Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Felgi i opony w Safrane
Autor Wiadomość
marcelDream 
Klubowicz

Safrane ph: phII
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2dT
Wersja wyposażenia: RX
Wiek: 37
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-11, 16:35    Felgi i opony w Safrane

Chciałbym żeby, ktoś w tym miejscu prosto i przejżyście napisał jakie felgi i jakie opony można zamontować w Safrane. Wszystkie średnice, szerokości, ET, profile, rozstaw śrób i wszystko zależnie od modelu, standardowe i te maxymalne.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-11, 16:43    

Jest to niemożliwe Wesoly każdy producent ustala sam swoje ET i różne wymiary tak więc gra nie warta świeczki.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
marcelDream 
Klubowicz

Safrane ph: phII
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2dT
Wersja wyposażenia: RX
Wiek: 37
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-11, 17:00    

No tak, ale biorąc pod uwagę ET to jak będzie ona różna to koło może się nie zmieścić i obcierać o szczęki, albo opona bęcie ściskać się z nadkolem. To prawda, czy moje krzywe myślenie? Goli, skoro podawanie ET nie ma sensu to chociaż podaj resztę.
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-11, 17:21    

Nie radziłbym montować innych felg i opon niż jest to w specyfikacji auta.
Dlaczego? Jak będą za szerokie to zaczną Ci cieknąć węże od wspomagania, w gorszym wypadku skończy się pompa wspomagania. Gdy będziesz miał za duże felgi to wysiądzie Ci szybko zawieszenie. W specyfikacji są wypisane preferowane wielkości opon do każdej wersji silnikowej, zapewne pompy wspomagania mogą być różne.
Piszę żeby ostrzec, ponieważ przysłuchiwałem się rozmowy pracownika zakładu wulkanizacji opon z właścicielem Hondy Civic (rok bodajże coś koło 2006) na 17" felgach i silniku (bodajże) 1.8 benzyna. Sam właściciel mówił, że ciężko się skręca.
Pracownik powiedział z tego co zaobserwował, że zawieszenie wytrzyma koło 3 lat i będzie do wymiany, ze wspomaganiem podobnie. Zależy to też wiadomo od tego ile i gdzie się jeździ, ale nie oszukujmy się, autostrad nam brak.
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-11, 17:46    

ET jakie powinno być w Safranie i jakie podaje ASO to ET50, odnośnie innych rozmiarów to tutaj zależy od szerokości felgi i kapcia, najlepiej w zwykłych szafkach poniżej V6 montować 6,5" od rantu do rantu przy feldze na jej szerokości wtedy może unikniemy ocierania się opony o błotniki, niektórzy producenci felg przy danym modelu felgi i danym modelu samochodu dodają oznaczenie, że np, trzeba wziąć flexa i ciąć randy błotników i tak to jest przy safranach. Szczerze powiem, że jak chcesz już zmieniać felgi na inne to jeżeli masz 4 śruby to ich rozstaw wynosi 4X100 jeżeli 5 to będzie 5X108. I jak już znajdziesz felgi, które Ci odpowiadają wyglądem to warto by je przymierzyć razem z laczkami na samochodzie co by zobaczyć czy nie będzie tarło. Niby im mniejszy parametr ET tym mniej felga wychodzi na zewnątrz auta. Ja kupiłem felgi z ET48 i niestety miałem pecha okazało się, że felga bardziej wystaje i musiałem dać felunie do gościa od prostowania ich i innych zabiegów w celu zeszlifowania gniazda felgi o 2 mm, co prawda czasami obetrze się ale nie już tak jak na niemodyfikowanych felgach.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-12-11, 18:40    

Ja mam na lato 16" + 205/55/16. Powiem, że kręci się kółkiem w miarę lekko. Niestety nasze kochane polskie bezdroża poczęstowały mnie konkretną dziurą. Skończyło się na wymianie zawieszenia - amor z prawej strony się całkowicie rozsypał. Ostatnio zauważyłem (to pewno wina kończących się amortyzatorów), że z tyłu jak auto zapakowane jest czterema osobami to na brzegach opon pojawiały się małe przycierki. Wcześniej tego nie było.
Druga sprawa na zimę mam 195/65/15. Zaraz poz mianie odczuwalny jest wzrost komfortu. Lepiej wybiera wszystkie nierówności.
Sumując myślę, że przy naszych polskich drogach lepiej nie zakładać zbyt dużych felg, a co za tym idzie opon o niższym profilu.
Dodam jeszcze, że szerokie opony przy naszych koleinach to totalna porażka. Często się da obserwować, jadąc za kimś kto ma szerokie kapcie, że w koleinie tylko brzegi opony dotykają asfaltu a reszta w powietrzu - i czym tu hamować.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 22:11    

w safrance raczej sie z felgami i oponami nie poszaleje...

u mnie ( w sasadzie u mojego ojca , ale ja ten samochod serwisuje i czesem nim jezdze wiec w sumie "u mnie") na lato sa felgi 6,5 cala et 38 - na tych felgach opony 205/60 r15 i jest idealnie - kola nie sa utopine w nadzwoziu - nic nie obciera . ba tyl zalozylem ostatnio 225 i obciera o rant ...

na zime mam felgi 7 cali et 36 i opony 195/65 r15 - opony sa na tyle szerokie ze rant felgi jest wezej niz brzeg opony ...

jezeli chodzi o et to duzo zelezy od modelu felgi - sa felgi w ktorych et36 bedzie do safranki pasowac , a sa felgi w ktorych et 40 nie bedzie pasowac ( bo ramiona beda o zacisk obcierac o zacisk ) - wiec duzo zelezy od modelu felgi ... jeszcze trzeba sie zorientowac jaka jest srednica tarczy - bo pewnie w zaleznosci od silnika byly rozne ...

generalnie przy oponie 195 et 36 i felga 7 cali to raczej max .

prawidlowo jak chcesz kupic felge ( inna niz oryginalna ) powinienes zalozyc na felge opone taka jaka na niej bedzie i zalozyc na samochod i zobaczyc czy nic nie obciera na przodzie ( takze przy max skrecie ) oraz na tyle ( takze przy max ugieciu zawieszenia )
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 17:58    

U siebie mam 17'' z Laguny II z oponami 225/45 (nie wiem jakie ET) i o dziwo nie obcierają Wesoly
Fakt, że komfort jazdy po koleinach i nawierzchni o złej jakości drastycznie spada, ale za to na dobrej nawierzchni prowadzi się dużo pewniej przy większych prędkościach.
Zmian w działaniu wspomagania nie zauważyłem wcale, skręca się dokładnie tak samo jak fabrycznych kołach.

Ale najważniejsze jest chyba to, że wygląd safranki niesamowicie zyskuję po założeniu takich kółek Mruga
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 19:43    

Zalecane rozmiary felgi i opony przez Renault do naszych szfeczek.
oraz ciśnienia w oponkach.
Po żabiemu ale wiadomo o co chodzi :)

 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-12-12, 23:36    

Ja pompuję do swojej równo na przód i tył 2.2 Mruga
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16