Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Piszczące klocki...
Autor Wiadomość
Jordan 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: nie pamiętam
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-10-05, 11:16    Piszczące klocki...

Witam! Nowe tarcze, nowe klocki, wszystko TRW "oryginały", a po miesiącu zaczęły piszczeć jak jakieś starocie....Macie jakieś pomysły na likwidację tych pisków? Czymś posmarować itp.? Pozdrawiam
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 12:34    

Witam

Jak nie zrobiles duzo km to masz prawo reklamowac. U mnie jest tak samo, wymienilem klocki i po rozgrzaniu hamulcow strasznie piszczy przy hamowaniu. Moj mechanik chcial to reklamowac ale niestety odpuscilem sobie bo zrobilem juz z 10tys km i pewnie gra nie warta swieczki przy takim przebiegu.

Pozdrawiam Wesoly
 
 
Jordan 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: nie pamiętam
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-10-05, 13:54    

Ja też już zrobiłem prawie 7 tys. km, więc chyba nie będę reklamował, ale widziałem na allegro, specjalne smary w sprayu, które podobno likwidują piski. Sprawdził to ktoś? Pozdrawiam
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-10-05, 16:49    

Paazik napisał/a:
Czymś posmarować itp.?

Czyż Ty oszalał ? Po to są klocki hamulcowe żeby robiły jak największe tarcie co by się samochód zatrzymał. W żadnym wypadku niczym nie smarować. To że klocki piszczą przypuszczam może być przyczyną tego, że po wymianie na nowe nie jeździliście ostrożnie tzn. za bardzo deptaliście na pedał hamulca w wyniku czego cała okładzina robi się jak szkło.

Paazik napisał/a:
ale widziałem na allegro, specjalne smary w sprayu, które podobno likwidują piski

Też na allegro były magnetyzery, które podobno zmniejszały zużycie paliwa a w szczególności LPG a do tego poprawiały osiągi silnika. Moje zdanie "gówno prawda" to ma takie samo działanie jak woda z cukrem podana lekomanom. Coś ich boli dostaną wodę z cukrem i nagle są w niebo wzięci. Tylko autosugestia. Polej klocki i tarcze wodą też przestaną piszczeć.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 17:13    

ja masz chwilke to rozbierz zacisk, wszystko przemmyj porządnie denaturatem (klocki i tarcze), ale przed tym na papierze ściernym (drobnym) zetrzyj troszke okładziny klocków. W moim przypadku pomogło, co prawda inne auto ale zasada działania układu w końcu ta sama...
 
 
Jordan 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: nie pamiętam
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-10-05, 22:15    

Goalkeper napisał/a:
To że klocki piszczą przypuszczam może być przyczyną tego, że po wymianie na nowe nie jeździliście ostrożnie tzn. za bardzo deptaliście na pedał hamulca w wyniku czego cała okładzina robi się jak szkło.


Wiem, ze tak jest dlatego tez po wymianie dosc sporo jezdzilem ostroznie hamujac a mimo wszystko piszcza i nie zawsze tak jest, objaw najczesciej pojawia sie po rozgrzaniu hamulcow.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 06:02    

Zgadzam się z Jordanem. Jeździłem bardzo ostrożnie po wymianie...tak do około 800 km... i piszczą...najczęściej właśnie po rozgrzaniu....spróbuję dzisiaj rozebrać zacisk i wszystko przeczyścić. Dzięki pozdrawiam!
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-10-06, 23:34    

U mnie po przebiegu 18kkm zaczęło piszczeć (czasami) w lewym przednim kole. Zaciski czyste, wszystko nasmarowane, a jednak @ piszczy Smutny
Goli, przebieg u mnie zbyt duży, aby mówić o "zdeptaniu" nowych. Zdejmowałem klocki, delikatnie przetarłem papierem ściernym i po tygodniu nadal popiskują.
Pozostaje przy hamowaniu udawać, że to nie moje i pogłaśniać radio Jezyk
Do następnej wymiany oczywiście Wesoly
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Jordan 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: nie pamiętam
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-10-07, 13:30    

I tu powstaje pytanie: czy warto inwestować w lepsze klocki. Poprzednio kupiłem jakieś: "besty" za 60 zł za komplet i zero piszczenia na dystansie 20 tys.km. Jedynym minusem było to, że zostawiały straszny osad, ale to chyba lepsze niż piszczenie jak "tramwaj"...Pozdr
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-10-07, 14:12    

arek napisał/a:
że to nie moje i pogłaśniać radio
i to jest najlepsza recepta na wszystko Wesoly stukanie w zawieszeniu czy inne gady Wesoly
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15