Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
mam safrane 2,2 Js 12v benzyna i gaz i musze wymienic silnik
Autor Wiadomość
zbychu12 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.2 12v
Wersja wyposażenia: RX
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Turek
Wysłany: 2008-10-28, 18:25    mam safrane 2,2 Js 12v benzyna i gaz i musze wymienic silnik

chce wymienic silnik jest duzo komputreków i kabli. mam pytanie czy moge od reno laguny 2.0 16v silnik przełożyc do safranki i bedzie pasował... Drugie pytanie czy gaz lpg bedzie pasował od 12v do 16v czy 8v.... Trzecie pytanie jak sie wymienia silnik w safrance..... Kolega mówił ze silnik mam do wymiany bo podczas jazdy zaczeło cos mi pukac w silniku bo 3km usłyszałem dziwny odgłos i samochód zgasnął i jak przekrece kluczyk do liczniki gasną i zero reakcji... pomocy... pomoct Padam Padam Padam Padam Padam przewala oczami przewala oczami przewala oczami
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-10-28, 22:57    

Nie wiem jak jest z silnikiem od Lalki, ale wkładając inny silnik musisz wziąć pod uwagę, że będziesz też musiał zmienić komputer sterujący silnikiem i możliwe że skrzynie biegów wraz z półosiami,gaz powinien pasować, ewentualnie gazownik bedzie musiał dostroić instalkę. Silnik w Safrance wymienia się nawet nieźle, dobry mechanik powinien poradzić sobie w jeden dzień, góra dwa (zależy jak długo pracuje), oczywiście mówię o wymianie na taki sam silnik.
Co do twojej awarii to podejrzewam zatarcie wału na panewce.
 
 
zbychu12 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.2 12v
Wersja wyposażenia: RX
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Turek
Wysłany: 2008-10-29, 11:01    

Kolega mówił cos o panewkach.... Ale najpierw było pukanie z silnika pózniej cos walło i silnik zgasnoł i jak kluczyki przekreciłem do wszystko przymrukywało i zero reakcji silnika... Jaki do jest koszt naprawy czy kupic inny silnik. ile za zrobienie tego kosztuje?????????? Zdziwiony Zdziwiony Zdegustowany Zdegustowany Zdegustowany Zdegustowany Zawstydzony Zawstydzony
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-10-29, 20:47    

Kup drugi silnik, zresztą rozmawialiśmy już na ten temat
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-10-29, 21:42    

zbychu12 napisał/a:
chce wymienic silnik jest duzo komputreków i kabli. mam pytanie czy moge od reno laguny 2.0 16v silnik przełożyc do safranki i bedzie pasował...

Do safranek były montowane jak i w lalkach silniki 2.0 16V (N7Q), ale wówczas musiał byś wymienić wszystko, co znajduje się w komorze silnika (skrzynię z półosiami, poduchy silnika, chłodnicę, instalację wspomagania, rurę od kolektora do katalizatora i zapewne część instalacji elektrycznej - nie wiem, co jeszcze). Jednym słowem, nie opłaca się.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
zbychu12 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.2 12v
Wersja wyposażenia: RX
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Turek
Wysłany: 2008-10-29, 23:29    

lepiej kupic 2.2 j12s 12v jaki był przedtem
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 12:56    

albo naprawa albo uzywany silnik - lepsza chyba naprawa jesli koszt zmiesci sie w 2-2,5 tys. silnik uzywany nigdy nie wiadomo jak dobry jest - sprzedaja go najczesciej zreszta bez osprzętu. Ja kupiłem pol silnika gdyz potrzebowalem tuleje cylindrów - kupilem pol silnika za 500 + 200 przesylka ( to byla najtansza opcja )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15