Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
magnetyzatory
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 09:40    magnetyzatory

witam czy może macie zainstalowane w swoim samochodzie magnezator paliwa pozdrawiam
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-27, 10:18    

Te magnetyzery Panie kolego działają na zasadzie autosugestii czyli nic nie dają poza dumą, że się ma takie coś zamontowane. Po prostu sobie wmówisz, że autko dobrze chodzi bo tak ktoś powiedział, że tak będzie jak coś takiego założysz. To tak jak z lekomanami, podasz im wodę z cukrem w zastrzyku mówiąc, że to lekarstwo i po całym zabiegu są zdrowi jak ryba i nic im nie dolega Wesoly Powtarzam raz jeszcze to tylko SUGESTIA
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 11:20    

Rozumiem żeby sprzedać magnesy neodymowe z jakąś tam opaską za kilka zł na allegro.....
Ale żeby sprzedać coś takiego: http://sklep.maksor.pl/in...rence-u08-e1600 no to już trzeba mieć niesamowity dar przekonywania klienta.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 01:44    

nie trzeba mieć daru przekonywania ludzie sami lubią płacić podatek od mażeń Wesoly Wesoly Wesoly
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-12-28, 13:02    

Szerze mówiąc śmieszy mnie to jak ktoś mówi że założył magnetyzer i auto lepiej mu chodzi, to totalna głupota, Goli miał rację, to tylko autosugestia a poza tym jeśli magnetyzer paliwa ma mi podnieść przyśpieszenie o 10% to do tego założę sobie magnetyzer powietrza który zwiększy mi przyśpieszenie o następne 5% w sumie za 200 zł będę miał taki sprint na ćwiartkę jak BiTurbo... przecież to totalna głupota. Za ta kasę wolałbym sobie zamontować strumienicę która zwiększa moment obrotowy lub założyć sportową wkładkę filtra powietrza, to chyba będzie lepsze rozwiązanie...
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-28, 14:00    

Bieniu napisał/a:
Za ta kasę wolałbym sobie zamontować strumienicę która zwiększa moment obrotowy lub założyć sportową wkładkę filtra powietrza, to chyba będzie lepsze rozwiązanie...

Ale to też zależy jaką, w którym miejscu i w jakim serwisie. Bo założenie strumienicy nie zawsze przynosi pożądane efekty. Jeżeli będzie źle założona to stracisz na momencie i zyskasz jedynie na mułowatości silnika. Dzieje się to czasami jak założymy ją zamiast katalizatora przez co wpływamy na zmniejszenie ciśnienia spalin a z takim czymś najgorzej jest w dieslach uturbionych bo turbina głupieje i zaczyna ciągnąć dopiero przy 2500 - 3000 obr/min. Jeszcze jeden problem pojawia się kiedy jest ona w miejscu katalizatora, za którym była/jest sonda lambda.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-12-28, 16:01    

Ja mam u siebie magnetyzery Wesoly Jeden powietrza i dwa na przewodzie LPG z parownika do miksera Wesoly Pozostały mi jeszcze z czasów, gdy miałem poldolota i tak sobie je przekładam do kolejnych samochodów, bo głupio je oddać (dostałem je kiedyś w prezencie).
Jedyna ich zaleta, którą zaobserwowałem, to faktycznie niewielkie zmniejszenie toksyczności spalin na analizatorze (sprawdzane jeszcze w Polonezie) Mruga Innych "cudownych" efektów wzrostu mocy itp. w mojej subiektywnej ocenie nie odkryłem przewala oczami
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 21:01    

Miałem w Citroenie. Przejeździłem 3 miesiące, czyli ok 10 tys km bez magnetyzerów i 10 miesięcy czyli ok 50 tys km z magnetyzerami (3 szt.: 1 na przewód powietrza do filtra, i 2 na przewody paliwowe).
Nie zauważyłem żadnej różnicy w mocy i dynamice silnika. No może wydawało mi się, że po założeniu magnetyzerów silnik równiej chodził (1.9 TD 90 KM).

Powiem tak - w ciągu 12 miesięcy zrobiłem dokładnie 62 tys km bez żadnej, choćby najmniejszej awarii ze strony silnika - tylko olej i filtry zmieniałem i od czasu do czasu tankowałem Mruga .
Nie wiem czy to zasługa magnetyzerów, czy silnik był taki udany.

Powodem sprzedaży były niekończące się problemy z elektryką Mruga (W Safranie wiele lepiej nie jest, ale nie zamierzam jej sprzedawać).
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-29, 16:51    

Zalejcie na shellu paliwa z serii v-power to będzie różnica.
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 21:39    

myślę że silnik był ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15