Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
spalanie LPG
Autor Wiadomość
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-06, 00:50    

Czyli masz sekwencyjny wtrysk gazu, komputer pokazuje spalanie benzyny, bo przecież nie wie że jest zamontowane alternatywne zasilanie w LPG
 
 
slesiu1971 
Użytkownik

Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-01-06, 14:21    

Niezależnie od instalacji, komuter pokazuje tylko spalanie benzyny, u mnie jest takie zjawisko że jeżdżąc na gazie, komp. pokazuje mi że spalana jest benzyna, i już wg niego dawno powinienem nie mieć już benzyny w baku. Z tego co jest mi wiadomo komputer poprostu jest oszukiwany. Jeszcze jedno sznowni koledzy, czy wy macie wyłączaną pompę paliwa po przełączeniu się na gaz, bo słyszałem różne opinie na ten temat ?
 
 
mSamer 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2.2 DCI
Wersja wyposażenia: Initiale Patis
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 111
Skąd: okolice Zawiercia
Wysłany: 2009-01-06, 20:42    

slesiu1971 sam nie wiem opływ benzyny jest chyba stały i nie wyłącza się go przynajmniej się z tym nie spotkałem naciskając przycisk wyłączenia gazu nawet obroty mi nie drygają tylko zachodzi to płynnie więc chyba benzyna ma obieg i czeka w gotowości a co do przełączania na gaz to tylko słychać tyknięcie zaworu doprowadzającego gaz z butli też wszystko zachodzi płynnie. Ja Ci nie odpowiem czy na 100% pompka paliwa pracuje ale raczej tak i nie powinno to chyba robić problemów bo wszystko wraca do baku spowrotem. Zresztą nie będe się mądrzyć bo może komputer spawdza ilość paliwa wtryskiwanego i zmniejsza obroty pompki ale wątpie w to przewala oczami
_________________
Renault Safrane 1998r 2.5 20V Benzyna+LPG sekwencja. Wersja RXE ---->
http://www.polskajazda.pl...t/Safrane/53536
 
 
 
czerczil 
Użytkownik


Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2009-01-06, 22:36    

Moja Safranka spala mniej więcej 13-14l LPG w mieście i 10-11l w trasie. Mam też pełny wtrysk (IV generacja instalacji gazowej). Acha silnik 2,5l 20V. Co do pompy paliwa to pracuje ona cały czas ale obieg paliwa jest "zamknięty". Tak jak mSamer napisał benzyna czeka w gotowości - nigdy nie wiadomo kiedy zrobi się wir w baku z LPG i trzeba będzie się posiłkować benzynką do najbliższej stacji Mruga
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-06, 23:10    

Pompa paliwa pracuje cały czas a przełączenie zachodzi bez szarpnięć bo wtryskiwacze są wyłączane pojedyńczo i wtedy włącza się wtrysk gazu. U mnie też komp głupieje z paliwem:)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 22:36    

Ogólnie nie polecają wyłączników pomp paliwa, zwłaszcza do sekwencji, chociaż kumpel ma wyłącznik, jakiś specjalny, który działa z opóźnieniem i załącza się co jakiś czas aby dopompować paliwa w magistrali wtryskowej.
Ja też mam rozłączenie pompy paliwa ale mam instalacje II generacji. Zamontowałem przekaźnik rozłączny i jak pojawi się zasilanie elektrozaworów gazowych wyłącza się pompka paliwa.
 
 
mSamer 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2.2 DCI
Wersja wyposażenia: Initiale Patis
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 111
Skąd: okolice Zawiercia
Wysłany: 2009-01-07, 22:50    

O bardzo ciekawe rozwiązanie ale chyba nie jest konieczne przecież standardowo pomka w silniku zasilanym tylko benzyną działa cały czas tyle że część paliwa pobiera silnik a tu cały obieg powraca do baku i tak cały czas. Nie powinno natępować nadmierne zużywanie się pomki.
_________________
Renault Safrane 1998r 2.5 20V Benzyna+LPG sekwencja. Wersja RXE ---->
http://www.polskajazda.pl...t/Safrane/53536
 
 
 
fizyk 
Użytkownik

Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-01-08, 14:59    

wszelkie wyłączanie pompki to złe manewry
pompa paliwa stworzna jed tak ze ma chodzic caly czas i jej sie nic nie dzieje poniewaz jest chlodzona paliwem
i nie chodzi tu tylko o gotowosc silnika do chodzenia n abenzynie, bezyna przeplywając caly czas chlodzi wtryskiwacze bezynowe ktore nie chodza,i eiwele innych zeczy o ktorych mi sie nie hce pisac.
ale jednoznacznie polecam pozostawienie pompy w spokoju, i pamietajcie zeby auto dobrze chodzilo na gazie to musi nienagannie chodzic na benzycnie:)
pozdr fizyk
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2009-01-08, 23:37    

Jest wiele opinii na temat odłączania pompy paliwa, przy zasilaniu LPG. Nie ganie wyłączających, choć ja uważam podobnie jak kolega fizyk, że powinna chodzić cały czas. Wolność Tomku w swoim domku. Kto uważa, że to przedłuży żywotność pompy, niech odłącza. Ja nie wnikam.
Przypomnieć jednak należy, że jeżdżąc na LPG należy utrzymywać w zbiorniku przynajmniej 1/4 zbiornika Pb, aby działająca pompa nam nie umarła Wesoly
Oczywiście, jeżeli auto zasilane jest LPG, nie zwalnia nas to z obowiązku okresowej wymiany filtra paliwa za zbiornikiem benzyny, bo gdy mocno zapchany, to pompce jest ciężej, a to kolejny czynnik jej szkodzący Mruga
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
mSamer 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2.2 DCI
Wersja wyposażenia: Initiale Patis
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 111
Skąd: okolice Zawiercia
Wysłany: 2009-01-08, 23:52    

gdzie jest ten filterek tam pod podłogą bagażnika przy pompce ?
_________________
Renault Safrane 1998r 2.5 20V Benzyna+LPG sekwencja. Wersja RXE ---->
http://www.polskajazda.pl...t/Safrane/53536
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17