Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ustawieniami klimatronika
Autor Wiadomość
quain 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-25, 12:14    Problem z ustawieniami klimatronika

Witam.

Tak jak w temacie, mam drobny problem z klimatronikiem.
Otóż nie zapamiętuje on ostatnich ustawień. Po Każdorazowym rozruchu auta i uruchomieniu nawiewów / klimatyzacji dmuchawa załącza się na 100% mocy a temperatura na 17 stopni, niezależnie od ostatnich ustawień.
Z tego, co mi wiadomo, to ostatnie ustawienia powinny być zapamiętane, chyba, że się mylę.

Dla pewności wyciągnąłem panel klimy i przeczyściłem wszystkie wtyczki preparatem do czyszczenia styków.
Jako bonus zauważyłem także, iż brakuje 2 przewodów w skrajnej prawej wtyczce - nie wiem, czy jest tak "firmowo", czy też jakiś elektryk się bawił.
Przy teście klimatronika wychodzi mi błąd 3d prawej strony, czyli błąd czujnika temp. w nagrzewnicy.

zdjęć na razie zamieścić nie mogę, to mój pierwszy temat tutaj:/

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)
 
 
quain 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-25, 12:16    

Poniżej zdjęcia brakujących przewodów:

 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-05-10, 20:17    

Kurde balans co tu tyle wtyczek :?: Aż w szoku jestem, pewnie ta przy układzie scalonym jest od podgrzewania przedniej szyby.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
quain 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-14, 20:21    

Heh, dorwałem się do serwisówki od klimatyzacji, wedle niej te brakujące 2 przewody są "nieużywane".

Jak na razie nie udało mi naprawić tej usterki, za to podczas jazdy raz na ruski rok gadaczka wykrzyczy komunikat po niemiecku (wielce długi i wielce niezrozumny dla mnie, jestem z niemieckim na bakier) podczas próby odpalenia nawiew.

Mianowicie po uruchomieniu (próbie uruchomienia) wentylatora zamiast zacząć wiać na max (jak to u mnie już jest po odpaleniu auta - wiadomo, usterka), panel klimatronika stopniowo zwiększa obroty (wirtualnie, gdyż nie słychać uruchomienia wentylatora) nawiewu, a gdy dojdzie do maksimum, po kilku sekundach wykrzykuje komunikat, ustawia "obroty" na zero, a klimatyzacja ani nadmuch nie działają aż do ponownego rozruchu auta...

Błąd ten pojawiał się już wcześniej, (więc to nie ja napsułem ;) ), ale skoro już jesteśmy w temacie klimy, to może Panowie coś poradzą.
Po zaistnieniu błędu zrobiłem test klimatronika i wyskoczył błąd 7d po prawej (jako dodatek do omawianego 3d).

Z tego co ja się orientuję, 7d to błąd wentylatora silnika. Z tym, że silnik się nie gotuje, temperatura nie rośnie ponad połówkę na wskaźniku, więc wszystko wygląda w porządku. Chyba, że się jakoś pomyliłem i "wentylator silnika" to coś innego.

Dzięki za poświęcony do tej pory czas i pozdrawiam :)
 
 
quain 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-14, 20:33    

A tak przy okazji - masz strasznie dużo wtyczek u siebie - u mnie są tylko 3 wtyczki z tego co pamiętam. Nie wiem, czy to ja mam "uboższą" wersję, czy też może ty masz jakąś z bonusem? Może mamy po prostu inną wersję panelu? Sam nie wiem.

Pozdrawiam.
 
 
quain 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-14, 21:03    

Dzięki za odpowiedź.
Co do wtyczek, to mogę powiedzieć iż również mam podgrzewaną przednią szybę a tylu wtyczek nie mam :) .
Pozdrawiam.
 
 
quain 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-14, 22:17    

Porozmawiałem z drugim kierowcą na temat błędu 7d prawej strony.
Otóż wspomniany komunikat (a co za tym idzie także błąd 7d) występuje przy pierwszym odpaleniu klimatyzacji / nawiewu po rozruchu.

Nie dzieje się tak każdorazowo, błąd wraz z komunikatem pojawia się "raz na jakiś czas". Nie ma różnicy czy auto ma zimny silnik, czy też rozgrzany - błąd czasami pojawia się rano przy pierwszym uruchomieniu auta w danym dniu, a czasem po dłuższej trasie, gdy zgaszę silnik i odpalę ponownie po minucie.
Sam z siebie błąd ani komunikat się nie pojawia - trzeba uruchomić nawiew.

Gdy widzę co się dzieję (wentylator nie wystartował a wskaźnik obrotów rośnie) - wystarczy, że naduszę "stop" na panelu, odczekam kilka sekund i bez gaszenia silnika ponownie uruchomię nawiew - wtedy wszystko działa bezproblemowo.

Pozdrawiam :)
 
 
mundek28
Użytkownik

Safrane ph: 1
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.0
Wersja wyposażenia: i
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 36
Skąd: Jelonki
Wysłany: 2012-01-03, 19:31    

witam. u mnie jest to samo jak kolega pisze że nie zapamiętuje stale teraz w zimie trzeba ustawiać cieplo. nie wiem jak trzeba zrobić żeby bylo dobrze. pozdrawiam.
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-03, 20:56    

Padło. Dobrze, że w ogóle działa. W lagunie miałem to samo z klimatronikiem, przestał pamiętać, uruchamiał się zawsze na 21 stopniach i trzeba było dalej ustawiać. Prawdę mówiąc, przejeździłem tak parę lat i specjalnie mnie to nie ruszało. Wszystko funkcjonowało - tyle, że nie pamiętał poprzednich ustawień. Można się było przyzwyczaić.

Ja Cię oczywiście do niczego nie namawiam, ale z czymś takim da się żyć, sprawdziłem ;)
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
Ostatnio zmieniony przez chrisfox 2012-01-03, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HIRO 
Klubowicz


Safrane ph: phII
Rocznik: 98
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 388
Skąd: ŁĘCZYCA
Wysłany: 2012-01-13, 23:46    

Podłączę sie do tematu bo umnie pojawił sie problem tego typu że po odpaleniu klimatronika(zimny silnik) nawiew idzie z siłą ustawioną na ciepłym silniku, a było tak że siła nadmuchu rosła po nagrzaniu sie płynu. Nie mówcie mi koledzy że to cudowny czujniczek na nagrzewnicy poleciał :zly: Dodam że na teście klimatronika jakiego kolwiek błędu brak :zdziwko: i reset klimy też zrobiony. Jednocześnie cały cas wystepuje problem że klimatronik nie trzyma zadanej temp. i raz jest cieplej raz zimniej. Wiatraczek oczywiście działa- czyżby to ten element w środku był trafiony?
_________________
Wszystko się zmienia gdy wozi Cie Renia
Ostatnio zmieniony przez HIRO 2012-01-13, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16