Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Turbina w 2.0???
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 17:15    Turbina w 2.0???

Co myślicie o wstawienu turbiny do tego silnika??? Jak ktoś sie orientuje jakie mogą być koszta instalacji takiego cudeńka??? Myślałem o turbie z safranki dieselka...
Co o tym sądzicie???
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 22:17    

1. Zapomnij o turbinie z diesla
2. Koszt założenia (tak żeby coś to dało i silnik działał niezawodnie) ok 6000-12000 zł
3. Widzę, że masz LPG, czego silniki z turbo raczej nie lubią ze względu na większą temp.
4. no i jeszcze pewnie automat masz....., który mógłby się posypać jak dostałby ponad 200 kucy
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 22:19    

na szczęście automatu nie mam Wesoly Jeździłem nie raz, ale sie nie przekonałem. CO do kosztów hmm.... No to zostałem, że tak powiem wdeptany w ziemie
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 22:20    

No to chyba poprosze admina i usunięcie posta, bo w tekim razie jest deczko bezsensowy...
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 22:23    

spoko, niech zostanie. Jak chcesz poczytać na temat zakładania turbo to polecam www.streetracing.pl
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 23:05    

a nie pogardze Wesoly Zawsze jakieś informacie w głowie zostaną Wesoly
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-09-30, 06:59    

Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz silnik od volvo 2.0. Te silniki raczej nie były "uturbione", ale można pomyśleć o turbince od 2.4/2.5 - tam były montowane i może mozna by to spasować - ceny regenerowanychch nie są powalajace, ale nie mam pojęcia ile może pochłonąć montaż
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-09-30, 12:08    

Napisałem, że 2.0 były bez turbo. Przekopałem parę stron i okazuje się, że w volvo silniki 2.0 też były uturbione - są to jednak silniki o innym kodzie co za tym idzie mogą mieć zupełnie inną konstukcję i nie mam pojęcia czy to się da spasować, ale pomysł wydaje się być ciekawy.
Jak coś "wykopię" to dam znać
ARCHEOLOG Hyhy
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-30, 19:24    

Wesoly By było fajnie mieć coś oryginalnego... Safrane 2.0 benzyna z turbiną Wesoly Ładnie to brzmi Wesoly Jestem w stanie pare zł poświęcić na taką zabawe, ale oczywiście w granicach rozsądku...
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-30, 03:46    

Silniki volvo 2.0 i 2.0 turbo sa w miare podobne.A jakis tydzien temu nurkowalem w silniku od takiego 2.0 i za chwile patrzylem na Cudenko .tez sa bardzo podobne . (u mnie na docisku sprzegla pisze volvo).Trzeba by bylo wymienic korbowody,tloki i pierscienie na jakies mocniejsze a mysle ze reszta by wytrzymala.Co do gazu to widzialem R25 2.0 turbo B z gazem tylko po zgaszeniu silnika jeszcze przez jakies 2s gaz lecial(nie wiem czy na turbo czy na co ale wlasciciel powiedzial ze gaz chlodzi turbine)....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15