Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z alarmem
Autor Wiadomość
draks2987 
Użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-01-15, 12:23    problem z alarmem

Witam, sprawdzalem dokładnie wszystkie tematy o alarmie na forum, jednak dokładnie takiego samego przypadku nie ma wiec zakładam nowy temat. Mam problem z alarmem, mianowicie próbuje odblokowac samochód kluczykiem to włacza sie alarm i migaja światła, raz tak było, potem jakos samo przestało wiec zamykałem kluczykiem normalnie, nie z pilota. No i przypadkiem wcisnałem blokowanie z pilota i teraz co probuje odblokowac to alarm wyje. Jak to naprawic? Dodam, ze nie jest mi potrzebny ten alarm, moge go odłaczyc i zamykac kluczykiem i miec świety spokoj. Pomóżcie bardzo prosze bo trace nerwy. Moja auto To Safrane 2.5 20V 1998 rok. Pozdrawiam
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2009-01-15, 12:33    

Centralka alarmu za schowkiem po stronie pasażera, trzeba go wymontować.Jest tam bezpiecznik jak go wyjmiesz przestanie wyć. Airbagu nie trzeba ruszać. Syrena alarmu znajduje się na podszybiu po stronie pasażera pod tą listwą maskującą mocowanie wycieraczek. Syrena ma swoje zasilanie najczęściej w sobie, jak ją odetniesz lub rozmontujesz również będzie cisza Swoją drogą to dziwne. Z Twojego opisu wynika że jak rozbrajasz alarm to on wyje, czy dobrze zrozumiałem ???
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
draks2987 
Użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-01-15, 12:39    

dokładnie, odblokowuje alarm z pilota by otworzyc samochod a on sie wtedy włacza i migaja światła, to nie wina kluczyka bo probowalem z obydwóch i efekt taki sam, dużo jest roboty z tym rozebraniem schowka i dostaniem sie do bezpiecznika? Ale co jeśli ja nawet wyjme bezpiecznik, alarm nie bedzie wył ale światła beda migały? a może można w ogóle wyłączyc centralny z pilota łacznie w wyłaczeniem alarmu, ja moge zamykac kluczykiem. Planuje sie pozbyc auta po wakacjach, wygoda i komfort jest ale chciałbym cos mniejszego jednak
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2009-01-15, 13:57    

Jak wyjmiesz bezpiecznik to światła nie będą migać. Schowek to nie jest dużo roboty parę śrub torx, część od spodu schowka, na prawdę nic skomplikowanego. Jak dobierzesz się do centralki to możesz wszystko łącznie z odłączeniem całości. Oczywiście centralny zostanie
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
draks2987 
Użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-01-15, 14:51    

ok, odkrecilem schowek, n i nie widze tam zadnych bezpiecznikow, dodam ze jestem zupelnie zielony jesli chodzi o naprawe samochodow itd, zamieszcze zdjecie to moze mi Darek pomozesz, imiennicy powinni sobie pomagac heh, zaraz zamieszcze zdjecia

 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2009-01-15, 15:08    

Widzę że masz troszkę inną centralkę albo u mnie ktoś dołożył sobie bezpiecznik. Odepnij całą kostkę od centralki nic nie ryzykujesz. Sprawdź tylko później czy auto się zamyka i zapala :)
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
draks2987 
Użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-01-15, 15:58    

hej, jest bezpiecznik w tej centralce, tylko go slabo widac na tych zdjeciach, na tym pierwszym pod koniec to takie biale to wlasnie bezpiecznik, odpialem go i jest zajebiscie, mam centralny z pilota ale nie mam alarmu, i jestem bardzo zadowolony. Dzięki wielkie Darek, bardzo mi pomogles. Pozdrawiam serdecznie
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2009-01-15, 16:55    

Tak mi się zdawało ale skoro stwierdziłeś że nie ma to nie ma. Ja byłem zmuszony raz rozbierać centralkę a była wtedy druga w nocy więc pomyślałem że mi się coś przewidziało. Poza tym nie ma sprawy po to jest forum
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-18, 16:17    

Wygląda to tak jakbyś otwierając samochód z pilota uzbrajał alarm a otwierając drzwi włączał alarm tak jakby ktoś włączał alarm przy otwartych drzwiach:) może ktoś się bawił centralką i odwrotnie kabelki podpiął :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-20, 11:00    

Przerabiałem temat alarmu i to dość szczegółowo, schematy, rozbiórka całego systemu... Wina leży chyba jak w 90% safrankach po stronie syrenki. Odłącz syrenkę. Zamknij samochód. Po jakimś czasie powinny zacząć migać kierunki (około 3 minut migania), to informacja o niesprawnym alarmie. Spróbuj podczas migania otworzyć samochód kluczykiem, jeśli się otworzy i kierunki przestaną migać, syrena na złom! Jak coś to znalazłem patent na obejście syreny, teraz mam kierunki i cały działający alarm, bez syreny, tylko u mnie centralka jest inna, ale chyba technologia ta sama :-) Pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16