Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zegar nie pokazuje ilości gazu.
Autor Wiadomość
Miko12 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2015-11-03, 11:11    Zegar nie pokazuje ilości gazu.

Mam dość nie typowy problem. Mianowicie, W mojej Safrance ilość gazu jest pokazywana na głównym zegarze tj od benzyny a nie na przelaczniku. Tak chyba było od początku założenia instalacji. Byłem u gazownika jak zaczęła palić jak smok i miałem nadzieję ze zrobi i to żeby stan gazu pokazywał przełącznik ale on nie dał rady, mówił że to holenderska instalacja czy coś i nie da rady. No ale wszystko było dobrze, ale od jakiegoś czasu zegar nie pokazuje tego tylko raz pokazuje że jest pełno a za chwilę po zgaszeniu i odpaleniu że rezerwa, skacze od jednego do drugiego. Myślałem że może pływak się zacial, więc przewiozlem go trochę po wertepach ale nic to nie pomogło. No i pytanie do was, czego to jest wina, bo benzynę pokazuje jak powinien ? Pływak czy coś innego ? I czy da się coś z tym zrobić ? Niby to nic bo liczę sobie na kilometry ale wygoda większa by była gdyby wskaźnik działał jak należy. Z góry dzięki za pomoc ! :D
 
 
Wiktor46 
Pisarz

Safrane ph: ph2 dwie Lale
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 109
Skąd: Liskeard,Cornwall
Wysłany: 2015-11-03, 12:39    Gazownik

Jeśli gazownik nie poradził sobie z tym to zmień gazownika. Holenderskie instalacje tak są robione ,to są mistrzowie w gazach samochodowych a nasi to partacze. Jeśli nie chcesz mieć pomiaru gazu to wystarczy odłączyć przekaźnik od instalacji gazowej. Jeśli chcesz mieć, to trzeba po prostu poszukać w wiązce gazowej kabelki i po problemie. Wszystko znajduje się z tyłu pomiędzy butlą a pływakiem. To tak w olbrzymim skrócie,powodzenia :D
_________________
Safrane części i wszystko w temacie. Telefon 881416444
 
 
Miko12 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-11-03, 14:31    

Fakt, gazownik był o tyłek potluc a zdzieral kasę jak za mokre zboże. Czyli w wiazce leży problem ? A mógłbyś jakoś mi to zobrazować gdzie szukać kabelkow odpowiedzialnych za pomiar ?
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2015-11-03, 23:13    

Kabelki odpowiedzialne za pomiar powinieneś znaleźć przy wielozaworze na butli LPG (pod pokrywą lub plastikowym deklem - zależnie od butli), Nie wiem jak w Twojej instalacji, ale przy wielozaworze butli zazwyczaj montowane są wskazówkowe wskaźniki poziomu gazu i to od nich idą dane kable.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Miko12 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-11-03, 23:57    

Właśnie ten zegar też nie pokazuje prawidłowo. Samochod nie chce jechac a na zegarze pokazuje ze jest jeszcze z 10 litrów wiec troche to dziwne :P
 
 
Wiktor46 
Pisarz

Safrane ph: ph2 dwie Lale
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 109
Skąd: Liskeard,Cornwall
Wysłany: 2015-11-04, 09:29    Wod w butli

Zdemontuj butlę i wylej to świństwo które nazbierało się przez lata tankowań, wtedy będziesz miał prawidłowy pomiar. Wszystkie kable są na bank pomiędzy zaworem w butli a pływakiem, który jest po prawej stronie ,za kanapą ,pod deklem , w podłodze bagażnika :D
_________________
Safrane części i wszystko w temacie. Telefon 881416444
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16