Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Safrane PH1 3.0 V6 + AD8 - Problem ze skrzynią
Autor Wiadomość
Bobi 

Safrane ph: I
Rocznik: 1995
Pojemność: 3.0 V6i
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lip 2020
Posty: 1
Skąd: Czechowice-Dziedzice
  Wysłany: 2020-07-25, 21:01    Renault Safrane PH1 3.0 V6 + AD8 - Problem ze skrzynią

Witam,

Mam nadzieję że może jeszcze ktoś te forum przegląda i mnie poratuje gdyż zaczynam pomału rozkładać ręce...

Jakiś czas temu uratowałem przed złomowaniem Safrane PH1 z silnikiem 3.0 V6i z blacharką zdrową jak dzwon.

Od samego początku był problem że świeciła się kontrolka skrzyni a sama skrzynia pracowała w trybie awaryjnym, olej wymieniony i problem ten sam

Chcąc przeczyścić dmuchawę nawiewu gdyż jakieś liście dostały się do niej przez przypadek znalazłem pod deską rozdzielczą skrzynkę która odpowiada od immo, niestey ktoś brutalnie wyciął chyba dokładany alarm, a że nie lubię takiej partyzantki wszystkie pocięte kable polutowałem i zabezpieczyłem, po uruchomieniu silnika błąd skrzyni zniknął i skrzynia pracowała poprawnie :szok:

Po kilku dniach zrobiłem samochodem trasę 700km i odstawiłem go na tydzień, po tygodniu znów błąd, poruszałem wtyczkami od immo, dla pewności wszystkie styki sprawdziłem i błąd znów zniknął na kilka dni, później znów to samo aż umarło całkowicie

Po jakimś czasie zaobserwowałem że jeśli silnik nagrzeje się do momentu aż uruchomią się wentylatory, zgaszę go a następnie uruchomię błąd znika.

Także cała wiązka od silnika i sterowników na zewnątrz i przegląd - wszystko rozizolowane i poprzeglądane - żeby wykluczyć zimne luty na sterownikach wywaliłem je poza komorę silnika i efekt ten sam.

Zdemontowana deska rozdzielcza przegląd wiązki - jak poruszam wiązką idącą do immo czasem błąd znika

Zaobserwowałem też że jeśli jest błąd skrzyni silnik nie równo chodzi, jak kręci dłużej lub ciężej to wiem że błąd zniknie a wtedy silnik chodzi elegancko.

Niech mi ktoś do cholery powie co ma immo wspólnego ze skrzynią, gdyż za chwilę będę w takiej desperacji że zacznę targać całą wiązkę pod deską rozdzielczą - już mi ręce opadają a szukanie w internecie za dużo nie pomaga, z częściami jest jak jest w dzisiejszych czasach :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16