Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie radio było montowane w Safrane PH1?
Autor Wiadomość
pawelsafrane 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2,2 dCi
Wersja wyposażenia: Privilege
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 196
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-12-11, 18:57    

Ja kupiłem transmiter na allegro za ok 15zł co dziwne jest identyczny jak u mnie w sklepie za 99zł :szok: bo mam oryginalnego philipsa na kasety :zdegustowany: jeden jak i drugi ma kiepską jakość dźwięku i co prawda słuchać się tego da nawet w stereo ale nie jest czysty dźwięk i chyba poszukam takiego radia z cd :chytry:
_________________
Były:
Renault Safrane ph2, 1997r. 2.0B+G,
Renault Safrane ph1, 1995r, 2.0B+G,
Opel Vectra, 1.6 1991r, B+G,
Peugeot 309, 1.9d 1992r,
Fiat 126p, 1991
Wartburg 353, 1988r,
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-12-11, 20:43    

pawelsafrane napisał/a:
jeden jak i drugi ma kiepską jakość dźwięku

Też używam :) znaczy się słuchałem dopóki mi żona pendrive'a nie zwinęła :) Odnośnie jakości to wydaję mi się, że to wina mocy nadawania a wiadomo im większa moc tym lepszy sygnał. Podejrzewam, że transmitery z funkcją RDS bo już takie robią (nawet z wyświetlaczami do mp4) będzie o niebo lepiej się sprawował niż inne. RDS, żeby dobrze działał musi mieć dobry sygnał w przeciwnym razie albo wisi albo wyświetla się tylko częstotliwość słuchanej stacji.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
franczesko 
Użytkownik

Safrane ph: phII
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: zgora
Wysłany: 2011-01-02, 20:32    

Witam czy ktoś wie czy taki zestaw można podłączyć ze sobą aby zadziałał?
albo co mi jest potrzebne aby ten zestaw zahulał? bo po podłączeniu radio się pali ale nie ma nic na wyświetlaczu i nawet nie wiem czy pilot chodzi wiem tylko że po zapaleniu świateł radio się zapala i jak ściemniam bądź rozjaśniam to radio reaguje, wiem jeszcze że kabel łączący wyświetlacz z radiem ma inne styki przy radiu, styki w przewodzie są od 1-5 a 6, i 7 na samej górze wtyczki są puste, a w radiu od dołu są styki 1,2 później 3,4 przerwa i dalej 5,6,7 styki, myślałem że może by tak rozkręcić wtyczkę bo jest rozbieralna i poprzestawiać styki ale nie mogę się za to zabrać nie wiem co w stykach od radia wychodzi tzn wiem jest 2 razy 12+ i masa i jakieś inne jeszcze a to nie wchodzi do kabla łączącego się z wyświetlaczem bo są te wolne styki puste, za wtyczki już przy wyświetlaczu wychodzi 12+ ale nic się na nim nie dzieje , żarówki są dobre w wyświetlaczu padaczka działa i podświetla się i temperatura w drugim segmencie wyświetlacza tam gdzie godzinę, chciałem mieć ten zestaw ale musiałem zmienić wyświetlacz bo u mnie jest ten tylko z zegarkiem i temperaturą wiec kupiłem ten wyświetlacz pilot i kabel osłonę pod kierownice wszystko było z PHI, i to radio philips aby to wszystko podłączyć ale nie udało się. macie jakieś pomysły a może zmienić tylko wyświetlacz tylko na jaki do tego radia będzie dobry?
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-02, 20:51    

Do tego philipsa ze zdjęcia pilot oryginalny ma całkiem inną wtyczkę podobnie jak i wtyczki w wyświetlaczu. Gdyby przepinać piny na pewno by sie udało żeby to zadziałało ale nie do wszystkiego schemat się znajdzie. Mam wyświetlacz, który na pewno będzie działał z tym radiem podobnie jak pilot i kabel radio-wyświetlacz (w kablu trzeba dolutować wtyczkę i 5 przewodów do niej - mam tą wtyczkę) . Z tym zestawem co masz powinno działać radio 2 din Philips (wtyczka pilota, który masz wydaje mi sie jedynie dziwna bo myślałem, że w philipsie 2 din jest okrągła a ty masz ani okrągłą ani taką jakie widziałem w phII).
Ta wtyczka od pilota co masz wygląda jak ISO a w oryginale w Safrane pilot podłączany jest do wyświetlacza.
Porzebujesz taki kabel jak na zdjęciu poniżej (ten jest akurat do nowszego wyświetlacz Sagema i ma wtyczkę szarą a nie niebieską jaka ty potrzebujesz), ale tak wygląda ten kabel mniej więcej + wtyczka na środku kabla, która idzie za zegary. Czarna wtyczka do radia, szara (w twoim przypadku niebieska) do wyświetlacza:
kabel
kabel całość
Ostatnio zmieniony przez michalkrk 2011-01-02, 21:06, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
franczesko 
Użytkownik

Safrane ph: phII
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: zgora
Wysłany: 2011-01-02, 21:34    

pilot , wyświetlacz i przewód od radia do wyświetlacza jest z safrany phI, ja dokupiłem radio bo patrząc na wtyczki myślałem że będzie wszystko pasować, i wtykając pasuje ale piny jak pisałem są inaczej, do tego jeszcze piszesz, że na środku tego kabla coś za zegary łączy ale po co? do czego to się wpina? czy może ktoś łopatologicznie pokazać rysunkiem co do czego i jakimi kablami ma być podpięte jak wygląda wtyczka pilota? przewód łączący radio z wyświetlaczem i pilotem bo na prawdę nic nie kumam dlaczego pilota podpinamy do wyświetlacza, a nie do radia to jak on działa podpięty do wyświetlacza a wyświetlacza jak dalej to z radiem.
w czym jest problem w osprzęcie czy w radiu?
ps. ile za ten wyświetlacz, pilota i przewody pan szanowny sobie życzy abym podłączył i na pewno działało z tym radiem?
dzięki i pzdr
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-02, 21:57    

Cały kompletny zestaw wygląda tak jak na poniższym zdjęciu:
Jest to:





1. Radio (w tym przypadku Alpine ale Philips również działa na tym okablowaniu)
2. Wyświetlacz Philips
3. Pilot
4. Kabel wyświetlacz-radio na zdjęciu jeden kabel bez wtyczki do instalacji auta (jak wygląda wtyczka widać obok przy innym kablu)
Kabel łączy radio (wtyczka czarna) z wyświetlaczem (wtyczka niebieska) i z instalacją auta (czarna wtyczka kwadratowa). Wtyczka do instalacji audio znajduje się za licznikiem po prawej stronie i również jest czarna, jest przyczepiona na zatrzasku.
Pilot łączy się do wyświetlacza wtyczką czerwoną. Radio połączone jest z wyświetlaczem i instalacją auta kablem o wtyczce niebieskiej (przy wyświetlaczu) i tym kablem odbywa się komunikacja radio-wyświetlacz-pilot.
Ostatnio zmieniony przez michalkrk 2011-01-02, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-01-02, 22:05    

Zestaw jaki kupiłeś był zapewne od Blaupunkta G5, takiego jak w TYM poście przedstawiłem.
Właśnie w tym modelu sterowanie satelity podłączane było wtyczką jaką pokazałeś na zdjęciu.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
franczesko 
Użytkownik

Safrane ph: phII
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: zgora
Wysłany: 2011-01-02, 23:09    

mogło tak być bo sprzedający coś wspominał o blaupunkcie ale ja to puściłem mimio uchem bo myślałem że coś pomylił
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-01-02, 23:15    

Wtyczkę przerobisz według schematów podanych na stronie http://studio24.prv.pl/ . Ścieżkę dostępu podałem w poprzednim poście. Wyświetlacz do Philipsa będzie pasował.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-14, 21:21    

Rozumiem,że po 3-krotnym wpisaniu złego kodu trzeba radio zostawić PODŁĄCZONE na ok 30min czy ODŁĄCZONE ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15