Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
po wypadku problem z panelem klimatronika :(
Autor Wiadomość
doman 
Użytkownik

Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-27, 02:49    po wypadku problem z panelem klimatronika :(

Witam.Zaczynajac od poczatku to kupilem sobie safranke po wypadku i pozstanowilem ja naprawic we wlasnym zakresie Wesoly Safranka to 2.0 16v 96r PH2 . I moge sie pochwalic ze udalo mi sie prawie wszystko naprawic:P
Problem jest z panelem klimatronika:

-Przy pierwszym odpaleniu silnika panel dzialal dobrze

-Przy drugim w panelu dalo sie slyszec jakies trzeszczenie ktore wraz ze zmiana temperatury za pomoca plusa i minusa zmienialo swoja czestotliwosc

-Przy trzecim w panelu nie dzialal juz tryb auto i regulacja predkosci nawiewu (sloneczko dzialalo i reg. temp. tez)

-Przy czwartym w panelu dziala tylko podswietlenie - nic sie nie wyswietla

Dodam ze strony kierowcy (tu gdzie jest blotnik a dokladnie pod nim) znajduje sie duza wiazka kabli ktora podczas wypadku zostala poprostu przecieta no i bylo by fajnie gdyby kazdy kabelek mial inny kolor a nie np jest 5 bialych... Smutny moglem sie gdzies pomylic...No i teraz pytanie czy ta wiazka mogla spowodowac to ze ten klimatronik sie zepsul czy w niej sa jakies kable od niego?? Przy okazji chcialem zapytac jeszcze gdzie mozna podlaczyc przednia szybe grzana?? bo wymienilem i trafila sie grzana - moze pod podgrzewanie tylnej szyby?? doczytalem ze sa jakies 2 masy w takiej szybie ale u mnie to na srodku szyby wystaja 2 kable i ida do jednej wtyczki ...

Z gory dziekuje za pomoc
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-27, 04:04    

Do wtyczki na środku szyby idzie "+" i jak oryginalnie nie było grzania przedniej szyby to ewentualnie można się podłączyć pod przekaźnik tylnej. Co do masy "-" to powinny być przyczepione metalowe taśmy po prawej i lewej stronie szyby, które przykręca się do karoserii. Szyba ma dwa obwody grzania (lewy i prawy) dlatego wystają 4 kable.
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-27, 11:51    

Nie podłączaj ogrzewania przedniej szyby pot przekaźnik tylnej. Chyba że zrobisz obejście i założysz drugi przekaźnik (wtedy będziesz włączał wszystko jednym przyciskiem). Standardowy przekaźnik może nie wytrzymać tego obciążenia. Co do wtyczek to Igorjast już napisał.
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-27, 12:22    

Bieniu ma całkowitą rację. Może nie wytrzymać przekaźnik , jak i przewody do niego prowadzące.
Ogrzewanie przedniej szyby jest włączane przez dwa przekaźniki oddzielnie dla lewej i prawej strony szyby. I zdaje się, że są to przekaźniki na 50 amper a nie tak, jak standardowe na 30 amper.
 
 
doman 
Użytkownik

Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-27, 15:51    

ok czyli kwestie szyby mam juz rozwiazana... a co mozecie poradzic na temat tego panela klimatyzacji ?? czy przez ta wiazke w blotniku idzie cos co moze miec wplyw na ten panel??
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2010-10-15, 10:32    

Pogadaj z Jurkiem201 on ma wszystkie schematy elektryczne więc może powie coś więcej na ten temat
 
 
doman 
Użytkownik

Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-28, 02:31    

Jurek201 zna sie na rzeczy Wesoly odrazy przedstawil mi kilka mozliwosci.dzieki Jego pomocy udalo mi sie naprawic problem z panelem mianowicie problemem byly styki na panelu i przy bezpiecznikach wyczyscilem obydwa miejsca i zaczelo dzialac.
Co do szyby to faktycznie sa blaszki - raczej powinny byc bo chociaz szybe kupilem tanio to tych blaszek nie ma bo ktos nieumiejetnie wycial.. takze mam grzano-niegrzejacął szybe ...
Zostala mi tylko kontrolka ABS i wlanie oleju do skrzyni(nie mam pojecia ktoredy).... oraz kilka bledow szczekaczki po francusku ktore postaram sie wrzucic jak najszybciej bo moze Ktos umie francuzki bo ja ni w zab....
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-28, 09:36    

bo jurek201 to jest Gość Wesoly
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 10:20    

Ups ... Zawstydzony Czuję się skonfundowany Padam

Pozdrowienia Lena ... .
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-28, 12:15    

jurek201 >ulubieniec mój< Wesoly przecież wiesz Wesoly wszystko te biegi Jezyk ... ale już wracamy do tematu!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10