Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Imobilajzer nie działa - safrane II
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 19:03    Imobilajzer nie działa - safrane II

Witam,
Przy uruchomieniu silnika gadaczka informuje mnie: "imobilajzer mam włączony i nie moge uruchomić silnika, zajrzyj do książki obsługi".
Samochód posiadam od 2 lat i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem ale ten komunikat zawsze jest podczas uruchamiania oraz miga czerwona dioda na zegarach. Wygląda na to, że w jakiś sposób ominięty jest imobilajzer.
Nie wiem, czy ten niedziałający imobilajzer nie jest przypadkiem powiązany z tym, że nie wyświetla mi informacji na liczniku o chwilowym spalaniu, średniej prędkości itp. (zegary i manetka do przełączania jest dobra bo przekładałem do innej safrany) oraz z tempomatem, który też mi nie działa.
Może ktoś posiada wiedze na ten temat i podpowie mi czy nie działający imobilajzer jest przyczyną nie wyświetlania tych informacji w/w ?
A może ma ktoś schematy szczotki komputera? albo jakie kolwiek schematy do safrany II ?
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-31, 20:49    

Sprawdź na drugim kluczyku.

Jak imo jest włączony to jak możesz odpalić samochód?
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2008-12-31, 21:07    

Miałem raz podobnie. Mimo sprawnego i działającego IMO, pojawił się komunikat o jego niesprawności. Samochód dało się zapalić :) . Odłącz aku może błąd się skasuje
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-12-31, 22:26    

Czy kolega wazzabii dokładnie przeczytał posta ?
Problem nie tkwi w tym, że na jednym kluczyku nie można odpalić auta, ale na braku pewnych informacji na wyświetlaczu i możliwości uruchomienia samochodu, pomimo niby działającego immo ;)
Być może ma to jakiś związek z komputerem samochodu, lub jego podłączeniem ?
Nie chcę ferować wyroków, ale moim zdaniem coś złego dzieje się z kompem (może ktoś podstawiał od innego auta, a immo jest po prostu odblokowany ?)
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2009-01-01, 13:43    

witam,
wszystko co wymieniliście panowie wyżej już próbowałem i jak pisałem, od 2 lat nie mam żadnych problemów z odpalaniem auta poza tym komunikatem i brakiem wskazań na wyswietlaczu informacji o spalaniu paliwa itp.
Ile może kosztować używka takiego kompa u "buldoka", ktoś się orientuje? czy ewentualna przekładka kompa wiąże się z kasowaniem i wprowadzaniem kodów?
pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2009-01-01, 14:18    

A może licznik był zmieniany i przy wymianie ktoś ominął IMMO - tylko po co?
Licznik masz z wyświetlacz komputera, ale komputera nie posiadasz, dlatego nic nie wskazuje - może taka jest przyczyna ?
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2009-01-01, 16:18    

itam przekładka kompa wiąże się z zakodowaniem immo :) :) :)
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-01, 18:19    

i niby immobiliser jest po tylko od tego, że jak go nie dezaktywujesz nie wyświetla Ci spalania?
Głównym celem immo jest uniemożliwienie odpalenia silnika tj. odcięcie zasilania pompy paliwowej lub zapłonu . Rzadko stosuje się blokadę całego układu elektronicznego, częściej już odcięcie akumulatora.

Propozycja próby odpalenia z drugiego kluczyka miała na celu sprawdzenie sprawności pierwszego kluczyka. Autor postu nic o tym nie wspomniał.

Jak chcesz to podjedź do ASO, niech Cię podłączą do komputera, w najgorszym przypadku masz kradziony samochód i ktoś go obszedł (bodajże po 5 latach przechodzi na Twoją własność) ale to raczek skrajny przypadek.

Możesz podjąć próbę wymontowania zegarów i sprawdzić czy wszystkie taśmy są podłączone, sprawdzić podłączenie kompa, poczyścić styki

Przeprowadź test zegarów, może coś jest niesprawne.
Opis znajdziesz gdzieś na forum.

Upewnij się czy aby na pewno wiesz jak włącza się tempomat.
Jedziesz dla pewności 70+, wciskasz przycisk od tempomatu przy dźwigni zmiany biegów, przyciskasz plus na kierownicy przez jakiś czas (po 3s powinno już załapać), zabierasz stopę z pedału gazu, czekasz czy prędkość spadnie więcej niż 20km/h, jak spadnie to znaczy, że jest zonk.
Sprawdzasz czy masz w ogóle układ od tempomatu tj. podnosisz maskę i szukasz mieszka przy lince gazu, najlepiej zrób zdjęcie w wysokiej rozdzielczości i podepnij do tego tematu, jeśli się nie orientujesz.
Może być też, że fura walona i ktoś nie podpiął taśmy.
Można gdybać...
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2009-01-01, 00:22    

Wiem, że jak kupowałem auto to poprzedni właściciel licznik wysyłał gdzieś pod szczecin bodajze do naprawy (nie wiem co było kombinowane w nim), komputer posiadam na pewno bo jest gadaczka.
Z kluczykiem drugim też próbowalem i jest to samo.
Gdybam tak, że jeżeli komputer widzi że imo jest włączony to dlatego nie wysyła informacji o spalaniu itp.
Samochod nie jest kradziony, kupowalem go w 2006r w radomiu i sprawdzalem go, w ASO tez go sprawdzalem :)
Zegary juz wyciagalem i wszystkie styki przeglądnełemi wyczyściłem , to samo zrobilem ze szczotą do kompa, ponadto przekładałem zegary do safrany mojego ojca razem z manetką od wycieraczek i u niego wyswietlało wszystkie te parametry i przycisk na manetce tez działał.
Wychodzi na to, że problem jest w przewodach albo z kompem, dlatego szukam schematu do szczoty kompa i do wtyczek do zegarow.
Test zegarów u mnie nie działa.
Tempomat nie dziala na 100% - działanie mam w instrukcji obsługi mojego samochodu i piszą dokładnie jak napisał WAZZABII.
Tempomat jest bo pod przednim lewym reflektorem widac ten silnik tempomatu co opisują go ludzie na forum - widac tez wtyczkę z białymi przewodami ale w zaden sposób nie moge się do niego dostać, trzeba chyba ściągać zderzak.

WAZZABII jutro zrobie fote w okolicach linki gazu i podepne do tematu.

Dzieki i pozdro.
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2009-01-02, 12:31    

Safrankowicz napisał/a:

Gdybam tak, że jeżeli komputer widzi że imo jest włączony to dlatego nie wysyła informacji o spalaniu itp.


Mam u siebie odłączony immo (nie wiem w jaki sposób - poprzedni właściciel) i nie mam żadnych problemów z wyświetlaniem informacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15