Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz - Opinie
Autor Wiadomość
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-05-24, 22:44    

zbiornik 80 litrowy wydał mi się spory, więc pomyślałem, że może zbiorniki są pod podłogą z czego ich pojemność.
Z fotek się raczej nic nie dowiemy bo jest jedynie zdjęcie z zewnątrz i wewnątrz.
Ale, że sztuka jest śliczna to zamieszczam fotki





oczywiście jest to wersja 3.0 V6 INITIALE rok 1999


a wracając do tematu, czy istanieje możliwość założenia zborników w podłodze? czy nie słyszeliście o takiej opcji w zakładach, bo takie rozwiązanie jedynie mi odpowiada.
Utrata koła zapasowego jak dla mnie nie wchodzi w gre, a butla w bagażniku ogranicza sporo ładowność, a że samochodem nie będę jeździł tylko do pracy a raczej dłuższe dystanse (niekoniecznie Polska) to zależałoby mi na jak największej pojemności zbiorników, w gre może nawet wchodzić adaptacja zbornika paliwa na zbiornik LPG.
Troche drążyłem temat i znalazłem nawet jedną szafe ze zbiornikiem w kole i w bagażniku...
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-05-24, 23:45    

Jakie ładne wykonanie wnętrza w tej Initiale Ok !
Ja mam butle w miejscu koła o pojemności 53l. Oczywiście nie ma na niej plastikowej pokrywy, jak jest nad kołem oryginalnie w safi, bo zbiornik na równi z podłogą. Taka już kupiłem, ale gdyby mi zależało na większym zbiorniku, to raczej bym optował za walcem jaki miałem w lagunie, czyli 70 l zamocowane poprzecznie tuż za tylnym siedzeniem. Taka butla nie jest wysoka i wbrew wszystkiemu nie zajmuje aż tak wiele miejsca w bagażniku. Można spokojnie załadować kufer (chyba, że ktoś potrzebuje płaskiej podłogi po złożeniu siedzeń).
Dwa zbiorniki ( w miejscu koła i bagażniku) to ciekawe rozwiązanie dla długodystansowców, ale należy liczyć się z tym, że tył mocniej siądzie Mruga
Adaptacja miejsca zbiornika paliwa na LPG to dla mnie nowum, ale należało by jednak pozostawić coś na benzynę, bo rozruchy na PB są zalecane (szczególnie w instalacjach II generacji - niektóre odpalają wyłącznie na Pb), a mimo wszystko jest to alternatywne zasilanie, gdyby z LPG coś się złego stało Mruga
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-09, 10:22    

Gaz jest super, tylko problem z jakością w Polsce.

Ja tez ma w kole, jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż zapas możemy zawsze wyjąść i coś przewozić a butli juz nie wyjmiemy.

Zasięg też mam podobny do 400KM.

Jeśli chodzi o spalnanie to proponuję zajrzeć na stronę autocentrum.pl
prowadzę tam statystyki dla Safrane 2.2Si 137KM
www.autocentrum.pl/?FF=13...genr=12&sortuj=
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 15:05    

Siemka wszyskim!! kupiłem niedawno Renault Safrane 93r. 2.2Si 12V 101KW i zastanawiam sie nad założeniem gazu, ale nie wiem czy zwykły, czy sekwencje ładowac. Podobno te tanie nie sprawiaja wiele problemów ale chcialem usłyszec wasze opinie. dzieki i pozdrawiam
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-09-16, 00:40    

Załóż sekwencję, cena wyższa ale opłacalna. ja miałem pierwszej generacji i nie byłem zadowolony z niej.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 20:15    

Witam.
Mam pytanie posiadam safrane 3.0 automat z gazem (zwykła instalacja) no i chodzi mi o spalanie ,bo kupujac poczytalem troche ze niby około 15 pali natomiast mnie wyszla najpierw 18,5 a jak pojechałem do regulacji to po tym około 22:] i juz nie wiem co to moze byc.
pozdrawiam.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-09-16, 20:40    

Michał Mielniczuk napisał/a:
Renault Safrane 93r. 2.2Si 12V 101KW i zastanawiam sie nad założeniem gazu, ale nie wiem czy zwykły, czy sekwencje ładowac.


W zupełności wystarczy do Twojego auta II generacja. Spalanie wcale nie będzie wyższe od sekwencji, a szkoda ładować kasę w starszy samochód.
Z sekwencjami też nie jest tak słodko co do awaryjności, więc ja jeżeli miał bym wybierać, to jak napisałem wcześniej.


ps. Hmmm.... ktoś mi skubnął awatar :zdziwko: Do tego ziomek :niepewny:

Domes, jeżeli jazda po mieście z ciężkim butem, to spali ile zatankujesz ;) Proponuję jeszcze raz pojechać do gazownika, niech poprawi.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-09-16, 23:27    

Domes spalanie w granicy 18l nie jest niczym nadzwyczajnym po mieście. Natomiast 22 to już lekka przesada bo na benzynie wyjdzie taniej (no chyba że taki spalanie miałeś przy ostrej jeździe). Jezyk
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 19:07    

Raczej nie szaleje po miescie ..tak mi sie zdaje przynajmniej:)
I ten ktory mi regulowal to analizatorze spalin stwierdzil ze pownno byc ok jak pojechalem drugi raz bo mi to spalanie wzroslo to stwierdził ze cos dziwnego bo wg. niego jakby sie rozlegulowalo i znow mi ustawil.
aha i mam pytanko czy jak mam regulacje gazu na srube bez zlacza pod komputer czy to jes tjakas roznica?
Dziekuje za odpowiedzi:)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 22:31    

rowniez mocno mysle nad zalozeniem gazu, silnik 2,2 12 V ciekawe ile bedzie palil, czy ktos wie tak realnie ile ? dodam ze benzyny pali mi srednio 10 litrow na 100 w cyklu mieszanym jezdzac normalnie bez zastanawiania sie ale bez fajerwerków. ( czasem szybciej czasem wolno najczesniej srednio ) Na trasie 8 oszczędzajac najwolniej jak sie da, szybko tez 10 litrow

czy zmieszcze sie w 13 litrach ? czy liczyc bardziej na 15 litorw gazu ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16