Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Safrane phase I 2.2 12V Si '95 na częsci,po remoncie silnika
Autor Wiadomość
msytyfication 

Safrane ph: I
Rocznik: 1995
Pojemność: 2.2 12V
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 0
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2013-01-03, 21:14    Safrane phase I 2.2 12V Si '95 na częsci,po remoncie silnika

Posiadam Renault Safrane phase I z silnikiem benzynowym górnozaworowym 2.2 12V Si o oznaczeniu J7TR-760 i pojemności 2165cm3. Moc 137KM (101kW) przy 5750 obr/min. i maksymalny moment obrotowy 182Nm przy 4500 obr/min.

Samochód sprzedaję na części ze względu na uszkodzenie lewego tyłu (mocno uderzony - lewa tylna ćwiartka do wycięcia) i brak funduszy na dalsze inwestowanie w auto.

Co ciekawe najlepiej zachowanym elementem mojej safranki jest silnik, który został bardzo doinwestowany. Silnik jest po przebiegu 240 00 km, jednak przy przebiegu 238 000 km przeszedł kapitalny remont głowicy (całkowite planowanie, gniazda zaworów itp.), który został wykonany w profesjonalnym warsztacie w Warszawie. Koszt takiego zabiegu wyniósł 1800zł. Od momentu renowacji pracuje na najlepszym syntetycznym oleju Mobil 1 5w40.

Jeśli chodzi o pozostałe elementy karoserii i wnętrza, to są. Stan ich czasami pozostawia wiele do życzenia, a czasem jest bardzo dobry. Wszystko dlatego, że auto zostało uratowane od zgniatarki mocą 1000zł od poprzedniego właściciela, a właściwie nieświadomej właścicielki. Stąd też wiele zaniedbanych detali, jakie zastałem - popękane lub powyłamywane niektóre plastiki i elementy wnętrza przez nieumiejętne użytkowanie lub zarysowanie drzwi i błotników pomalowane sprayem (to jest chyba najlepsze).

Pomimo tego auto mnie urzekło, no i nie ukrywam cena zakupu też miała spore znaczenie, ponieważ auto po 6 miesiącach stania na parkingu odpaliło i było gotowe do jazdy.

Niestety ostatnimi czasy mocno ucierpiało przez parkingowe drifty białego Peugeota 406, ponieważ jego właściciel, jak twierdził: "za szeroko wyszedł z zakrętu" i strzelił w lewy tył mojego Renault. Efektem tego zdarzenia są skrzywione podłużnice, zniszczony wahacz no i kosmetyka blacharska, która opiewa, jak już wcześniej pisałem na lewą tylną ćwiartkę samochodu.

Do auta posiadam pełną dokumentację od momentu urodzenia, kiedy to zostało podobno nabyte w Austriackim salonie (gruba księga po niemiecku, której nigdy nie chciało mi się czytać) przez syna i synową (mieszkających w Austrii) kobiety, od której je kupiłem. Tak więc można stwierdzić że jestem drugim właścicielem, ale nie sądzę żeby miało to jakiekolwiek znaczenie w tym przypadku.


w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, chęci obejrzenia auta lub sprawdzenia dostępności wszystkich pozostałych części proszę o telefon: 505 101 101 - Maciej

Dziękuję za zainteresowanie ofertą.


Poniższe zdjęcia nie oddają w pełni całej konstrukcji, więc w razie potrzeby proszę o informację które elementy mam jeszcze sfotografować. Prędzej, czy później zdjęcia się pojawią. Auto jest upylone miejscami na biało, ponieważ stoi na drodze wysypanej białymi kamyczkami.

 
 
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2013-01-03, 21:41    

Jaka cena za silnik ?
_________________
 
 
 
msytyfication 

Safrane ph: I
Rocznik: 1995
Pojemność: 2.2 12V
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-04, 20:09    

Oczekuję 1150zł
 
 
bartekxd
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.2
Wersja wyposażenia: nie wiem
Typ silnika: b+g
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-02-10, 21:59    

jaka cena za atrapę (grill) ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15