Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arek
2023-03-09, 22:01
Co jest ważne przy kupnie safrane??
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-02, 12:00    Co jest ważne przy kupnie safrane??

witam zakladam temat poniewaz w ciagu tygodnia chce kupic renault safrane 2,2 litra z 1995 roku ?? jakie sa glowne rzeczy zeby sprawdzic przy kupnie na co zwracac uwage ??
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-08-02, 12:00    

Całość skopiowana z forum RLKP z działu Safrane.

JordanG napisał/a:
Witam

Wlasnie niedawno zalogowalem sie na forum. Jestem zainteresowany kupnem Safrane, szczegolnie z silnikiem 2,5l 20V. Czy mozecie napisac mi na co mam zwrocic uwage przy ogledzinach i kupnie :?: Jakie sa mankamenty Safrane :?:

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc :)


Paazik napisał/a:
Witam! Hmmm
-----napewno wszystkie kontrolki n desce muszą się zapalić, a po chwili zgasnąć. Jeśli któraś się nie pali to albo żaróweczka albo coś majstrowane.
-----odpal silnik i po lakkim nagrzaniu podnieś bagnet lub korek wlewu oleju, jeśli leci biały dymek to albo odma albo jakaś inna nieszczelność
-----jeśli samochód ma powyżej 200 tys km. to sprawdź czy nie wyją łożyska kół przednich i tylnich(tylnie bardzo drogie bo z piastą)
-----stuki zawieszenia...ale chyba tego nie unikniesz...koszty większse lub mniejsze, zależy co padło...oby nie półośka ...:-).
-----sprawdź silnik po względem wycieków...głównie uszelniacz lewej półosi,szczelność przy korkach wlewów/wylewów :-) .
-----sprawdź stan siatki elastycznej miedzy kolektorem a katalizatorem, niby tania sprawa, ale trudno znaleźć fachmana który podjąłby się wymiany
-----oczywiście działanie elektryki....i komputera pokładowego, czy wskazuje cokolwiek, jesli nie to coś byo grzebane przy przebiegu
-----poprostu sprawdź wszystko to co w normalnych samochodach. Takich poważniejszych usterek safranki nie mają (nom może sprawdź jeszcze działanie wspomagana).
Ps. Jak jesteś zainteresowany to napisz na priv, jeśli będzie kupiec to sprzedam swoją safi 2.5 20v, szczegóły w podpisie.


arek napisał/a:
Dodam jeszcze, aby sprawdzić wszystko co sterowane elektrycznie: siedzenia i ich podgrzewanie, regulacja i pompowanie, czy grzeje przednia szyba, tylna i lusterka, działanie klimatronika (ogrzewanie i chłodzenie - działanie klimy sprawdzisz ustawiając funkcję odparowania przedniej szyby), mechanizmy szyb i klamek w drzwiach, działanie centralnego zamka i reakcje na pilota. Czy działa regulacja reflektorów i przy ksenonach są sprawne spryskiwacze. Jednym słowem warto zwracać uwagę na drobiazgi, bo choć safi nie jest awaryjnym samochodem, to drobne sprawy mogą później "denerwować", gdy trzeba je poprawiać ;)
Najlepiej przed zakupem udać się na oględziny i podpięcie pod Clip'a. Koszt 100-150 zł nie jest aż tak wysoki, a można uniknąć niepotrzebnych wydatków ;)


JordanG napisał/a:
Witam

Wlasnie wrocilem z ogledzin Safrane i jednym slowem bida z nedza... Auto bite i zle zrobione, grzebane przy przebiegu mimo ze wlasciciel upieral sie ze oryginalny... :( Kiedys moze napisze wiecej bo narazie brak mi slow i sil.

Chcialem sie jeszcze Was zapytac jak maja sie w Safrane skrzynie automatyczne :?: Czy sa awaryjne, jakie maja opinie itp :?: Czy duza jest roznica w spalaniu miedzy reczna skrzynia a automatem :?:

Pozdrawiam


arek napisał/a:
Co do automatów stosowanych w PHII, to właśnie zastosowano japońskie AISIN. Wystarczy poczytać w necie opinie o tej marce i wszystko będzie jasne ;) W tym przypadku eliminacja elementów sprawiających problemy, firmie Renault wyszła doskonale :ok:
Czy różnica pomiędzy spalaniem z manualem i automatem jest duża ? - nie odpowiem. Nie miałem możliwości porównania takich samych aut, z różnymi typami skrzyń. Wiadomo jednak, że automat spala więcej ;)
Ile konkretnie spala moja z instalacją II generacji LPG, możesz przeczytać w innym wątku forum :)


JordanG napisał/a:
arek napisał/a:
Co do automatów stosowanych w PHII, to właśnie zastosowano japońskie AISIN. Wystarczy poczytać w necie opinie o tej marce i wszystko będzie jasne ;) W tym przypadku eliminacja elementów sprawiających problemy, firmie Renault wyszła doskonale :ok:


Witam

No wlasnie najpierw poczytalem troche na necie, a pozniej zdezorientowany zadalem pytanie na forum bo opinie sa rozne. Niby fajna skrzynia ale sa tez tacy co maja z nia problem wiec myslalem ze tutaj uzyskam jakies info.

Dzieki i pozdrawiam :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-08-02, 12:01    

pumka127a jeżeli masz na uwadze 2.2 8V (J7T), to zwróć szczególną uwagę poza tym co wyżej na szczelność układu chłodzenia i działanie termostatu (termostat w tym silniku jest kalibrowany na 73°C i znajduje się w wężu, tuż za pompą wody). Wskazówka powinna oscylować w okolicach 3-ciej kreski (licząc spoczynkową jako pierwszą).
Mankamentem modelu jest nieszczelność układu chłodzenia, więc obserwuj "białe" ślady w okolicach łączenia węży Mruga
W egzemplarzu z tego rocznika też sprawdzał bym układ wydechowy - szczególnie stan katalizatora (o ile jeszcze jest), jak i w bagażniku od strony kierowcy stan podłogi nad końcowym tłumikiem - stałe miejsce na korozję Mruga
Oczywiście luz na maglownicy układu kierowniczego, jak też ewentualnie, czy coś nie wycieka przy tym elemencie Mruga
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
kaban 
Obserwator

Safrane ph: 2
Rocznik: 1996+
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-03-28, 18:37    

Witam,

podłączę się pod temat, coby nie tworzyć następnego podobnego :)

Poszukuję dla siebie wozidła. Warunki jakie musi spełniać to:
-dobre wyciszenie od wiatru, silnika i zawieszenia
-bezawaryjny silnik
-ocynkowane nadwozie
-proste w naprawach zawieszenie
- im tańsze tym lepsze.

Jako, że auto będzie mi potrzebne kilka razy w miesiącu i będzie stało pod chmurą szukam najtańszej alternatywy coby nie było go szkoda w razie W.
Od zawsze byłem za autami szwedzkimi i japońskimi. Safrane kusi mnie ceną, zespołem napędowych i (podobno) komfortem.

Silnik jedyny brany pod uwagę to 2.5 20v gdyż go znam prawie na wylot. Skrzynia najlepiej automatyczna - prawie bezobsługowa. O to pytań nie mam.
Mam pytania natomiast o elektrykę i zawieszenie. Może wypunktuję kilka pytań:

1. Zasłyszane problemy ze sterowaniem klimatronika - problematyczne/kosztowne w naprawie?
2. Macie gdzieś schematy, jak wyglada zawieszenie przód/tył w Safrane ph2?
3. Podobno występowały z jakimś hydro/pneu zawieszeniem, jak poznać te z tradycyjnym?
4. Czy jeździł ktoś Volvo serii 800 lub s70/v70/c70 i byłby w stanie porównać: wyciszenie w kabinie, pracę zawieszenia itp?
5. Macie jakieś patenty na nieco lepszy hamulec? 280x24mm i tył 265x11 to nie jest zbyt wydajny hamulec. W Volvo S70 jest nieco większy i ledwo daje radę. Podejrzewam, że przez to padają w Safrane przednie łożyska - coś tą temperaturę odebrać musi.
6. Jak w tym aucie z rdzą? Widuję niedaleko siebie własnie podobne Safrane i nie zauważyłem żadnych ognisk.
7. Widzę, że łożyska tylnej osi są okrutnie drogie. Już nie mówiąc o dostępności, jak sobie z tym radzicie?

Miałem więcej pytań, ale już pozapominałem :) w razie czego edytuję.


Dzięki, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kaban 2014-03-28, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2014-03-28, 22:48    

AD1 Nie zauważyłem
AD2 Całe kopy w programie serwisowym Renault "Dialogys"
AD3 Zawieszenie pneumatyczne tylko w wersji 3.0 biturbo phase 1
AD5 Hamulce raczej w porządku nic nie wiem o padających łożyskach. Większe tarcze i zaciski nie wejdą w standardową felgę 15 więc koszty rosną.
AD6 Dość często wokół klamki tylnej klapy.
AD7 Łożyska do 2.5 są wraz z piastą ale cena 140 złotych nie jest specjalnie zaporowa. Ja wymieniałem tylko raz. Na allegro jest tego pełno.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2014-03-29, 19:50    

Hejka :)
Z klimatronikiem nie ma większych problemów, co możesz poczytać w TYM dziale .
Tam też znajdziesz fragmenty przedniego zawieszenia.
Nie zauważyłem aby w tym modelu masowo padały przednie łożyska. Pierwsze i to dotychczas tylko prawe wymieniłem po 210 kkm. Obecnie siedzi tam tani zamiennik za 55 zł (GH) - to takie samo 2-rzędowe łożysko jak w Lagunie PHI, a przebieg obecny samochodu to 289 kkm.
Tak jak wspomniał Darek, tylne łożyska są niestety z całą piastą, ale u mnie wytrzymały ponad 200 tysięcy, więc nie ma tragedii :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
kaban 
Obserwator

Safrane ph: 2
Rocznik: 1996+
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-03-30, 01:38    

Z tego co czytam forum i Wasze posty to Safrane to bardzo udane autko. To przeczy wszystkim mitom o francuskiej motoryzacji :D

silnika 2.5 się nie boję, bo miałem je w kilku Volvo. Skrzyni automatycznej również. ( to jest Aisin 50-42 4-biegowe?)
buda nie rdzewieje, co mnie cieszy
komfortu mogę być pewien
cena jest niska, zawieszenie nie wygląda na problematyczne

Boję sie jakichś pierdół, elektrycznych chochlików. Takich rzeczy nie lubię najbardziej i długo się z nimi bujam... Baterię w pilocie umiem zmienić. O.

Widzę, że wymiana nagrzewnicy to też super robota. W Volvo z tymi silnikami nagrzewnice puszczają. Spowodowane jest to wysokim ciśnieniem roboczym układu a nagrzewnica jest najsłabszym punktem. Tyle, że tam wymiana to chwila. W Safrane puszcza dokładnie nagrzewnica, czy jakiś trójnik, przejście w grodzi? Może lepiej zainwestować w bezwodny płyn chłodniczy niż potem babrać się w taką robotę?

Podjadę do 'sąsiada' z tej samej wsi i zapytam o jego Safrane. Jeśli byłby skłonny ją sprzedać a byłaby warta uwagi to pewnie się z nim dogadam. Jeśli nie, to popatrzę jeszcze za Camry...
Ostatnio zmieniony przez kaban 2014-03-30, 02:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-30, 16:54    

Silniki Volvo .. 2.0 i 2,5 .... nie wiem co trzeba zrobić by je zniszczyć . Również prod. renault 2.2dt bezawaryjne. Zawieszenie bardzo proste i udane , ale .... nie polecam podróbek. Skrzynie AW SU0 SU1 jak ktoś dba to przeżyje właściciela . Elektryka bdb . Korozja ? Są ogniska jak progi , tylna klapa ale ogólnie OK! Dwumasa trochę daje popalić ale raz zrobisz i masz .
 
 
miszaa

Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.0
Wersja wyposażenia: RXE
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-05-26, 11:34    

Piotrek napisał/a:
Skrzynie AW SU0 SU1 jak ktoś dba to przeżyje właściciela .

Co to za skrzynie?
_________________
----------
pozdrawiam
miszaa
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2016-05-26, 20:22    

Automatyczna skrzynia biegów. Producent Aisin Warner, model AW50-42LE. W oznaczeniach Renault: SU0 lub nowsza SU1.
Strona producenta
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17