Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
BIG PROJEKT
Autor Wiadomość
JERONIMO 
Użytkownik

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 22
Wysłany: 2008-07-16, 00:26    BIG PROJEKT

WITAM WSZYSTKICH. Przymierzam się do dużego projektu (przebudowy i modernizacji) mojego szafulca. Generalnie wszystkie zmiany zachodzić będą w środku auta a obejmować będą: zainstalowanie dużego monitora dotykowego podłączonego do CAR PC. Do peceta chce podłączyć komputer pokładowy samochodu (przede wszystkim po to żeby komunikaty były w języku ojczystym). Chcę też podłączyć kamerę cofania tył - przód oraz jeszcze jedną kamerę w kabinie, która przez odpowiedni program rozpoznawałaby rysy twarzy osób "upoważnionych" do prowadzenia auta (do tego jakieś gustowne komunikaty na powitanie itd.) Chcę też ten system rozpoznawania osób spiąć z fotelem, lusterkami, kierownicą, klima, sprzętem audio i zestawem bluetooth tak ażeby osoba zasiadająca w fotelu nie musiała regulować fotela itd. Mam też zamiar zamontować profesjonalny system rozpoznawania mowy aby za pomocą głosu-poleceń sterować klimą, radiem, telefonem, nawigacją, no i oczywiście samym pecetem. Zastanawiam się nad noktowizorem ale wiąże się to z poważnym zakupem (noktowizor+jakiś projektor na szybę), na który nie wiem czy będę w stanie sobie pozwolić. Zdaje sobie sprawę, że wiele z tych funkcji wymaga napisania odpowiedniego programu, ale mając kuzyna programistę maniaka nie będzie stanowiło to problemu. Chodzi mi też po głowie zmiana kolorystyki wnętrza i tu borykam sie z dylematem czy szukać wnętrza od INITIALE czy zlecić obszycie wszystkiego skóra ekologiczną - o niebo tańsza od prawdziwej skóry (prócz foteli bo byłaby to siara na maxa). Mam też w planach dołożenie wielu dodatków z polerowanego aluminium i chromu - ale bez przesady ( klamki wewnętrzne, listwy imitujące drewno może dźwignia zmiany biegów). ZMIANY ZEWNĘRZNE polegałyby na: 1. zamontowaniu 2. tłumików ( lewa i prawa strona auta, ale nie jakiś dudniących rur średnicy 150 mm) 2. Dodatkowych anten ( cb, tv, GPS). 3. Pochromowaniu klamek, ramek przy szybach oraz paru innych drobiazgów - może jakieś propozycje z waszej strony ??? Do tego oczywiście felgi chyba 16/17 cali koniecznie wieloszprychowe polerowane aluminium a najlepiej chrom. W przyszłości myślę o założeniu turbiny tylko nie wiem co na to mój automat. Budżet 15 000 tyś (myślę, że wystarczy) CZEKAM NA OPINIE NA TEMAT TEGO PROJEKTU, ORAZ NA JAKIEŚ PROPOZYCJE. PS. nie piszcie tylko, że jestem idiota skoro chce pakować tyle hajsu w auto warte mniej niż 15tyś. SZAFA JEST MOJA PASJA!!!
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-07-16, 08:42    

JERONIMO napisał/a:
jedną kamerę w kabinie, która przez odpowiedni program rozpoznawałaby rysy twarzy osób "upoważnionych" do prowadzenia auta (do tego jakieś gustowne komunikaty na powitanie itd.)
Oj tutaj widzę problem bo system taki nie jest jeszcze w pełni sprawny i cały czas prowadzone są nad nim prace w kierunku ulepszenia. Jak na razie skanery takie nie dają sobie rady z tak dużą liczbą parametrów jakie ma twarz czyli oczy, brwi itd. Wiadomo przecież, że jak zrobisz jakąś dziwną minę bo będziesz jeszcze wczorajszy albo nie wyspany to system może wziąć Cię za inna osobę a co za tym idzie fotele będą Cię traktować prądem 5000V :D . Systemy te jak dobrze domniemywam działają na takiej zasadzie, że wstawiasz foto osoby a później system za każdym razem robi następną fotografię i porównuje ją z tą pierwszą. Wydaje mi się, że 15 tyś. to będzie za mało i podejrzewam, że 2/3 budżetu pochłonie właśnie ten system.

Samo przedsięwzięcie wydaje mi się bardzo interesujące, ciekaw jestem czy będzie można przemieszczać się w czasie tak jak w "Powrót do przeszłości" :D Zatem życzę dużo cierpliwości i powodzenia.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-07-16, 11:59    

Śmiały projekt, powodzenia... Choć wydaje mi się że kasy może braknąć na połowę tego co sobie zaplanowałeś, ale trzymam kciuki i wierzę że się uda. Informuj na bieżąco o postępach,,,
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-07-16, 12:02    

JERONIMO, ale chyba nie zaciągniesz się do policji, która jeździ samochodami z wideo rejestratorem ? Wesoly
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 16:21    

STATEK KOSMICZNY- nie wypowiadam się narazie... życze powodzenia a kiedyś ocenie Wesoly
 
 
JERONIMO 
Użytkownik

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 22
Wysłany: 2008-07-16, 21:43    

Trochę mnie panowie martwicie pisząc, że budżetu zabraknie... Mam trochę znajomości typu człowiek od metalurgi więc wszelakiego rodzaju chromy, aluminium, polerka aluminium, układ wydechowy nie powinny być wielkim problemem. Felgi będą raczej używane ale odnowione czyli albo polerowane na wysoki połysk albo chromowane (okaże się w praniu). Jak wszyscy wiedzą cena nowych felg potrafi przyprawić o zawrót głowy, wiec używane - odnowione są znaczną oszczędnością. Ze skórami to i owszem będę miał problem bo nie mam znajomości a chce zrobić to solidnie. Elektronika hmm? znajomi w stanach, chyba wyjaśnia wszystko... O... CZAS! to jest BIG problem...
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 22:13    

no big Wesoly ale patrz ze jak ci z tych znajomosci nie bardzo wypali to panowie maja tu racje przygotuj się na niespodzianki w każdym badź razie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 23:19    

Komputer - OK - 3000zł
Kamera cofania - 1000zł
Rozpoznanie twarzy - bezcenne Hyhy
Mógłbyś bardziej opisać jak do peceta chcesz podłączyć komputer pokładowy? (to nie jest niemożliwe, ale NIEPRAWDOPODOBNE!)
Spięcie tego wszystkiego razem (tzn wyposażenia w aucie do PC) tak żeby było dobrze - 20000zł-30000zł (jeżeli po znajomości)
Noktowizor itp - nawet w Star Treku tego nie mieli Mruga
Kuzyn maniak (pełny profesjonalista jak rozumiem) - kupujesz mu wiadro CMOS'ów i niech programuje - (programy na PC swoją drogą)
Obszycie skórą - 3000zł-10000zł (EKO)
Detale (chromy, drewno itp) - 1000zł
2 tłumiki - (nie wiem jaki masz silnik) - ale powodzenia - 2000zł (po znajomości)
Założenie turbo - 10000zł-30000zł (zależy od wieeeelu rzeczy)
 
 
JERONIMO 
Użytkownik

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 22
Wysłany: 2008-07-17, 00:12    

UROCZY RedHead ! Skąd Ty żeś wytrzasnął te ceny ??? Allegro nie przeglądasz czy jak ??? 1000 zł kamera - pozłacana czy z rentgenem ??? Mruga ) Jeśli chodzi o podłączenie kompa pokładowego do peceta to chodzi przede wszystkim o gadaczkę, i powinno odbywać się na zasadzie tłumaczenia z angola na PL przez odpowiedni program. Reszta funkcji z kompa pokładowego jeszcze nie sprecyzowana. PS kuzyn jest programistą w firmie i zajmuje się tym od bodajże 10 lat więc kwestie podłączeń i działania zostawiam w jego rękach. Ja mam tylko wszystko to umiejscomoc w aucie, a że jeden z moich zawodów to mechanik samochodowy więc chyba po problemie... Aha pisząc wcześniej człowiek od metalurgi miałem na myśli mojego podwykonawce a raczej pracownika, który dla szefa zrobi niemal wszystko - ma wobec mnie ooogromny dłóg wdzięczności więc sam wiesz...POZDRO!
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-07-17, 23:11    

Dobra spokojnie, bez podnoszenia ciśnienia i wyolbrzymiania. Jeronimo ma śmiały plan i o to chodzi, może powstać niepowtarzalny egzemplarz. Tunning to choroba która dopadła już niejednego automaniaka i doskonale wiem (ze swojego doświadczenia) że przy odrobinie pojęcia i umiejętności a także pomocy paru fachowców można stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16