Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Bijemy REKORD GUINNESSA !!!
Autor Wiadomość
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-06-18, 12:49    Bijemy REKORD GUINNESSA !!!

Mam zaszczyt ogłosić, że zostaliśmy zaproszeni do bicia Rekordu Guinnessa na najdłuższą poruszającą się kolumny pojazdów marki RENAULT (wszystkie modele, osobowe i nie tylko).

Rekord należy należy do Holendrów i wynosi 564 pojazdy - Spróbujmy go pobić!!!

Renault Polska zaproponowało nam włączenie bicia rekordu w cykl imprezy F1 Show w Poznaniu w dniu 17 lipca 2010 roku.
Impreza będzie nagłośniona w mediach, transmitowana w TV, Renault Polska liczy na ok 80 tys odwiedzających.
Renault Polska gwarantuje nam parking na wszystkie pojazdy i tor.

Jest to szansa dla nas, gdyż bicie rekordu guinessa jest imprezą publiczną i sprawy organizacyjne bierze na siebie Renault Polska.

Więc do rzeczy:
Bardzo proszę o wypowiedzi, kto z Was byłby chętny / mógłby pojawić na tej imprezie pojazdem marki Renault? Kto mógłby namówić znajomych, którzy posiadają pojazdy marki Renault.
Chodzi o to, abyśmy się rozeznali na ile pojazdów można liczyć.

Proszę o wypowiedzi do najbliższej niedzieli, gdyż od środy Renault Polska rusza z akcją promocyjną i najpóźniej w poniedziałek muszą wiedzieć czy przystępujemy, czy nie.

Dodam,ze temat zostal rzucony na tamtym forum :)

P.s
Jak zrobie rozrzadzik prawdobodobnie sie wybiore
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-06-18, 15:34    

Hmm, very nice idea :D co wy na to ludziska :) ja bym się na to pokusił byśmy byli chociaż w motoryzacji lepsi od holendrów bo w piłce to nam nie wychodzi :D
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-06-24, 14:13    

Formularz rejestracyjny TUTAJ

Ja już się zarejestrowałem.
 
 
 
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-06-24, 15:45    

ja wczoraj, jestem ciekaw ile typa bedzie :D
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-06-24, 15:54    

Będzie trzeba jakoś obmyślić plana i jechać razem :) i sobie jakiś apartament w hotelu wynająć bo to w sobotę się zaczyna od 9 rano to lepiej jechać tak na wieczór w piątek co by nie latać po Poznaniu jak ze sraczką. A znam parę takich tanich miejsc do przenocowania.
 
 
 
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-06-24, 18:05    

Goalkeper napisał/a:
Będzie trzeba jakoś obmyślić plana i jechać razem :) i sobie jakiś apartament w hotelu wynająć bo to w sobotę się zaczyna od 9 rano to lepiej jechać tak na wieczór w piątek co by nie latać po Poznaniu jak ze sraczką. A znam parę takich tanich miejsc do przenocowania.



wiec jesli chodzi u mnie o spanie to nie dam rady w piatek pracuje do 22,wiec pospie w domu i rano polece, jade tez z kolesiem on swoja megana i jeszcze jden(prawdopodobnie) jedzie lalką, ale jesli bys jechal w sobote to na trasie jakos mozemy sie ustawic
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-07-15, 13:59    

Informacja od kolegi BIZONA :)

Ważne inforemacje dla osób biorących udział w próbie bicia rekordu na największą kolumnę aut Renault.


INFORMACJE OGÓLNE


1. Proszę kierować się samochodami do głownego wjazdu na tor

2. Przy wjeździe ochrona będzie rozdawała karty uprawniajace do wjazdu na teren toru

3. Droga na nasz parking bedzie oznaczona i nie bedzie problemów z rozpoznaniem miejsca ( jedziemy cały czas prosto )

4. Auta parkujemy w miejscach wyznaczonych przez organizatora

5. Po zaparkowaniu auta potwierdzamy przyjazd i odebramy numer na auto - stanowisko rejestracji/weryfikacji będzie na naszym parkingu

6. O godzinie 17:00 wszyscy muszą być przy swoich samochodach

7. O godzinie 17:30 wjazd na tor i rozpoczęcie próby


Uwaga:

W przypadku jeżeli ktoś ( ochrona, Policja, służby porządkowe... ) nie będzie chciał Was wpuścić na teren toru, proszę mówić, że bierzecie udział w próbie bicia rekordu. Jeżeli będą jakieś problemy z wjazdem, to proszę o zgłoszenie zaistniałej sytuacji w punkcie rejestracji.


DEFINICJA REKORDU

1. Rekord obejmuje najdłuższą paradę aut Renault i jest mierzony ilością aut uczestniczących w tej paradzie.

2. Auto Renault jest rozumiane jako każde auto produkowane w przeszłości lub obecnie pod marką Renault.

3. Parada musi przejechać trasę 3.2km od startu do mety.

4. Cała kolumna aut musi być w ruchu, a odległość między autami powinna wynosić ok. 2 długości auta.

5. Wszystkie auta muszą przejechać linię mety po przejechaniu całej trasy parady. Jeśli jakieś auto nie dotrze do mety, nie może być doliczone do rekordu.

PRZEPROWADZENIE PRÓBY BICIA REKORDU

1. O godzinie 17:30 wjazd na tor i ustawienie aut w szyku ( 2 rzędy )

2. Na wyznaczony sygnał rozpoczynamy próbę okrążeniem formującym ( ustalenie odległości między autami i prędkości )

3. Drugie i trzecie okrążenie również liczone jest do rekordu ( jeżeli będzie więcej aut, to będzie też czwarte okrążenie - informacja zostanie podana na miejscu )

4. Podczas trwania próby wszystkie ważne komunikaty i uwagi będą przekazywane na 22 kanale CB

5. Jedziemy zwartą kolumną bez wyprzedzania, "wężykowania" itp.

6. Prędkość należy dostosować do kolumny.

PROGRAM IMPREZY

9.00 - oficjalne otwarcie bram toru animacje i konkursy na scenie oraz atrakcje w miasteczku F1, w tym między innymi*:

- pit stop, czyli zmiana kół na czas

- human joystick, czyli interaktywna gra zespołowa, w której widownia za pomocą ruchu rąk steruje pojazdem na ekranie

- symulatory Formuły 1

- mini tor F1, na którym w wyścigu może jednocześnie brać udział 6 osób

- padok Formuły 1

- padok Formuły Renault 2.0

- padok Renault Trophy i Renault Megane GT

- bolid F1 - replika 1:1 prawdziwego bolidu F1

- butik Renault F1 Team - oryginale gadżety Renault F1 Team

- Szkoła Jazdy Renault - ekspert doskonalenia techniki jazdy

- miasteczko Renault Zdunek Clio Cup - samochody rajdowe i zawodnicy Pucharu

- zespół motocyklowy POLand POSITION - wśród zawodników: Przemek Saleta i Bartek Ogłaza

11.45 - 11.55 przybycie na tor Roberta Kubicy i powitalne okrążenie po torze w Renault Megane CC

11.55 - 12.15 uroczyste przekazanie Robertowi Kubicy samochodu Renault Megane GT z serii limitowanej Robert Kubica

12.15 - 12.30 Robert Kubica na torze kartingowym z młodymi zawodnikami RK Kart Junior Team

12.30 - 12.40
Robert Kubica sesja autografów

15.15 - 15.40 Robert Kubica na torze w Renault Megane Trophy

15.40 - 15.50 przejazdy po torze: Renault Megane Trophy (Karolina Czapka) i Formuła Renault 2000 (Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski)

16.00 - 16.20 przejazd Roberta Kubicy po torze bolidem Renault F1 Team

16.30 - 16.40 pożegnanie z Robertem Kubicą na torze, przejazd Megane CC

17.30 - próba bicia światowego rekordu na przejazd największej kolumny aut Renault

18.30 - zakończenie imprezy

Przypominam

Po przyjeździe na tor/parking obowiązkiem każdego kierowcy uczestniczącego w próbie bicia rekordu jest podejście do punktu rejestracji i odebranie numeru.
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-07-18, 13:41    

Szczerze powiedziawszy lipa z miodem, bardzo żałuję że tam pojechałem bo 5km przed samym torem jechałem godzinę czasu. Organizacja całej imprezy bardzo marna rzekłbym nawet, że poziomu w ogóle nie było. Kolesie z TVN pieprzyli swoje a ludzie chodzili jak stado baranów z miejsca na miejsce nie wiedząc o co kaman. Ale jak wiadomo TVN'owi jaki N-Gine'owi oraz Renault Polska chodziło tylko i wyłącznie o komerche i z pewnością w telewizji będzie to bardzo pięknie ubrane i pokolorowane. W podsumowaniu: organizacja 0pkt, atrakcje (nie licząc bicia rekordu) 0pkt, bardzo mało punktów, gdzie można by kupić coś do picia chociaż wydaję mi się, że powinni zasponsorować jakąś darmową mineralkę. Jedyne co im najlepiej wyszło to wystawienie dużej ilość kibelków TOITOI. Na zakończenie powiem, że w życiu jeszcze nigdy nie widziałem takiej marnej imprezy. W porównaniu z imprezą organizowaną przez Peugeota w bodajże 2000 roku (Rajd Peugeota) to renówkową imprezę można nazwać brzydką nocą a peżotowską pięknym słonecznym dniem. Jestem w 100% przekonany, że pikurowe czy też ogólnopolskie zloty organizowane przez kluby mają wyższy poziom organizacji. Na tej imprezie ludzie zostali pozostawieni samym sobie. Ani jednego telebimu dużego formatu co by można było pokazywać popisy kierowców rajdowych na torze z helikoptera, ale nie dziwię się trzeba było latać "BŁĘKITNYMI" nam terenami powodziowymi. Zero oznakowania dotyczącego tego jak dotrzeć na miejsce imprezy, druga sprawa nieoznaczona główna brama wjazdowa dla tych, którzy biorą udział w próbie bicia rekordu i najgorsza sprawa :mrgreen: nie chęć policjanta do tego aby mnie wpuścić na tor, kazał mi jechać na parking dla widzów ale jak mu powiedziałem, że biorę udział w guinnesie to ze zdziwionym tonem zapytał "a co to renówka jest ?". Zdjęć nawet nie wstawiam bo nawet nie chciało mi się ich robić. Jedynie wstawię cztery sztuki zdjęć jakiegoś kolesia, który miał kiedyś safrane a któremu przez przypadek wpadliśmy w obiektyw. Poza tym wrzucę filmik nagrywany przez jednego z Amerykanów będących ze mną. Jedyne z całej imprezy z czego jestem zadowolony to to, że po raz pierwszy byłem sam na sam z ludźmi nie mówiącymi po polsku ale dałem radę i jestem dumny nawet oni sami mi pogratulowali. Crissu może potwierdzić to, że dzielnie walczyłem ze swoimi niedoskonałościami lingwistycznymi :D

Kilka zdjęć TUTAJ
 
 
 
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-07-18, 15:13    

tak jak Goli wspomnial juz, dla mnie chodzilo bardziej o nabicie $$$ organizatorom wszelakim. ludzie ktorzy przyjechali bic rekord wogole zlekcewazono. A jesli ktos chcial zobaczyc kubic badz karoline czapke to nie mogl bo nie wiadomo bylo gdzie to sie odbywa. Goli dal rade choc mu sie procesor przegrzewal :D i do swego polskiego zioma nawijal po angielsku zamiast po polsku


zobaczcie ten filmik :D
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-07-18, 18:59    

Że też wcześniej nie wszedłem na forum pikura :( Zobaczcie co kolega napisał 15.07.2010

Pereira napisał/a:
Długo zastanawiałem się, czy powinienem o tym pisać.
Biorę udział w Pucharze Youngtimer Party odbywającym się na torze w Poznaniu, i mam styczność z ludźmi z tamtejszego Automobilklubu. Gdy spytałem Ich o imprezę organizowaną przez Renault Polska, to odradzili mi przyjazd. To, co od Nich usłyszałem na temat poziomu organizacji imprezy nie mieści się w głowie! Szczegółów nie podam, mam tylko nadzieję, że przesadzają.
Żeby nie być posądzonym o zbyt bujną wyobraźnię przytoczę wypowiedź Luza, Administratora forum "Opel-Youngtimer", jaką zamieścił na swoim forum:
"jak już tu o tym zaczęliśmy to pozwolę sobie zacytować kolegę, który uczestniczył wczoraj w zebraniu zarządu Automobilklubu Wielkopolskiego

"- Renault przewiduje od 20.000 do 80.000 widzów na imprezie
- dla tych widzów przygotują kilka symulatorów, wystawę kartów, Pit-Stop
i prezentacje wyścigówek Renault różnych serii i pucharów - dużo,
prawda??? dla ludzi którzy zjadą się tutaj z całego Kraju...
- wokoło toru będzie jeden wielki parking dla tych ludzi - tak naprawdę
trudno wymyślić sensowny sposób dostania się na tor w ten dzień
- Kubica ma na tor przybyć na góra 2-3 godziny, w tym czasie odbyć konf.
prasową, spotkanie z VIP'ami, wykonać "rundę honorową" w "cabriolecie
Renault" (to chyba jakiś nowy model czy co ;) ) no i kilka kółek bolidem
(chyba ??? jeśli znajdzie na to jeszcze czas ;) )
- inne wyścigówki też będą wykonywać "przejazdy" toru."

szczegóły techniczne i finansowe pominąłem bo nikt by w to pewnie nie uwierzył jak "bogate" (specjalnie cudzysłów) jest renault i jakie jest przebiegłe aby nie wydać złamanego złotego/euro "

Nie pytajcie mnie o szczegóły, zaraz wyjeżdżam i wrócę dopiero w sobotę wieczorem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15