Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz - Opinie
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 12:43    Gaz - Opinie

Co myslicie na temat gazu w Renault Safrane Smile mój brat go ma w swoim safraniaku i jest jak narazie zadowolony. Wesoly
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 16:12    

gaz nie gaz to i tak pochłania za dużo ale cóż to w końcu silnik pokazuje pazurki Wink no a gaz coraz droższy... ;-(
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 18:52    

Tak tylko że jak sie jeździ w dalsze podróże to lepiej sie opłaca gaz nic paliwo. Proste lepiej się na tym wychodzi Kwadratowy
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 11:43    

Szkoda mi było zakładać gaz ale cóż rok minął ( 40 tyś km przejechane)
... i 4 tyś zł zostały w kieszeni...
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 16:45    

Bieniu napisał/a:
... i 4 tyś zł zostały w kieszeni...

Chodzi ci o to że jak byś zakładał gaz to pochłonoło by ci to 4 tysiaki ? :rotfl:
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-02-12, 10:52    

Chodzi o to że założyłem gaz i zaoszczędziłem w ten sposób 4 tyś zł w roku na paliwie
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 17:04    

ahh, sorki źle cie zrozumiałem przewala oczami
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 12:59    

Messi ma rację Wesoly . Duże oszczędności są na gazie. Jeżeli chodzi o silnik i moc to przy sekwencji nie ma żadnych róznic. Mi na gazie jak i na beznynie pali tak samo czyli 15 l po mieście i 13 w trasie. Ale ceny gaz a benzyna są odczuwalne w kieszeni, więc nie ma nad czym się zastanawiać jeżeli robi się w roku ok. 15 tys. km. Pozdrowionka Wesoly
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-02-18, 22:33    

Gaz fajna sprawa miałem w R25 czyli w poprzedniczce Safranki, fakt faktem dużo miejsca zajmuje butla i to jest minus. Jechałem do Hiszpanii jeszcze jak byłem w posiadaniu R25 i byłem zadowolony, troszkę problemów ze stacjami za granicą, żeby gdzieś zatankować. Ktoś już wyżej napisał, że gaz drożeje ale powiem że jak by był takiej samej jakości jak jest za granicą to byłbym wstanie nawet płacić 3zł. Przykład na naszym polskim gazie R25 przy tankowaniu do pełna czyli 40l jadąc w trasie prędkością 140km/h gazu starcza na 300-350km, za granicą było tak, że robiłem średnio od 70-100 km więcej i co najlepsze silnik dopiero zaczynał mulić przy dodawaniu gazu jak wskazówka na butli była na samym końcu co w Polsce się zdarza już jak na wskaźniku zaczyna się czerwona kreska oznaczająca rezerwę i to jest drugi minus gazu w Polsce. Następny to problemy z króćcami od chłodzenia reduktora bo są plastykowe a jak wiadomo zimą się to kurczy i płynu ubywa, ale jak ktoś pomyśli to poprosi o montaż króćców miedzianych i po kłopocie. Jedyny plus gazu to jego cena, która pozwala na przemieszczenie się pojazdami przez osoby o chudym portfelu ewentualnie młodziakom cierpiącym na brak kasy. Przez niską cenę gazu można być tam gdzie jeszcze nas nie było. Do tego jak się jedzie w komplecie to to koszt takiej podróży jest bardzo znikomy. A dla tych co się dziwią dlaczego jeżdżę dieslem to powiem, że mam po znajomości litr o 20gr drożej niż gaz Wesoly . I do tego jeszcze spalanie mniejsze Wesoly

Dodam jeszcze na temat gazu zagranicznego. Wracając z Hiszpanii zatankowałem na stacji niemieckiej, która znajdowała się około 50km od granicy z Polską, za ostatnie 20E czyli jakieś 30 litrów było. Od tej stacji do granicy śmigałem non stop 180km/h, z granicy do Bolesławca tak średnio 90km/h i z Bolesławca do Wrocławia 160km/h, Wrocław - Kalisz 110km/h i gaz skończył się w Ostrowie Wlkp. czyli 25 km wcześniej od miejsca docelowego.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 22:41    

Ja również jeżdżę na gazie i spala 13-15 l gazu. Benzyny to nawet nie wiem ile bo tyle tylko co na rozruch. Średnio 4 tyś. km. miesięcznie więc oszczędności są znaczne, a przy takiej mocy silnika na gazie to te parę koników mniej nie jest odczuwalne. Polecam gaz każdemu niekoniecznie musi być sekwencja. Wesoly
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16