Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
zgrzytanie przy dodawaniu gazu
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-06, 20:33    zgrzytanie przy dodawaniu gazu

witam wszystkich Mruga otóz dzis ja mam problem w swojej safranie, jak jade swoja landarą przy przyspieszaniu przy skręceniu w lewo słychać, zgrzyt jak by mi krasnoludek siedzial w srodku i na tokarce toczyl Wesoly gdy jadę na luzie nie słyszę tego, tylko gdy dodam gazu, ewidentnie jak by cos o cos tarło, wymienilem juz chyba wszystko co mi do glowy przyszlo, przeguby nowe obydwa, w skrzyni olej nowy, łozysko podporowe na prawej półosi nowe(swoja droga stare było uszkodzone), przy okazji tarcze nowe, klocki nowe, amory nowe, łączniki stabilizatora nowe i dalej mi zgrzyta a wku...wia mnie to niesamowicie,
safrana 2.2 12v benzyna, manual Wesoly i co tu wymieniac ? auto teraz Wesoly ?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-06, 23:19    

U MNIE BYŁ DOKŁADNIE TAKI SAM OBJAW!!! A teraz skrzynia do remontu.
Nie twierdzę, że to na 100% to samo, ale lepiej zapobiegać niż naprawiać.
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2009-01-06, 23:21    

U mnie czasami jest podobnie szczególnie przy gwałtownym skręcie. Wydaje mi się że przy maksymalnym skręcie i pochylonej karoserii trze koło Wesoly
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-06, 23:51    

Możliwe masz walnięte łożysko na przegubie wewnętrznym lewej półosi (trójpalczak w skrzyni)
 
 
mSamer 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2.2 DCI
Wersja wyposażenia: Initiale Patis
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 111
Skąd: okolice Zawiercia
Wysłany: 2009-01-07, 08:08    

W renault 21 takie obiawy występowały gdy półosie siadały. Szczególnie na skręconych kołach gdy koszyczek półosi a krzyżaczek nie są pewnie i mocno połączone zaczyna zgrzytać czasami jadąc łukiem można słyszczeć pouaknie stukanie ale zgrzyty również to już łozyska sie wysypuję. Sprawdzić możesz czy nie pękły gumy na przegubach jeśli tak to cały smar od siły odśrodkowej wyleciał i teraz nie ma smarowania. Jeśli to jest problemem to albo regeneracja półosi albo zakup nowej co chyba się bardziej opłaci... Pozdrawiam
_________________
Renault Safrane 1998r 2.5 20V Benzyna+LPG sekwencja. Wersja RXE ---->
http://www.polskajazda.pl...t/Safrane/53536
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 10:32    

no tyle mi zostaje zrobic Wesoly prawą półos wyciagalem gdy wymienialem teraz łozysko podporowe i przegub ten w srodku niby cały jest git, zewnetrzne przeguby obydwa dobre, wiec wydre tą skrzynie i zobacze co to Wesoly bo juz raz ją rozkladalem, przez nieudolnych mechaników, gdzie własnie z lewej strony gdzie ten trójpalczak jest, zaokrąglilo mi w koszu skrzyni rowek i seger zabezpieczający sobie wypadał srednio raz na dwa tygodnie powodując brak biegow, i po 4 razie skonczyło sie na rzeczoznawcy i hardkorach Mruga ale skrzynie wtedy sie udalo zrobic i nie uslyszalem juz ze "renowka członek zaprojektowala" Hyhy
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-08, 01:15    

Dodam jeszcze, że u mnie dźwięk pracującej tokarki był słyszany przy dodawaniu gazu i nie był zależny od skrętu kierownicą. Na początku myślałem, że układ wydechowy trze mi się o wał napędowy.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-09, 10:53    

Mam dokładnie to samo. Jak dodaje gazu to słyszę tarcie, jakby łożysko.
Na luzie i podczas wysprzęglenia jest cisza.
Sprawdzone przeguby, wszystkie łożyska w kołach i łożysko podporowe półosi prawej.
Mechanik też przypuszcza, że to może gdzieś w skrzyni siedzieć.
Może ktoś z Was już doszedł co do za cudo?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 02:20    

ja w tym tygodniu bede wydzierał skrzynie bo juz nic nie zostalo Wesoly tylko musze znalesc chwilę czasu bo szewc w dziurawych butach chodzi Wesoly jak znajde co to napisze Wesoly
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-21, 09:10    

Mam dokładnie to samo co Wy koledzy. Od jakiegoś czasu słyszę zgrzytanie podczas przyspieszania bez względu na skręt kół. Dodam, że słychać to na każdym biegu ale tylko na obrotach do około 2,5k. Przed mrozami jakie niedawno były nic takiego się nie działo i myślę, że to przez mróz. Może coś przymarzło i nie do końca wysprzęglał podczas zmiany biegów? Jak myślicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15