Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna Skrzyneczka centralki. Gdzie jest??
Autor Wiadomość
Gabriel30v6 
Obserwator

Safrane ph: I
Rocznik: 1995
Pojemność: 3.0 v6
Wersja wyposażenia: V6i
Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: Białystok
  Wysłany: 2017-11-08, 10:22    Czarna Skrzyneczka centralki. Gdzie jest??

Witam forumowiczów jestem nowym członkiem grupy.! :) w ubiegłym tygodniu zakupiłem safrane 3.0 v6 od 1 właściciela w Polsce (17lat i wł.). Problem jest taki że starszy pan zawsze otwierał auto pilotem lecz go wypral.. Od tamtej pory auto stoi otwarte (aby odpalała ktoś przeciął mu kabelek w immobiliser box (jakoś tak). Chciałem auto po zakupie kluczykiem próbować lecz po tylu latach nie używania zamki porostu rozpadły się w rękach. Problem jest taki iż nie mogę znaleźć tej centralki która jest gdzieś w okolicach air bag, czytałem na grupie że jest to jakaś czarna kostka ale kompletnie nie wiem gdzie jej szukać.. Może ktoś mógłby podrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda i opisać dokładniej gdzie szukać? Następnie czy ktoś kto już przerabia centalke na zestaw z pilotem mógłby pokazać zdjęcia jak to wygląda? (jaki kabel pod co podpięty?) dziękuję i czekam na odpowiedzi :) ) zdjęcie mojej lali :p
Ostatnio zmieniony przez Gabriel30v6 2017-11-08, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-08, 20:06    

Poszukaj pod poduszką pasażera .
 
 
Jacek957 
Starszy pisarz
Jacek957

Safrane ph: PH I RT Allrad
Rocznik: 1995
Pojemność: 3,0 V6
Wersja wyposażenia: Zmodyfikowana do Baccary (bez pneumatyki)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 150
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-11-08, 21:23    

Gabriel30v6, Tak jak Suru pisze,czarna skrzyneczka z dwoma wejściami.Tylko co Ci da jak ją zlokalizujesz?Jak rozumiem masz tylko jeden kluczyk i w dodatku "wyprany?Z tego co mi wiadomo immo w PH I jest zlokalizowane nad lusterkiem wstecznym.Zawsze można udać się do ASO i na pewno sprowadzą Ci kluczyk zgodny z VIN ale koszty mogą Cie doprowadzić do zawału ;) Więc jedynym rozwiązaniem (moim skromnym zdaniem oczywiście) jest zdobycie kompletu kluczyków z elektroniką z innego PH I i wymiana grotów oraz elektroniki.Ja tak zrobiłem bo miałem tylko jeden kluczyk :P
Ostatnio zmieniony przez Jacek957 2017-11-08, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-11-08, 21:25    

Jeżeli chodzi o centrale od zamków to jest pod twoim fotelem, jak dobrze pamiętam to wtyczki są na rjotki jak przy telefonach stacjonarnych. Kluczyk jeżeli wyprany nie powinien sprawiać problemu przy odpaleniu. W obudowie powinna być czarna kostka, bardziej prostokąt, który odpowiada za zrobienie immo (nie pamiętam dokładnej nazwy) tak więc albo gość zgubił kluczyk lub rozwalił mu się albo faktycznie coś się stało z immo. Immo w sumie nie ma nic wolnego ze sterowaniem zamkiem centralnym.

A Tutaj masz tutorial jak zreanimować zamki.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gabriel30v6 
Obserwator

Safrane ph: I
Rocznik: 1995
Pojemność: 3.0 v6
Wersja wyposażenia: V6i
Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-09, 13:10    

Po prostu chce podpiąć centrale która kupiłem do centralki która jest w aucie aby nie bawić się w montaż siłowników itp itd. Tak więc której mam szukać pod fotelem jakiejś czy w okolicach airbag? Jeśli ktoś ma to proszę o fotkę jak to wygląda.

[ Dodano: 2017-11-09, 13:14 ]
Centralny nie działa, klucz wyprawy zamki w drzwiach rozpadł się w rękach. Dlatego też nie chce włożyć nie wiadomo ile aby naprawić auto chce aby się zamykał i otwierało a najlepiej to podpiąć pod tą centralke druga centralke która dokupienia na osobny pilot.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-11-09, 13:31    

A jednak, według tego wątku http://renaultsafrane.eu/...zamek&start=10, centralka jest za poduszką/schowkiem pasażera. Poszukaj jeszcze posty kolegi shreek. On kiedyś podłączał, z uniwersalnym centralnym sprzedawcy z allegro dawki rozpiskę kabli jak ma być podłączone w danym samochodzie.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Jacek957 
Starszy pisarz
Jacek957

Safrane ph: PH I RT Allrad
Rocznik: 1995
Pojemność: 3,0 V6
Wersja wyposażenia: Zmodyfikowana do Baccary (bez pneumatyki)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 150
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-11-10, 08:41    

Goalkeper napisał/a:
Jeżeli chodzi o centrale od zamków to jest pod twoim fotelem

Goalkeper, Chyba jednak się mylisz.Pod fotelem kierowcy jest komp fotele,gadaczka i czarne coś od zbierania błędów chyba :P Oraz na prezentowanym zdjęciu "dinks" od pneumatycznego zawieszenia.


[ Dodano: 2017-11-10, 08:53 ]
Według mojej wiedzy żeby prawidłowo zadziałał centralny i immo należy wymienić elementy pokazane na zdjęciach.Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie osób z szerszą wiedzą w temacie ;)








[ Dodano: 2017-11-10, 08:56 ]
Zęby nie ruszać zamków w drzwiach wystarczy dorobić oryginalne groty do "nowych" kluczyków. Mnie to kosztowało (kluczyki) dwa tygodnie poszukiwania surowców i 30 zł za dorobienie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15