Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę PH I 2.2 b+g w automacie czy to grzech?
Autor Wiadomość
Wojtiwojti
Obserwator

Safrane ph: 1
Rocznik: 1995
Pojemność: 2.2
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2016-10-15, 14:02    Chcę PH I 2.2 b+g w automacie czy to grzech?

Witam!
Rejestrując się wpisałem na siebie takie właśnie auto, bo coś mi mówi ,że będę kolejnym szczęśliwym człowiekiem :) . Chyba ,że ktoś mnie z tej drogi szczęścia wykopie.
Otóż rozglądając się za autem trafiłem właściwie przypadkowo na to auto bo nigdy tego auta nie dosiadałem ani nawet moje rączki nie dotykały. Siedzę w mechanice 18 lat i niestety nie miałem okazji poznać tego auta. Jako ,że taki zakup byłby całkowicie zakupem w ciemno a zasady panujące na portalach to "sprzedać zamin popsuje sie jeszcze bardziej" , niechciałbym wpaść . Pracowałem 2 lata w serwisie Renault ale też nigdy takie auto do nas nie trafiło , nawet na wymianę żarówki :) . Chciałbym więc was się poradzić , znawców tego modelu czy warto takowe auto ze znalezionego przeze mnie ogłoszenia kupić.
Jest to Safrane ph1 2.2 z lpg ( nie sekwencja) tu niczego się nie boję , natomiast jest to automat i o tą skrzynię mi chodzi. Jak już poczytałem trochę to w ph2 są skrzynie dość mało awaryjne , natomiast nie trafiłem co to za skrzynia w tym modelu i stąd pytanie jak z jej awaryjnością.
Samo auto wygląda ślicznie i jak opisuje sprzedawca jest bezwypadkowe, wnętrze też wygląda na zadbane .tu jest link do ogłoszenia , https://www.olx.pl/oferta...D5-IDhlIEb.html , cena nie jest z wyższej półki no ale nie chciałbym włożyć zaraz 2x tyle.
Może ktoś mieszka gdzieś blisko Bolesławca ?
Aha , sprzedający pisze coś o remoncie silnika 10 tys km temu , przebieg ma 250 tys , wiec mały i czy potrzebny by był już remont ? czy padają uszczelki pod głowicą na lpg ?

to czekam na jakąś podpowiedź
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-15, 14:39    

Jeśli to AD8 to podobno robi 250 000 i pada . Jednak ja uważam ,że jak dbasz to masz . W tej materii dyskutować można długo. Zawsze można przekładkę zrobić na manuala .
 
 
Wojtiwojti
Obserwator

Safrane ph: 1
Rocznik: 1995
Pojemność: 2.2
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-15, 14:44    

a jakie to koszty przekładki ? i sprawa skomplikowana? :luka:
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-15, 14:54    

Ceny są różne . Potrzebujesz skrzynkę , zespół gejów , linki drążek zmiany biegów itd. Koszty rosną jeśli chcesz mieć wysprzęglanie hydrauliczne. Sam przewód nowy 400-600 zł. Dodatkowy zbiorniczek itp. Lepiej zostać na łapie , łożysku oporowym i na zwykłej lince. Koszty ogólne jeśli sam robisz to około 1500 zł. Lepiej dołożyć ze 2 patyki i kupić PH2 2.0 lub 2,5 w lepszej wersji . Jeśli chcesz diesla to polecam PH2 2.2dt Tylko sprzęgło na pewno będzie do roboty a tu koszt jakieś 2000 .
 
 
Jacek957 
Starszy pisarz
Jacek957

Safrane ph: PH I RT Allrad
Rocznik: 1995
Pojemność: 3,0 V6
Wersja wyposażenia: Zmodyfikowana do Baccary (bez pneumatyki)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 150
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-15, 21:51    

Na pewno to nie jest wersja RXE,na moje oko RT.Silnik 2,2 SI to moim zdaniem najbardziej awaryjny z całej gamy montowanej w PH I no i skrzynia AD8 to porażka :kwasny: P.Moja pierwsza z 1994 była tak sama.Oczywiście skrzynia padła i robiłem przekładkę na manual.Myślę żePiotrek, się myli co do kosztów takiej operacji tym bardziej że jak piszesz jesteś mechanikiem i wykonasz to sam w jeden wekend, a o części niezbędne to tej operacji pytaj Wiktora pewnie w swojej graciarni ma co potrzebne. Powinieneś się zmieścić w 1000 zł.Co do tej z Bolesławca to wygląda pięknie tylko ten remont silnika mnie martwi :przestraszony: no i na moje oko za drogo gostek sobie życzy ale to tylko moje zdanie.A wersja RXE powinna być w pełnej elektryce (pompowanie foteli przednich i elektryka tylnej kanapy) i skórze ;)
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-15, 22:44    

Nie mylę się. 1500 to spokojnie.
 
 
Jacek957 
Starszy pisarz
Jacek957

Safrane ph: PH I RT Allrad
Rocznik: 1995
Pojemność: 3,0 V6
Wersja wyposażenia: Zmodyfikowana do Baccary (bez pneumatyki)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 150
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-16, 09:50    

Piotrek, Jestem po takiej operacji w dokładnie takim samym aucie,za części (kpl) zapłaciłem 800 zł.Dolicz płyny i masz ok 1000 oczywiście przy swojej robociźnie ;)
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-10-16, 11:50    

Nie lepiej szukać 2,5 20V, automat 160KM i do tego dobrze z podtlenkiem się adoptuje ?
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 11:52    

Dokładnie tak. Dołożyć trochę i kupić coś lepszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15