Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyższe spalanie po wymianie rozrządu 2.5 20v
Autor Wiadomość
Lukasz737 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bez skóry, ksenonów i tempomatu
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 35
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-12-27, 17:46    Wyższe spalanie po wymianie rozrządu 2.5 20v

Mechanik wymienił mi rozrząd. Od razu na pierwszej jeździe zauważyłem że ze spalaniem coś nie tak - wydawało mi się za wysokie. Po kilku tankowaniach do pełna wyższe spalanie zostało potwierdzone. Szafka spala średnio około 0.8 litra więcej jak przed wymianą. Silnik zapala normalnie, podczas jazdy też wszystko jakby ok. Czy po wymianie rozrządu mógł się przestawić zapłon? Może przeskoczył rozrząd? Czy można wyregulować zapłon na aparacie zapłonowym? Będę jechał do tego mechanika i chciałbym mu zasugerować, że po jego wymianie rozrządu te spalnie jest wyższe. O co pytać czego żądać - jakieś sugestie?
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2014-12-27, 22:20    

Przy wymianie rozrządu, jeżeli wszystko zostało poprawnie złożone nie powinno mieć to wpływu na spalanie. Zapłon jest elektroniczny i nie ustawia się kąta na kopułce. Może któryś z czujników nie łączy i warto sprawdzić połączenia we wtyczkach, ewentualnie podpiąć pod Clip'a i będzie wiadomo.
Może to zwykły zbieg okoliczności i dolega coś innego ? Trzeba brać pod uwagę warunki atmosferyczne, rodzaj jazdy i paliwo. Zerknij, jak z nagrzewaniem samochodu, bo może coś z termostatem ?
Będąc u mechanika, a jak twierdzisz wszystko poza wzrostem spalania jest ok, niech zerknie jeszcze raz na znaki przy ustawieniu rozrządu, oraz połączenia osprzętu.
Sprawdź też opory toczenia, czy czasem któreś koło nie blokuje (ręczny ) ?
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Lukasz737 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bez skóry, ksenonów i tempomatu
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 35
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-12-28, 14:02    

Dzięki za zainteresowanie tematem. Wielokrotnie pokonuję tą samą trasę już od ponad ponad dwóch lat głównie autostradą z jednakową prędkością i również zimą więc akurat wykluczam nagrzewanie auta. Termostat wymieniony rok temu na oryginał i wszystko z temperaturą wporządku. Przy okazji zmiany kół na zimowe sprawdzałem czy koła obracają się swobodnie i wszystko gra. Jedynie na co zwrócił mi uwagę mechanik to łożysko prawego przedniego koła i że niedługo może być do wymiany ale mi nic nie szumi i nie buczy. No właśnie zapytam się jego jak to ustawiał i poproszę aby skontrolował czy znaku się pokrywają.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2014-12-28, 15:11    

Zakładam, że filtr powietrza wymieniony. Sprawdź jeszcze zakres działania sondy tlenu i drożność katalizatora. Ewentualnie czujnik temperatury, który powoduje dłuższą pracę na wzbogaconej mieszance przy nagrzewani (tzw. ssanie). Tyle co na chwilę obecną przychodzi mi do głowy, a może mieć wpływ na wysokość spalania.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Lukasz737 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bez skóry, ksenonów i tempomatu
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 35
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-12-29, 13:14    

Katalizator wymieniony rok temu na nowy ( auto użytkowane głównie na dłuższych trasach).
Sonda zmieniona dwa lata temu - trzeba sprawdzić. Filtr powietrza wymieniony dopiero co. Pojadę do tego mechanika i niech sprawdza - posiada clipa i pracował w serwisie renault ( dlatego go wybrałem do wymiany rozrządu)...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15