Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie radio było montowane w Safrane PH1?
Autor Wiadomość
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2010-07-11, 01:45    

Jeśli chodzi o wieżę to potrzebujesz tylko wyświetlacza i ewentualnie pilot reszta okablowania musi być. Brak gadaczki na szczęście w niczym nie przeszkadza ;)
_________________
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-07-12, 12:32    

chicken19 napisał/a:
Znasz może model tego radia?Jak z jakością dzwięku?
Jak kupiłem swój wehikuł to miałem radio Blaupunkta w rozmiarze standardowym.Ma nawigację strzałkową.Były takie montowane w Renault?

Były takie montowane w Renault. Jest to Blaupunkt G5,

do którego nie był dodawany dodatkowy wyświetlacz, ale ma możliwość sterowania przy kierownicy tzw. "satelitą", bo robiłem to w poprzednim samochodzie (różnica w sterowaniu to zamiana 2 pinów w kostce przy radiu, w stosunku do schematu podanego na stronie http://studio24.prv.pl . Kablomania-> wyświetlacze i piloty -> Renault. )

Jeżeli jesteś zainteresowany, to mam wyświetlacz do Philipsa
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-08, 18:30    

milesmm napisał/a:
ja u siebie mam takie radyjko montowane w PhI na płytki CD i na kasety podłączone do sterowania przy kierownicy

Obrazek

Witam Panowie, ja mam w dokładnie takie samo radyjko, i mam z nim mały problem, otóż wyświetlacz się świeci dokładnie jak na zdjęciu niestety radio nie reaguje na żaden guziczek, no i nie wiem co to może być, macie jakieś sugestie co z tym zrobić?
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-08, 18:34    

Mauer, ale co masz na myśli pisząc, że wyświetlacz świeci ? Czy radio gra czy w ogóle nie wydaje żadnych dźwięków ? A może grało i przestało i w jakich okolicznościach :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-08, 19:38    

kiedyś radio zapewne grało :) , ja Renie mam od dwóch tygodni i jak ją brałem to już nie grało, na wyświetlaczu świeci się chyba korektor, tak mi się przynajmniej wydaje, oraz wszystkie guziki są podświetlone (bardzo ładnie to wszystko wygląda) , jednak żadnych dźwięków nie wydaje, nie reaguje na guziki - żadne, włożyłem płytkę CD to ochoczo połknął ale już nie chce oddać, grać z płytki również niet, no i sam nie wiem o co chodzi

[ Dodano: 2010-11-08, 19:43 ]


po włączeniu wygląda identycznie jak na zdjęciu ale nic nie działa, ani CD ani kaseta ani radio.

[ Dodano: 2010-11-08, 19:45 ]
czy to możliwe, że radio się zablokowało bo ktoś kiedyś źle wprowadził kod?
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-08, 20:25    

Mauer, najprawdopodobniej radio się zakodowało i podejrzewam, że poprzedni właściciel. Wyjmij radio i zobacz czy kostki od wyświetlacza przy zegarku nie są odpięte, a wydaję mi się, że tak bo w końcu byś widział na wyświetlaczu napis CODE. Nawet jeśli ktoś wbije 3x nie taki kod to następne próby można dokonać po chyba 30 minutach. Jeżeli to radio jest od początku w samochodzie to możesz sprawdzić także, czy nie ma metki z kodem na przewodzie idącym od radia do wyświetlacza.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-09, 19:24    

Goalkeper , co masz na myśli mówiąc:
Cytat:
Wyjmij radio i zobacz czy kostki od wyświetlacza przy zegarku nie są odpięte

czy chodzi o zegarek ten na górze przy temperaturze?, czy też jakiś zegarek w radiu?
Ten zegarek na górze działa i temperatura również.
Czytałem na różnych forach, że źle wbity kod blokuje radio ale po odbyciu "kary" można ponownie próbować, tak więc zostawiłem włączone radio na jakieś trzy godziny ale na wyświetlaczu nic się nie zmieniło niestety, cały czas wyświetla się ten korektor.
No i nie za bardzo wiem co z tym robić.
 
 
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2010-11-09, 19:47    

Mauer napisał/a:
na wyświetlaczu nic się nie zmieniło niestety, cały czas wyświetla się ten korektor.

Na wyświetlaczu gdzie masz korektor nie wyświetla się nic oprócz niego.
A masz kolego obok zegarka i wyświetlacza temperatury drugi wyświetlacz tylko trochę większych rozmiarów? Właśnie na nim powinien pojawić się napis ''CODE'' lub coś innego jeśli radio odblokowane.
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-09, 20:00    

Mauer, korektor na radiu służy (być może się myle) do wizualizacji dźwięku albo do ustawienia danego tonu. Reszta z radia czyli informacje o podgłaszaniu i RDS powinny wyświetlać się koło zegarka a przy tym również napis CODE w przypadku zablokowanego radia. Czy wyświetlacz który posiadasz u siebie wygląda tak:


Po lewej stronie pola wyświetlacza pokazuje się informacja o stacji RDS do tego pod nią i nad nią tryb pracy czyli TA i inne wodotryski natomiast po prawej stronie wyświetla się godzina i nad nią małymi cyferkami wyświetlana jest temperatura zewnętrzna.

Jeżeli masz taki wyświetlacz a nie wyświetla się napis CODE to najprawdopodobniej przewody idące od radia do wyświetlacza nie są podłączone. W przypadku zablokowanego radia po naciśnięciu dowolnego przycisku powinien być sygnał dźwiękowy. Najlepiej wyjmij radio i zobacz ile kostek masz podłączonych do radia pomijając antenę. Powinno ich być trzy a w tym dwie jednakowej wielkości z tym, że przy jednej cycek zatrzaskowy jest po środku jej krótkiej ścianki a przy drugiej jest on przy narożniku, krótkiej ścianki, trzecia wtyczka jest do podłączenia satelity przy kierownicy (pilot) i jest długa na jakieś 4-5cm a wąska na 5mm.

Czy wyświetlacz wygląda tak jak na tym filmie
http://www.youtube.com/watch?v=r2hVFhfpK9Y
lub tak
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Nie sugeruj się kolorem z drugiego filmiku bo to tylko mod :)

Jeżeli masz jeden z powyższych to po włączeniu radia na wyświetlaczu po lewej stronie powinien pojawić się napis CODE a po chwili 0000 gdzie pierwsze zero będzie mrugające.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-09, 20:09    

Dzięki Panowie za pomoc
krzysiek faktycznie obok zegarka i temperatury mam coś co może być wyświetlaczem, ale nic nie wyświetla. rozumiem, że właśnie tam mogła spaść jakaś kostka?
Jeżeli tak to czy moglibyście mi podpowiedzieć jak się do tego dobrać, jak rozebrać? nie chciałbym od razu połamać tych wszystkich plastików.

[ Dodano: 2010-11-09, 20:15 ]
Goalkeper wyświetlacz mam taki jak w pierwszym linku, oddzielnie zegar z temperaturą i oddzielnie niedziałający wyświetlacz, jutro jetem trochę zajęty ale jak to dobrze, że mamy święto w czwartek :) od samego rana biorę się za dłubanie. jeszcze raz dzięki Panowie za podpowiedzi. Jak się już uporam i będę wiedział co i jak to dam znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15