Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Najczęstsze awarie / problemy z Safrane II
Autor Wiadomość
spartan
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 11
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-07-04, 10:54    Najczęstsze awarie / problemy z Safrane II

Witam wszystkich forumowiczów!
Od niedawna stałem się posiadaczem "Safranny" 2.0 16V z 1998 roku:). Właściwie to nabyłem ją przez przypadek, nie brałem pod uwagę tego pojazdu mimo iż zawsze mi się podobał i słyszałem o nim sporo pozytywów jako o dopracowanym i porządnym aucie. Szukając przestronnego i wygodnego pojazdu do sporadycznego używania w mieście i dalszych tras celowałem w dobrze mi już znane Ople Omegi, może Volvo. Jednak natrafiłem na Safrane, pojechałem, odpaliłem, przejechałem się i zabrałem już Renówkę ze sobą. Komfort jazdy bije na głowę chyba wszytko czym jeździłem do tej pory, a z racji tego iż jestem spokojnym kierowcą, to moc silnika jest wystarczająca. Spalanie do przyjęcia.

Ponieważ nie znam za dobrze marki, nie wiem czego się spodziewać od strony eksploatacyjno/techniczno/elektrycznej. Pomijam standardowe koszta eksploatacji jak oleje, płyny, jakieś drobne wycieki, hamulce itp to pytam się szanownych forumowiczów, na co zwrócić szczególną uwagę? Jakich niespodzianek mogę się ze strony "Safranny" spodziewać?
Najbardziej obawiam się problemów z instalacją elektryczną czy wiązkami, ale na forum jest bardzo niewiele takich tematów więc chyba nie jest z tym najgorzej;)

P.s
Stwierdziłem iż temat jest zbyt ogólny do działu o mechanice, więc wkleiłem go tutaj. Ale jeśli Szanowne Grono Administracyjne uważa inaczej, to z góry przepraszam ;)
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2015-07-04, 11:49    

Witaj :)
Ogólnie samochód nie nastręcza problemów, ale jak w każdym mechanicznym urządzeniu jeżeli coś może się zepsuć, to wcześniej czy później ma do tego prawo ;)
Jeżeli auto jest odpowiednio i na czas serwisowane, to unikniemy poważniejszych awarii. Bywają "upierdliwe" uszkodzenia, które denerwują czasami, choć nie eliminują auta z eksploatacji. Często są to drobiazgi, których odszukanie zajmuje sporo czasu, choć naprawa w materiałach nie jest szczególnie droga.
Jak zerkniesz do tematu Co jest ważne przy kupnie safrane?? to poczytasz o najczęstszych usterkach.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
spartan
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 11
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-07-04, 13:05    

Czołem i dzięki za pierwszą odpowiedź!
Drobiazgów się nie boję:). Bardziej mi chodziło właśnie o sprawy eliminujące auto z jazdy jak np. w moim dawnym Fordzie Scorpio któremu po prostu pewnego niepięknego dnia padła wiązka główna i do widzenia.

W moim egzemplarzu jak na razie zauważyłem tylko ( a raczej usłyszałem ) piszczące hamulce. "Podobno" poprzedni właściciel zmieniał je na początku roku. Generalnie sprawa do zdiagnozowania i usunięcia .
No i prawdopodobnie ktoś sobie chciał doposażyć auto w lepsze bajerki, ponieważ mam kierownicę z przyciskami do tempomatu oraz komputera, a coś ani jednego ani drugiego nie widzę ;)
 
 
tom80 
Użytkownik

Safrane ph: była 2,2 si 93', 2,2dT 00', 2,5 20v 98'
Rocznik: *
Pojemność: *
Wersja wyposażenia: *
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 41
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2015-07-04, 20:45    

funkcje komputera przełącza się w prawej manetce, a tempomat trzeba najpierw włączyć przyciskiem koło lewarka zmiany biegów
Ostatnio zmieniony przez tom80 2015-07-04, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
spartan
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 11
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-07-04, 21:43    

W takim razie na pewno miałem zmienianą kierownicę ponieważ żadnego przycisku przy lewarku nie mam, a i wciskanie wskazanego guzika nic nie zmienia.
No cóż, grunt że klima chłodzi a motor chodzi ;)
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2015-07-04, 21:55    

Co do piszczących hamulców, to zapewne wina klocków. Ja do czasu używałem w Lagunie i obu Safranach Taxtar'ów (podobno szły na pierwszy montaż ), aż do momentu, gdy w ostatnim zaczęły piszczeć. Ponieważ w te elementy zaopatruję się zazwyczaj w Fota, to wziąłem kilka lat temu Bosch'a i robię to do teraz. Moim zdaniem odpowiednia twardość w stosunku do tarcz, nie piszczą i ... są troszkę tańsze ;)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
tom80 
Użytkownik

Safrane ph: była 2,2 si 93', 2,2dT 00', 2,5 20v 98'
Rocznik: *
Pojemność: *
Wersja wyposażenia: *
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 41
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2015-07-04, 22:57    

spartan,

życzymy bezawaryjności oraz czekamy na fotki nowego nabytku :)
 
 
Wiktor46 
Pisarz

Safrane ph: ph2 dwie Lale
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 109
Skąd: Liskeard,Cornwall
Wysłany: 2015-07-05, 08:36    Safrane

Witam, kierownice albo ich zmiana to stały numer sprzedawców :D to że jest z przyciskam od tempomatu znaczy że była wymieniona. W modelu 2.0 były kilka rodzai kierownic i poduszek.
spartan, Safrane jak każde kilkunastoletnie auto ma swoje problemy i tu pozwolę się zareklamować :D Ja Je Pomagam Rozwiązywać.
Pozdrawiam i zapraszam do swojej nowej biblioteki ;) Lektury nie tylko Safrane
_________________
Safrane części i wszystko w temacie. Telefon 881416444
 
 
spartan
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: rxe
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 11
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-07-05, 10:06    

O kurde! Widze Wiktor 46 że masz całą bibliotekę literatury o zmotoryzowanej Francji :D . Dobrze wiedzieć! Ciekawe czy w moim mieście, Wrocławiu są jacyś fachowi mechanicy od francuzów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15