Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie tylnej szyby, a radio
Autor Wiadomość
marcelDream 
Klubowicz

Safrane ph: phII
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2dT
Wersja wyposażenia: RX
Wiek: 37
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-23, 21:28    Ogrzewanie tylnej szyby, a radio

Słuchajcie: Mam fabryczne radio, zestaw samochodowy do telefonu i fabryczne ogrzewanie tylnej szyby. Problem polega na tym, że jak włączę ogrzewanie tylnej szybki to mam zakłucenia w radiu. Czy to normalne?
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-24, 00:21    

Wydaje mi się że to normalne, mam też tak u siebie w Roverze.
Dzieje się tak jednak jedynie przy słabym sygnale.
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-24, 00:25    

Tak jak Wazzabii pisze, może się tak zdarzyć, ale przy słabym sygnale radiowym (ścieżki pod napięciem w szybie działają jak zakłócający radar)
Sprawdź, czy kabel antenowy nie jest zaśniedziały przy gnieździe, albo czy nie jest gdzieś uszkodzony.
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-24, 00:36    

radio Alpine? Jak tak to poszukam w instrukcji radia, bo może być tak, że masz wyłączoną opcje szukania najlepszego nadajnika tj. jakby samo się dostraja.
Choć muszę Ci napisać, że takie zakłócenia zauważyłem dopiero jakiś tydzień temu, gdy po rozruchu silnika, włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i nagle szum w radiu, wyłączyłem i okey, włączyłem i to samo, ale jak wyjechałem z parkingu to było już dobrze, czasami występują też spore zakłócenia przy kamerach bezprzewodowych z monitoringu parkingowego. Swoją drogą, ciekawe czy mają homologacje...

Jak to nie jest permanentne, to ja bym się tym nie przejmował, zdarzają się takie czarne miejsca gdzie radio świruje.


p.s. Rufus,
jakby nie patrzeć to w mieście na 19stym tłocznie, u mnie jak nadaje to radio od razu przestaje działać, niby tylko 4W ale robi swoje. Na marginesie mamy tego samego bata, ale ja używam Unidena xl520
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-12-24, 00:43    

Dokładnie tak jak piszą panowie wyżej, może radio FM nie jest tak czułe jak CB ale kiedy podjeżdżam do niektórej sygnalizacji świetlnej u mnie w Kaliszu to wielkie sprzężenie się robi, w dodatku jak miałem antenę na uchwycie (słabo się masuje antena) to przy słabym sygnale odbiorczym słyszałem zakłócenia z instalacji elektrycznej samochodu, klimatronik, wycieraczki i szyby oprócz tej od kierowcy bo ona na przekaźniku jest (jak dawałem na max czułość odbiornika). A może wzmacniacz antenowy zaczyna Ci umierać powoli ?
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 17:32    

wazzabii napisał/a:


jakby nie patrzeć to w mieście na 19stym tłocznie, u mnie jak nadaje to radio od razu przestaje działać, niby tylko 4W ale robi swoje. Na marginesie mamy tego samego bata, ale ja używam Unidena xl520


Ja swoje radio mierzyłem na tej antenie miernikiem mocy - nadawanie 5,7 W, a fala odbita ok 1,2 W. Niestety nie miałem reflektometru, więc nie znam dokładnego SWR (czyli fali stojącej), ale po wynikach pomiaru mocy, poziom SWR powinien być w miarę niski - CB nie wpływa w ogóle na pracę Car-Audio.
Przypuszczam, że problemem jest umasowienie anteny, dlatego zbiera wszystkie szumy nawet z CB.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 20:28    

masz zpsute radio i tyle
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-26, 10:14    

Powiem wam, że u mnie takie zjawisko nie występuje. W tak wysokiej klasie samochodu jakim jest safranka i jeszcze wyższej klasie radia Alpinee, takie coś jest rzeczą niedopuszczalną!!!
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-27, 02:34    

Na wpływ zmiennego pola elektromagnetycznego nawet mercedes nic nie poradzi, chyba że każdy kabel będzie ekranowany i wszędzie będziesz miał filtry.
Niestety takie rzeczy to tylko w bajkach.

Uwierz, że jak popracujesz przy ogromnych transformatorach to i Ciebie zacznie głowa boleć od skutków przepływu prądu, który ma negatywny wpływ na układ nerwowy.

Nie ma rzeczy doskonałych. Słaby sygnał + dodatkowe zakłócenia robią swoje.
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 10:23    

jest ma to prosty sposob-Wystarczy rozebrac radio i na glownym zasilaniu wlutowac okrogly feryt z nawinietym na niego przewodem. Taki gotowy tlumik zaklucen mozna wymontowac ze starego radia lub zrobic samemu. Ja w innym samochodzie mam cb (bardzo czule) ,zalozylem xenony i cb zaczelo bzycec-taki wlasnie tlumik wyeliminowal to w 100% i jeszcze zmniejszyl inne zaklucenia(z cewek,wycieraczek itp)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15