Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt zabudowy tylnej półki pod glośnik basowy
Autor Wiadomość
pawellike 
Użytkownik


Safrane ph: I
Rocznik: 1996
Pojemność: 2500
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Sobolew
Wysłany: 2010-10-13, 10:36    Projekt zabudowy tylnej półki pod glośnik basowy

Mam w planach przeprojektować troszkę tylną półkę w mojej Sarnie. Otóż zamierzam wyciać dziurę pod głośnik basowy, podlączyć pod 120W wzmacniacz. Kable już są podciągnięte, wzmacniacz podłaczony. Nie chciałem robić oddzielnej tuby do bagażnika, ponieważ po pierwsze: duzo z tym zachodu, po drugie, Safrane jest dobrze wytłumiona, że gdy podłaczyłem mały sobwoofer Pioneer i mały wzmacniacz Pioneer to tak naprawdę nic ale to nic nie było słychać Wesoly Dlatego żeby do środka wpływał miły bas, postanowiłem wsadzić głośnik w półkę centralnie w środeczek. Oczywiście półka będzie wzmocniona od spodu listewkami.
Czekam na opinię mojego projektu, wszystkie za i przeciw
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2010-10-13, 10:36    

pawellike napisał/a:
Mam w planach przeprojektować troszkę tylną półkę w mojej Sarnie. Otóż zamierzam wyciać dziurę pod głośnik basowy, podlączyć pod 120W wzmacniacz. Kable już są podciągnięte, wzmacniacz podłaczony. Nie chciałem robić oddzielnej tuby do bagażnika, ponieważ po pierwsze: duzo z tym zachodu, po drugie, Safrane jest dobrze wytłumiona, że gdy podłaczyłem mały sobwoofer Pioneer i mały wzmacniacz Pioneer to tak naprawdę nic ale to nic nie było słychać Wesoly Dlatego żeby do środka wpływał miły bas, postanowiłem wsadzić głośnik w półkę centralnie w środeczek. Oczywiście półka będzie wzmocniona od spodu listewkami.
Czekam na opinię mojego projektu, wszystkie za i przeciw


Sorry, ale montowanie głośnika basowe w tylnej półce to bezsens i głupota. Głośnik basowy to bardzo duże drgania, czyli cała półka będzie skakać - to raz. Po drugie - głośnik basowy żeby dobrze działał potrzebuję BARDZO stabilnej podstawy do tego. Oddzielna tuba w bagażniku to właśnie "mniej roboty" niż papranie się z tylną półką. A to że safrane jest dobrze wytłumiona - to działa tylko na plus głośnika basowego.
Listewkami to sobie możesz łóżko podbijać a nie półkę Wesoly
Poza tym w tubie albo subwoofer'ze to właśnie dokładnie obliczona pojemność powoduje że bas odpowiednio słychać czy czuć.
W przypadku gdybyś chciał wykorzystać bagażnik jako taką komorę - musiałbyś dać ogromny głośnik (albo kilka mniejszych) i zamiast półki tylnej zrobić na stałę jakąś płytę stalową która nie będzie się ruszać.

Chcesz mieć dobrze zrobione, to kup tubę albo subwoofer a nie kombinuj i nie rób wiochy - takie jest moje zdanie.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-13, 10:36    

Paweł, a może jednak subwoofer, a w tylnej półce zrób otwory i zamontuj maskownice ? Wówczas masz dowolność, czy kilka mniejszych otworów, co z pewnością nie obniży znacznie sztywności półki, czy jeden większy (np. podłużny) ?
Tym samym bagażnik będzie basową skrzynką, a jednocześnie zrobisz ujście tym miłym basom do środka Wesoly
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
pawellike 
Użytkownik


Safrane ph: I
Rocznik: 1996
Pojemność: 2500
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Sobolew
Wysłany: 2010-10-13, 10:37    

A już miałem się jutro rano za to brać...Posłucham się radwaszych i powstrzymam się od tego pomysłu Czyli znaczy się, bedę musiał postawić większą flaszkę szwagrowi i pomoże mi zrobić solidny sobwoofer
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2010-10-13, 10:37    

pawellike napisał/a:
A już miałem się jutro rano za to brać...Posłucham się radwaszych i powstrzymam się od tego pomysłu Czyli znaczy się, bedę musiał postawić większą flaszkę szwagrowi i pomoże mi zrobić solidny sobwoofer


Bardzo mądra decyzja kolego! Hurra
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-13, 10:37    

Paweł, jak już zwieńczysz dzieło, to zrób kilka fotek i pochwal się rozwiązaniem Wesoly
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2010-10-13, 10:37    

pawellike a masz już głośnik ? jeśli nie to napisz jaki masz wzmacniacz i mniej więcej jakiej muzyki słuchasz to może coś uda się razem sensownego wybrać Mruga No i oczywiście jak coś to napisz jaka kasa na głośnik maksymalnie wchodzi w grę.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10