Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
XENONY do frani
Autor Wiadomość
Lenys 
Obserwator

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-01-21, 20:09    XENONY do frani

Witam, mam przyjemnosc posiadania safranki od 2 miesiecy a chorowalem na nia od 2 lat. Mam pytanie, chcialbym zamienic moje zwykle reflektory na xenony. Jest to frania z 96 roku w budzie przed liftem, 2.2 ben + LPG automat. Druga sprawa, Poszukuje dysze spryskiwaczy przedniej szyby,ktore zerwala mi woda po cisnieniem na myjni samochodowej. Nie wiem nawet jak one wygladaja wiec nie moge szukac zamiennika. Ewentulnie czy moglby ktos wstawic fotke takiej dyszki.

I ostatnia kwestia, jak dostac sie do fanklubu ? Jestem kwidzyna, woj. pomorskie, miejscowosc polozona miedzy grudziadzem a malborkiem,nad sama Wisla.

Postrafiam wszystkich fanow safranki/
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-21, 20:40    

Twoje reflektory są przystosowane pod żarówki typu H7.
Jakakolwiek ingerencja typu wkładanie pseudoksenonu do nich spowoduje utratę homologacji co wiąże się przy kontroli drogowej zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i grzywną. Dodatkowo będziesz musiał przejść badanie techniczne które potwierdzi demontaż wynalazku i odebrać dowodzik w pobliskim urzędzie, który ów dowód wydał.

Taniej wychodzi założyć jakieś lepsze żarówki typu kasztanie NIGHT BREAKER (komplecik około 70PLN), świecą o XX procent lepiej, ale ich żywotność jest skrócona o połowę.

Wiadomo, każdy chce w nocy widzieć jak najwięcej, ale oślepianie zarazem innych kierowców jest nie na miejscu.

Czysta szyba i reflektor dużo pomaga w nocy.



Co do spryskiwaczy szyby przedniej, to na forum znajdziesz kontakt do ludzi którzy mają sporo części,
sporo tego ma kolega leo.safrane.eu
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-21, 21:08    

dysza wygląda tak http://www.renaultsafrane...iwacza,651.html
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2009-01-21, 21:37    

Można oczywiście pobawić się w wymianę reflektorów na xenon'y, ale skórka nie warta za wyprawkę ;) Lampy, zderzak, spryskiwacze reflektorów, zbiorniczek spryskiwaczy...
wazzabii napisał/a:

Taniej wychodzi założyć jakieś lepsze żarówki typu kasztanie NIGHT BREAKER (komplecik około 70PLN), świecą o XX procent lepiej, ale ich żywotność jest skrócona o połowę.

W tej samej cenie Bosch Xenon Blue lub mniej przypominająca xenon'a, ale trwalsza Extralife. Ewentualnie Philips Bluevision :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-22, 00:07    

Co do Twojego drugiego pytania to jesteś na dobrej drodze żeby zostać klubowiczem. Odwiedzaj forum, udzielaj się, rozmawiaj, po prostu bądź a zostaniesz klubowiczem,
pozdrawiam
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-22, 02:29    

Szczerze Ci powiem, że w ksenony nie masz co sie bawić, bo jak przedmówca mówił, montaż pseudi ksenonów wiadomo z czym się wiąże. A żeby zaistalować oryginalne od safranki to masz koszt rzędy ok. 1000zł, bo same lampy kosztują 600zł. Lepiej zainwestować w dobre żarówki, nie jakieś tam za 15zł kupowane na stacji benzynowej. Jednorozowo wydasz ok 100zł na porządne żarówki, a efekt jest naprawde o niebo lepszy. Chyba, że chodzi Ci nie o lepszą widoczność, a jedynie o poprawe wyglądu... To wtedy to będzie tylko kwestia wydania paru stówek... I pytanie, czy warto?
 
 
Lenys 
Obserwator

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-01-22, 14:57    

Zdecydowanie potrzebuje lepszej widocznosci niz ladnego wygladu, to drugie traktuje jako urozmaicenie. W tej chwili mam problem ze swiatlami, poniewaz bardzo slabo oswietlaja droge w nocy. Nie wiem czego jest to przyczyna. Bylem juz nawet na regulacji reflektorow,ale nie pomoglo. Nie wiem czy sa juz moze "wypalone" lustra. Zmienilem tez zarownki na mocniejsze,ale efektu nadal nie ma.

Dzieki serdeczne za link do dyszki, pomoglo bardzo w poszukiwaniach i jutro bede ja mial.

Xenony do safi widzialem na allegro za 1200zl, za oczywiscie oba reflektory. Jednak faktycznie chyba dam sobie z tym spokoj ze wzgledu na koszty,ale prosilbym o rade jak poprawic jakosc oswietlenia z reflektorow.
 
 
czerczil 
Użytkownik


Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2009-01-22, 16:47    

W większości stacji diagnostycznych możesz sprawdzić moc świecenia reflektorów i powinni powiedzieć Ci dlaczego świecą słabiej. Ja mam problem z lewym reflektorem bo odbłyśniki już się "zużyły". Sama regeneracja to nie problem np link poniżej.
http://www.regeneracja-reflektorow.pl/
Podaje akurat ten bo nie wiem skąd jesteś. A na tej stronce można zobaczyć efekt regeneracji.
 
 
Lenys 
Obserwator

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-01-22, 17:48    

bylem dzisiaj pytac w serwisie Renault o dysze spriskiwaczy, cena jaka mi krzykneli "zwalila mnie z nog" 50zl za sztuke. Szukalem zamiennikow,niestety gdy wszedlem do sklepu z czesciami samochodowymi z pytaniem o dysze, kazdy sprzedawca reaguje lekkim usmiechem i rozklada rece. Nie ciekawa pora roku a ja jezdze bez spryskiwaczy. Macie jakis adresik gdzie mozna to zamowic troche taniej ?

Efekt regeneracji jest naprawde imponujacy. Musze to zrobic jak najszybciej.
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2009-01-22, 19:00    

Szukanie nie boli
Zadzwoń do nich i spytaj
http://www.margotjg.com/spinkifrancja.htm
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16