Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Xenony - wymiana palników, problem z poziomowaniem
Autor Wiadomość
rasoir 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: 2.5
Wiek: 31
Dołączył: 30 Maj 2015
Posty: 22
Skąd: Kasina Wielka
Wysłany: 2016-11-08, 20:35    Xenony - wymiana palników, problem z poziomowaniem

Witajcie :hyhy:

Jako że moja Safrane miała dosyć poważny problem z oświetleniem drogi w nocy, postanowiłem się w końcu zabrać za wymianę palników, wybór padł na OSR AM Night Breaker Xenarc Unlimited, odżałowałem 380zł dla własnego bezpieczeństwa i dziś wymieniłem :padam:

Oto efekty (tzw. BEFORE i AFTER :P )





Sam nie wierzyłem, ale jest to praktycznie idealne zdjęcie do reklamy :)

Efekt jest porażający, jak zresztą widać, jednak mam drugi problem, mianowicie wydaje mi się że światła świecą za nisko, widzę ok. 20m przed maską i dalej ciemność. Po włączeniu świateł falują dosyć długo góra dół i zatrzymują się w takiej pozycji. Czy da się to jakoś przestawić żeby świeciły dalej? Tylny regulator przy wahaczu jest urwany ale próbowałem ruszać jego dźwigienką, niestety bez efektu. Jest jakaś opcja żeby to wyregulować i żeby moje światła świeciły wyżej?
Ostatnio zmieniony przez rasoir 2016-11-08, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-09, 21:11    

Jeżeli świeci się kontrolka usterki poziomowania na licznikach to xenony są w trybie awaryjnym tym samym świecą najniżej żeby nie oślepiać. Po czym to poznać - jak uruchomisz zapłon i światła to xenony opadną w dół. Dziwne, że ruszanie dźwignią nie zmienia wysokości - być może kręcisz poza zakresem. Trzeba podpiąć Clipa żeby stwierdzić czy nie jest uszkodzony jeszcze czujnik z przodu. Reflektory posiadają naturalnie ręczną regulację jak każde inne na wkrętak krzyżowy. Możesz podnieść reflektory (jeśli nie chcesz naprawiać poziomowania) i dobrze by było sprawdzić wtedy ustawienie wysokości na SKP.
 
 
rasoir 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: 2.5
Wiek: 31
Dołączył: 30 Maj 2015
Posty: 22
Skąd: Kasina Wielka
Wysłany: 2016-11-10, 09:57    

Dzięki za odpowiedź. U mnie żadna kontrolka nie świeci, a po uruchomieniu zapłonu i włączeniu świateł strumień pływa dosyć długo góra - dół. A jeżeli ustawię je ręcznie tym wkrętem to będzie nadal działać samopoziom? Jesteś w stanie określić gdzie ten wkręt jest?
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-10, 18:08    

Regulacja jest na silniczkach reflektorów - są z tyłu lampy. Jak podniesiesz do góry i nie odepniesz silniczków to i tak będzie obniżać. Wydaje mi się, że trzeba by odpiąć wtyczki silniczków ale wtedy na 100% będzie błąd xenonów na zegarach i później trzeba by go kasować Clipem. Za jakieś max 100 zł dostaniesz czujnik poziomowania do tyłu (na alledrogo jest w tej chwili za 75 zł). Wepniesz i masz święty spokój.
 
 
rasoir 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: 2.5
Wiek: 31
Dołączył: 30 Maj 2015
Posty: 22
Skąd: Kasina Wielka
Wysłany: 2016-11-15, 14:00    

No niestety czujnik poziomu nie pomógł. Podłączyłem dziś ten z Allegro, zacząłem ruszać dźwignia, a lampy ani drgną. Wtyczki od silniczków chyba nie da się odpiąć bo wtedy lampy nie będą świecić. Ma ktoś jakieś pomysły bo niestety ale w okolicy nie mam nikogo z CLIPem.
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-15, 20:44    

Wtyczka od silniczka nie ma nic do świecenia i można odpiąć. Jeżeli nic się nie zmienia może być błąd w sterowniku xenonów - czy kontrolka samopoziomowania się świeci w momencie przełączenia na zapłon (świeci kilka sekund i gaśnie jeśli wszystko ok)? Jak nie świeci w ogóle to może być spalona żarówka i wtedy bez skasowania błędu nie będzie działać.

System poziomowania nie działa tu tak błyskawicznie jak w nowszych autach. Jeśli zakres zmian jest niewielki trzeba zaczekać chwilę na korektę wysokości.
Ostatnio zmieniony przez michalkrk 2016-11-15, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16