Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe autko jakie?
Autor Wiadomość
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2014-11-13, 17:12    Nowe autko jakie?

Witajcie,

Po rozwaleniu Laguny szukam nowego autka, niestety naprawić się nie da ale mniejsza z nią było minęło, pora kupić coś nowego, no i tutaj pytanie co kupić? Dalej celuje w Renault, mam kilka typów ale może ktoś coś podpowie, najpierw chciałem kupić Lagune III tylko nie mogę znaleźć ideału dla siebie a kilka już oglądałem, więc muszę kupić coś przejściowego jak trafię na mój ideał to wtedy sobie wymienię, to o czym myślałem na teraz to

- Jeszcze raz Laguna II ale nie kupię drugi raz DCI, raz mi się trafiło i było wszystko super tylko teraz już mogę nie mieć tyle szczęścia, a silnika nie chce mi się przekładać więc raczej szukałbym silnika V6 3.0, 1.8 chyba trochę za mały.
- Kolejny typ to Vel Satis no i tutaj nie mam pojęcia nic o tym aucie i nie wiem na co patrzeć, jaki silnik itp, bardziej bym celował w PB tylko 3.5 V6 to pewnie i spalanie dość niezłe, albo jest jeszcze V6 3.0 w Dieaslu tylko też nie wiem jak jest z tym silnikiem, ale może ktoś użytkuje albo użytkował takie auto i powie co nieco o nim?
- Następnie przyglądałem się też na Espace albo Scenic tutaj też nie wiem jaki silnik, chyba te same co w Lagunie były czyli 1.9DCI a więc odpada Dieasel.

A może coś całkiem innego? Auta potrzebuje najlepiej jeszcze w tym roku o ile znajdę coś wartego uwagi, jak kupię i mi się spodoba to autko zostanie u mnie nawet jak kupię L III także zależy mi aby to nie było jakieś gołe autko tylko żeby miał co nieco na wyposażeniu nie musi być w full opcji bo na przykład nawigacja nie jest mi potrzebna mam automape, taki standardzik, el. szyby, klima, najlepiej żeby miał ESP oraz tempomat. Chętnie poznam Wasze opinie co można fajnego kupić cena to tak w granicy 10 000zł nie chce kupować czegoś droższego bo poluję na Lagunę III już od dawna i takie jest móje docelowe auto, jednak poczekam do przyszłego roku, może znajdą się nowe ciekawsze oferty.

Pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie. :)
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2014-11-13, 18:31    

Jeśli vel satis i ma być stosunkowo nie zawodny a koszt eksploatacji na w miarę przyzwoitym poziomie to tylko i wyłącznie 2.0T z manualną skrzynia, absolutnie nic innego no chyba, że 2.0 dci ale to już inny budżet...
_________________
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2014-11-14, 18:16    

Polujesz na LIII i to jest Twoim priorytetem Patryk, więc dlaczego jako auto przejściowe, które zamierzasz ewentualnie zostawić rozpatrujesz wśród dość dużych samochodów jak Velka, Espace czy Szczeniak ? Czy nie warto rozejrzeć się za czymś mniejszym jak ewentualnie Megenka czy Clio ? To ostatnie możesz w cenie jaką zamierzasz przeznaczyć kupić już dość młode (druga generacja) z dobrym wyposażeniem, a zapewniam Cię, że idealnie trzyma się drogi i ma kopa już od 1.6 16V (110KM) do 3.0 V6 i 255 kucy :D
Nie wozisz rodziny, więc może coś mniejszego ?
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-16, 17:00    

Ja sobie jeszcze kiedyś kupię właśnie clio RS . Będzie to moje dziecko .
 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2014-11-17, 20:03    

Dziękuje Wam za odpowiedzi, niestety Vel Satis z silnikiem 2.0T jest bardzo mało, nie za duży wybór, 2.0DCI chętnie bym kupił ale w takim wypadku już zamiast Laguny III, do przemyślenia czy Laguna czy Vel Satis. Espace czy Scenic fakt duże auta i raczej je wykluczam nie przyda mi się taki i do tego diagnozowałem ostatnio kilka sztuk i błędów to tam więcej było niż w mojej Lagunie :D Coś mniejszego powiadasz Arku, powiem szczerze że nie myślałem nad tym, ale do Megane to może bym się przyzwyczaił, Clio to chyba trochę za małe dla mnie, potrzebuję niestety sporego bagażnika :) Na chwile obecną kilka typów:

- Vel Satis 2.0T o ile znajdzie się taki.
- Vel Satis 2.0DCI zamiast Laguny III
- Megane
- Nowy typ Koleos 2.0DCI także zamiast Laguny III

Codziennie monitoruje otomoto i olx w poszukiwaniu aut, zobaczymy co będzie z tego, może trafi się jakaś okazja.

Jak RS to Megane, widziałem takie jedno w Lublinie, białe, ahh..
_________________
Clip - Lubelskie
Ostatnio zmieniony przez Predator 2014-11-17, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-18, 12:52    

Moja rada.... kup sobie duży benzynowy motor .
 
 
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2014-11-18, 18:27    

Link
_________________
 
 
 
Wiktor46 
Pisarz

Safrane ph: ph2 dwie Lale
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 109
Skąd: Liskeard,Cornwall
Wysłany: 2014-11-23, 16:56    Tylko Safrane

Predator ,tylko safrane 2.5 20V i może być w automacie(bezawaryjny jedyny taki;d) po za tym wszyscy wiedzą że po 2000 roku nie ma już samochodów tylko wydmuszki do przemieszczania się :D
_________________
Safrane części i wszystko w temacie. Telefon 881416444
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15