrzucać linki z Szafrankami, które mi wpadły w oko. Liczę na opinie, choć oczywiście rozumiem, że przez internet to za wiele się wysonduje jeżeli chodzi o stan auta.

Chciałbym też dowiedzieć się gdzie prócz otomoto.pl i allegro znajdę ciekawe oferty :)

To moja pierwsza propozycja (pisownia wystawiającego razi, ale autko już nie):
http://otomoto.pl/renault-safrane-C15515410.html

Jeszcze dodaje tą ofertę:
http://otomoto.pl/renault...-C15583148.html
Ph II 2.5 LPG... Tylko ciekawe jak z bliska to wygląda...
_________________
Who dares wins!
Ostatnio zmieniony przez Odys 2010-10-30, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-10-30, 16:13    

Odysie, jaki silnik chcesz to już zależy od Ciebie. Jeżeli lubisz dynamikę i zrywność pojazdu to polecam 2.5 20V może być ze skrzynią dla blondynek, ten silnik jest łatwiejszy w utrzymaniu niż 3.0 V6 no i skrzynia nie jest awaryjna jak to ma miejsce w 3.0 V6 24V czyli phII poza tym 5 koni mechanicznych mniej raczej nie będzie robiło wielkiej różnicy. Jeżeli w 2.5 20V chcesz LPG to tylko sekwencja, silniczek sobie bardzo dobrze daje radę a jeżeli chodzi o spalanie to będzie trzeba poczekać na wypowiedzi kolegi Arka i Darka oraz Cakesa.

Jeżeli preferujesz i lubisz stukot diesla to tylko i wyłącznie 2.2 dT 115KM, ekonomiczny bo w trasie zejdziesz ze spalaniem nawet poniżej 6l/100km (no chyba, że masz ciężką nogę). Pomimo 115KM i dużej masie autko i tak jest w miarę zrywne i dynamiczne, Daroot może potwierdzić, ostatnio sam był zdumiony kiedy jechał autem z tą jednostką.

Proponowałbym się skupić bardziej na rocznikach po 96 roku phII, dlaczego ? Dlatego, że starszą szafkę phI będziesz miał ciężko sprzedać z racji wieku, do tego dochodzi problem z klimatyzacją, która pracuje na starym już wycofanym czynniku chłodniczym. Ewentualnie jak już się uprzesz na phI to proponuję uśmiechnąć się ładnie do kolegi milesmma, który właśnie dysponuje takim autkiem, bardzo dobrze utrzymanym :) lecz z silnikiem 3.0 V6 12V. Dodatkowo z phI to jeszcze silnik 2.2 8V lub 12V, silniki bardziej do jazdy lansowej i bardzo ekonomiczne, doskonale adoptujące instalacje LPG.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czy oglądaniu szafek ?
Pierwsza sprawa wiadomo, silnik, jak chodzi, czy płynnie czy nie przerywa, następnie skrzynia biegów czy nie szarpie. Z mechaniki to raczej tyle. Elektryka, to sprawdzenie działania dmuchawy, elektrycznych szyb i lusterek, no i oczywiście test klimatronika co by uniknąć problemów z nadmuchem czy czujnikami, jeżeli już jesteśmy przy klimatyzacji i ogrzewaniu to sprawdzić pod kątem ogrzewania czyli jak bardzo ciepłym powietrzem układ dmucha. To pozwoli nam orientacyjnie wykluczyć czy nagrzewnica jest do wymiany czy nie a uwierz mi, że robota przy tym masakryczna i połowa wnętrza z przodu do wyjęcia. Przerabiałem temat przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku :) Następnie sprawdzić stan wykładziny podłogowej czy nie jest wilgotna, najlepiej jechać oglądać parę dni po deszczu, oraz stan bagażnika, najważniejsze zerknąć w otwór na koło zapasowe, tam lubi się często zbierać woda jeżeli jest coś nie tak ze szczelnością pojazdu. To tyle ode mnie. Poczekajmy na opinię innych.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-30, 17:39    

Ja bym brał pod uwagę drugie auto. Nie dlatego, że pierwsze to PHI, ale z racji wieku. Na szczęście sprzedający nie podaje przebiegu, bo 17- letniej panny o przebieg nie powinno się pytać ;)
Brak poduszek, to jedno, a spalanie LPG to drugie - w obydwóch samochodach i instalacji II generacji wyjdzie prawie identycznie (może nawet z przewagą mniejszego spalania w trasie 2.5 ? - zależy od stylu jazdy).
137 kucy, czyli silnik o oznaczeniu J7T 760 lub 761 - 12 zaworów i oznaczenie na listwie 2.2 Si.
O ekonomiczności ciężko mówić, bo to jeszcze jednostka napędowa z R25, ale za to bardzo wytrzymała. Mankamentem bywają wycieki płynu chłodniczego i to nawet bez LPG.
Kupić obecnie termostat do silników 2.2 graniczy z cudem - jednak gdy sprawny, to w samochodzie jest gorąco, nawet w spory mróz.
Moim zdaniem na nie jednak te poprawki lakiernicze - ewidentnie coś się przytrafiło, po grillu pozostał jedynie fragment. Safranki są ocynkowane, ale jednostronnie, więc jak ocynk zostanie uszkodzony, to leci przez jedną zimę :(
W pierwszym linku skóra, już mocno zniszczona - w drugim welur, ale nie widać jaki ? Fotele ustawiane mechanicznie, czyli większa możliwość regulacji - szczególnie do dołu. Niestety, pomimo wygody w wersji elektrycznej z pamięcią, osoby wyższe mogą mieć problem - elektryczne opuszczają się mniej.
Oczywiście już (niby 13-15 lat i już ? ;) ) w rocznikach 95-97 można spotkać odstający lakier na tylnych błotnikach - to chyba przypadłość modelu.
Ja zazwyczaj spoglądam w lewy róg bagażnika, tuż nad końcowym tłumikiem - to newralgiczne miejsce i paskudnie potrafi rdzewieć.
Ja mam w 2.5 instalacje II-generacji. Zapewne sekwencyjny wtrysk jest lepszym rozwiązaniem, ale na dobrej i dobrze założonej "dwójce" tez można jeździć.
Zdjęć troszkę mało, aby można powiedzieć coś więcej. Patrząc jednak na tą z '93, to prawy reflektor ma już niewiele odblasku ;) Światła lepsze będą z pewnością w PHII, choć to nie xenon, tylko H7.
Gdybym miał jechać oglądać, to raczej tą z drugiego linka.
Wszystko oczywiście też jest kwestią kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na zakup samochodu.
Brać jednak należy pod uwagę stan techniczny, bo do tanio zakupionego można czasami jeszcze sporo dołożyć (do drogo kupionego też, czego jestem przykładem :wstyd: ).
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-10-30, 17:43    

arek napisał/a:
137 kucy, czyli silnik o oznaczeniu J7T 760 lub 761 - 12 zaworów i oznaczenie na listwie 2.2 Si.

Popraw się Aruś i to szybko :P jednostki 2.2 12V w R25 nie było, jedynie 8V o mocy 107KM(katalizator) lub 110KM(bez katalizatora). A jeżeli chodzi o silniki z oznaczeniem xV to tylko były testowo w R25 phII wstawiane silniki 2.0 16V :D
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-30, 18:19    

To jest skrót myślowy ;) - te silniki różnią się jednym zaworem na cylinder więcej, a baza pozostaje ta sama. Myśl techniczna z początku lat '80 - to chciałem przekazać :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-10-30, 18:24    

Czyli tak samo jak 3.0 V6 a BiTurbo, konstrukcja ta sama z tym że Bi miało przerabiane gniazda na tłoki jeżeli się nie mylę ?
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-30, 18:36    

Admin, nie rób off-toppa, bo Ci dam warna :P V6 wyjeżdżało z Francji do Niemiec i tam robiono z niego biturbo :P
Za spam dostaniesz na Zlocie tylko Piccolo i drewno do kominka porąbać :rotfl:
Pomóż koledze w zakupie samochodu, a nie nabijasz licznik :krzeslem:

edit: Odys, może wpadniesz na Zlot, obejrzysz żelaza i poznasz różnice ? Temat TUTAJ . Nie masz daleko :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
troja26 
Klubowicz


Safrane ph: ph1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12v
Wersja wyposażenia: RT z wypasem ;)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 120
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-10-30, 19:05    

Goli co masz do Z7X bardzo dobry silnik i nie jest kłopotliwy po za tym ma łańcuch ;) Kolejna sprawa stary gaz w klimie był tylko do końca 93 roku, a sprawna klima z tego rocznika jest o wiele wydajniejsza od tej na nowy czynnik. I jeszcze jeden szczególik pierwsze ph2 były z Z7X lecz jedynie z automatem :( . Chcesz super bryczkę szukaj baccary :D najlepiej w manualu. A to już tylko ph1 :D

Ps. Bi turbo ma inne głowice z ręczną regulacją zaworów i mniejsze sprężanie ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez troja26 2010-10-30, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2010-10-31, 18:51    

Ja nie polecam phase I. Stare auto, trzeba dużo wkładać kasy a jak ktoś już ją włożył- to na pewno nie odda za grosze.
Poza tym baccara - w tej chwili to już dziadek który ma skórę tak twardą że aż popękaną.
Troja w każdym poście zachwalasz baccarę - rózni się w zasadzie ona tylko wystepującą skóra tapicerki - pokaż zdjęcie swojego fotela kierowcy - zobaczymy jak wygląda.

Podsumowując: nie kupuj phase I - nawet tego nie odsprzedasz.
 
 
Odys 
Użytkownik
Buszujący w złożu

Safrane ph: -
Rocznik: -
Pojemność: -
Wersja wyposażenia: -
Wiek: 35
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 10
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-10-31, 20:03    

Daroot, jestem naprawdę poważnie zainteresowany Szafrankiem milesmm'a. Skórę ma ładnie utrzymaną, ogólnie jest ładnie utrzymany. Wiem, że automat, że ryzyko, ale (co już wielokrotnie powtarzałem) nie chcę zrazić się do tego modelu kupnem z niepewnego źródła. A tak, mam na forum pełną historię awarii i napraw bryczki Mariusza. Wiem, że ze sprzedażą może być problem, ale nie sądzę abym trzymał to auto dłużej niż rok - jak mi się spodoba to zapoluję na BiTurbo 4x4 :)

Dziękuję za kolejne rady,
pozdrawiam serdecznie!
_________________
Who dares wins!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16