Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: arek
2011-03-03, 04:49
safrane.eu
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 20:55    safrane.eu

Witajcie, jak zapewne nie zauważyliście, zacząłem działać coś w sprawie naszej strony.
Problem tkwi w tym, że nigdy w życiu nie robiłem strony, więc dopiero się uczę. Myślę, że jak na razie wystarczy taka szata graficzna jaka jest teraz.
Liczę na waszą pomoc i sugestie.
Chciałbym, abyśmy wszyscy przyczynili się do budowy naszej strony.
Na chwilę obecną oczekuję jakiś propozycji jakie działy powinniśmy tam utworzyć. Myślałem np, o dziale z naszymi filmami z "youtube'a", jakiś opis ph1, ph2, może jakieś "ciekawostki", "zdjęcia", albo "zrób to sam", lub też............ no właśnie - potrzebuję pomysłów. Liczę, że coś wymyślicie.

Aktualnie umieściłem stronę na darmowym serwerze "osemka.pl", lecz musimy się liczyć z reklamami. Zrobiłem przekierowanie z safrane.eu na safrane.za.pl.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-12, 20:55    

No piknie, piknie Panie Webmajster Wesoly z tym, że proponowałbym podzielić stronę na trzy iframe tzn. menu zrobić w jednym nie ruchomy iframe, tak żeby przy klikaniu na linki nie mrugała cała strona a tylko zmieniała się jej zawartość w środkowej iframe, w prawej iframe można by zrobić coś takiego jak mają na renault-safrane.com, że w właśnie tam zrobić thumby do filmików Wesoly żeby były widoczne od razu na stronie a dopiero po kliknięciu otwierały się w nowym oknie albo w środkowym. Iframe coś jak Tutaj Wesoly strona mojego autorstwa Wesoly Odnośnie logo SKP to wyszło superowo tylko minimalnie za długo nie ma go po zaniku, można by było to poprawić i np zrobić coś w stylu "visible" "invisible". Nazwę dałbym troszkę wyżej ale jak już podzieliś stronę na "iframe" to samo się ustawi jak wkleisz w poziomego banerowego "iframe". Można by jeszcze zamiast tekstowych linków zrobić jakieś buttony "mouse over" czyli takie jak na nie najedziesz to zmieniają kolor. I jeszcze jedna moja wizja Wesoly to sprawdź jakby wyglądało jak byś zrobił "mirror" loga i wstawił je z drugiej strony a pomiędzy oba loga wrzucić ten napis. Jak chcesz to podrzucę ci jakiś skrypt czasowy co by się data wyświetlała. Jak byś mógł to zmień czcionkę na któryś "Ariali" bo "Timesa" się ciężko czyta Wesoly
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 20:56    

Proponowałbym zrobić stronkę opartą na Joomla. Jest to darmowy cms całkiem łatwy w zarządzaniu a do tego każdy będzie mógł się zarejestrować i pisać artykuły itd.
Jedyne co w Joomli może sprawiać kłopoty to zrobienie dobrej oprawy graficznej ale jak się trochę przysiądzie to można zrobić cuda.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-12, 20:56    

A o to mój projekt troszkę przerobiłem ale jeszcze nie wszystko, problem z taką stroną jest tylko taki, że trzeba zrobić dużo plików htm ale żeby zaktualizować to przerabia się tylko jeden plik htm w zależności od tego, którą ramkę chcemy zmienić :D

Nie działają filmiki i banera nie wstawiałem bo do poprawnego ich działania potrzebne jest przy pliku strony ulokować pliki flash i pliki z wideo

Projekt
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 20:56    

Postanowiłem więc nie bawić się jak do tej pory i spróbować joomli - wyniki oceńcie sami.
Darek - pozwoliłem sobie wstawić twoje foto na stronie głównej.
Goli - twój projekt jest dobry, ale chyba jednak pozostaniemy przy joomli.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 20:56    

Red jak poznasz już dokładnie joomle to zobaczysz jak potrafi uprościć życie
Przyznam, że w joomli wygląda to bardziej estetycznie ale wymaga jeszcze dopieszczenia
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-13, 20:57    

słuchajcie ogólnie strona ok tylko kolorystyka jak dla mnie mało oryginalna i zdechła, brakuje mi życia w niej. ale wszytko pomalutku rozumiem Wesoly
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-13, 20:57    

Nie no RedHead piękna sprawa, troszkę więcej żywych barw jak pisze Lena, no i coś ruchomego i będzie miodzik Wesoly
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2008-12-13, 20:57    

RedHead napisał/a:

Darek - pozwoliłem sobie wstawić twoje foto na stronie głównej.
.


Dla mnie nie ma problemu. Jak potrzebujesz powiedz a prześlę Ci Zdjęcie w pełnym wymiarze. Mam je nawet w RAWie więc można je mocno przerobić
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-14, 20:58    

No i masz babo placek. Już po stronie. Wszystko było ładnie pięknie tylko na początku. Teraz już nie jest tak kolorowo.
Mam problem z serwerem. Jak wiadomo utworzyłem konto na darmowym za.pl (osemka.pl). Do działania joomli nadaję się średnio, gdyż php działa na nim w trybie "safe mode". Jakoś pierwszego dnia było dobrze, lecz później wywaliło się wszystko i już nie działa.

W związku z tym spędziłem kilka godzin na poszukiwaniach jakiegoś innego serwera.
Sprawa okazała się na tyle skomplikowana, że nie byłem w stanie znaleźć odpowiedniego (darmowego) dla konfiguracji joomli (oraz dla innych istotnych preferencji).
Jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji wydaje się wykupienie serwera płatnego, lecz ich ceny zazwyczaj są dość szokujące. Najlepszą opcją dla naszej społeczności jaką znalazłem byłaby oferta firmy prohost (http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=1) opcja "plan starter". Zgodnie z tabelą utrzymanie serwera na rok kosztuje 100zł i do tego można przenieść domenę (safrane.eu), która jak podejrzewam będzie za free.

Jeżeli znajdziecie coś sensownego to dajcie znać.

Ja jestem oczywiście ZA tą (lub jakąkolwiek tańszą) opcją więc tworzę listę osób które zechcą wpłacić kilka groszy na rzecz SKP. Im więcej będzie chętnych do wpłacenia, tym poniesione koszta jednostkowo będą mniejsze.

....lista obowiązywać będzie do hmmm....... końca roku?

1. Red
2....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17