Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Safrane
Autor Wiadomość
virtuall 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: --
Pojemność: --
Wersja wyposażenia: --
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2013-01-07, 23:18    

Jakoś udało mi się zebrać i byłem oglądać tą pierwszą Safrę 97r 2.0 B+G.

Z zewnątrz auto zadbane. Nadkola całe, nie są zjedzone. Na tylnym zderzaku jest wgniotka od słupka(?) ale na tyle mała, że nie zauważalna. Na bocznych tylnych drzwiach dwa malutkie wniotki od drzwi kierowców z pod marketu. W każdym razie, też nie zauważalne. Pod drzwiami, nie ma rudej ale powoli coś tam się zaczyna czepiać. 1 - 2 lata i wypadałoby to zrobić aby nie szło dalej.
Szyby oprócz przedniej, oryginały. Przód podobno pęknięcie od kamyka. Wierzę, bo sam to miałem u siebie. Oczywiście szyba wymieniona.
Siłowniki od maski są już chyba zmęczone, nie trzymają należycie maski w górze.

W środku jest gorzej. Auto troszkę brudne, tapicerka nadaje się do wyprania. Na fotelu pasażera są trzy dziurki. Wyglądają jakby wypalone, ale może to przetarcie? Sam nie wiem. Na podłokietniku też minimalna dziureczka.

Kierownica troszkę od góry "wykruszona" czyli lekko zużyta. W sumie to nie wiem w jakim stanie powinienem zastać kierownicę, która przetrwała 220 tys. km.

Stany licznikowe i tutaj muszę otrzymać poradę. W Safrach licznik leci do 99 tys. i zaczyna od zera :zdziwko: czyli nie liczy w setkach a od zera??!! W każdym razie przedstawia się to tak. Aktualnie na liczniku jest 23500 (23 tys.), rozrząd był robiony przy 87500. Mi tutaj coś nie gra. Na moje to albo licznik jest walnięty, że nie pokazuje kolejnej liczby albo ktoś się zagalopował przy cofaniu, co o tym sądzicie? Idzie jakoś po podłączeniu komputera sprawdzić przebieg? Jestem laikiem, więc pytam. Podłączając drugi licznik ze sprawnym wyświetlaczem uda się wybrać z komputera przebieg?

Chciałem zrobić testy z tych linków (1 i 2 ) ale niestety nic się nie udało uzyskać. Właściciel mówił, że kiedyś też próbował, ale nie szło.

Wersja wyposażenia chyba najuboższa. RTE. Szyby z elektryką tylko z przodu no i bardzo mało "guziczków" :hyhy:

Z rzeczy które przydałoby się zrobić po zakupie. To właściciel mówił, że poduszki amortyzatorów z tyłu są do wymiany. Faktycznie coś tłucze.
Klamkę za kierowcą urwał bo drzwi przymarzły. Do wymiany.
Nie ma w komplecie opon zimowych. Do kupienia. Auto stoi, bo ma firmowe tylko czasem jak jest pogoda to sobie nim jeździ.

Samochód ma gaz z Holandii (tam został kupiony na giełdzie przez niego). Generacja 5. Firma Viale (chyab tak to się pisze). Bez obsługowy jak to powiedział, tylko co 60 tys. trzeba wymieniać olej w butli. Co sądzicie o tej instalacji? Ja się nie znam, fajnie byłoby poczytać kogoś zdanie na jej temat. Na wtryskach. Nie wiem co tutaj mogę więcej dopisać.

Halogeny z przodu nie działają, podobno nie podłączone, ale na cholerę to było odłączać?

Na moje ucho i odczucia chodziła równo. Zmiana na LPG to marzenie. Nie miałem możliwości sprawdzić jak pali na zimnym bo musiał do mnie facet dojechać. Bagnetu też nie wyciągałem na odpalonym. Z kontrolki oleju wskazywało stan oleju na połowie. Nie doszukałem się wycieków pod maską. Jedynie guma od przegubu trochę w smarze jest.

Właściciel wydaje się w miarę wiarygodny. 6 czy 7 lat ma te auto. Zewnętrzny stan auta oceniam dobrze, ale środek troszkę mnie przeraża (jednak chyba da się to uratować). Na start trzeba w niego kilka złotych włożyć (poduszki amorów/opony zimowe/ew. rozrząd) + 6 tys. za auto z tym wyposażeniem i rocznikiem oraz "dziwnym" licznikiem. Co sądzicie? Na ile byście go wycenili przy tym opisie. Starałem się w miarę wszystko ująć.


Ogólnie znalazła się Szafka 2.5 manual 98r B+G http://tablica.pl/oferta/...47b304404;r:;s: ale od razu mówię, że nawet nie ma sensu. Za dużo do zrobienia i strasznie pordzewiały.

Ja osobiście szukam już tylko i wyłącznie ph2 2.0 B+G. Rocznik obojętny. Wyposażenie zniosę każde. Biedniejsze mniej problemów z elektryką, ale jak będzie RXE lub wyżej to też się ucieszę. :oczami:



jazzzy napisał/a:
zalezy jakim budzetem dysponujesz bo jak sie nie musisz tak bardzo liczyc z kasa to mozna sprowadzic ladna sztuke zza granicy

Z budżetem jednak muszę się liczyć, mam ważniejsze rzeczy na wydawanie kasy ;-) Dlatego chcę coś zadbanego i w przyzwoitej cenie.


BTW. Do Safranki da się zamontować jakiś bagażnik na dach?
Ostatnio zmieniony przez virtuall 2013-01-07, 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
desperos 
Klubowicz
Mr RESET :D


Safrane ph: Subaru Impreza
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 SOHC
Wersja wyposażenia: GL
Typ pojazdu: G10-
Typ silnika: EJ20E
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 331
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-08, 06:27    

Cytat:
W Safrach licznik leci do 99 tys. i zaczyna od zera czyli nie liczy w setkach a od zera??

Leci normalnie z setkami:)
Cytat:
Podłączając drugi licznik ze sprawnym wyświetlaczem uda się wybrać z komputera przebieg?

Licznik ma pamięć przebiegu i pokarze przebieg safranki z której został wymontowany,nie wiem czy w kompie przebieg jest jakoś zapamiętywany.
Cytat:
Na start trzeba w niego kilka złotych włożyć (poduszki amorów/opony zimowe/ew. rozrząd) + 6 tys. za auto z tym wyposażeniem i rocznikiem oraz "dziwnym" licznikiem. Co sądzicie? Na ile byście go wycenili przy tym opisie. Starałem się w miarę wszystko ująć.

Gość chyba na głowe upadł żeby za phI goluteńką chcieć 6 tysi,według mnie nie warto.
_________________
""Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane, bo zwiewa czapkę...""
 
 
 
virtuall 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: --
Pojemność: --
Wersja wyposażenia: --
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2013-01-08, 09:33    

desperos napisał/a:
Gość chyba na głowe upadł żeby za phI goluteńką chcieć 6 tysi,według mnie nie warto.

To jest ta. Ph2 - http://tablica.pl/oferta/...D5-ID1VG8B.html

Co do przebiegu, to fajnie byłoby to wyciągnąć z kompa lub z licznika.
 
 
desperos 
Klubowicz
Mr RESET :D


Safrane ph: Subaru Impreza
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 SOHC
Wersja wyposażenia: GL
Typ pojazdu: G10-
Typ silnika: EJ20E
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 331
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-08, 15:25    

Sorki przeoczyłem rocznik :P hmm ciężki orzech do zgryzienia...kolega z forum sprzedał niedawno pewną u piękną szafeczkę z tym silnikiem za niewiele więcej...ciężko mi coś powiedzieć czy przebieg jest autentyczny ale w mojej starej safi z 1992 przy przebiegu ok. 300000 kiera nie była mocno spanachana a na pewno nie wykruszona.Może inne materiały,może przebieg ponad 300000....
EDIT:
a może taka:
http://otomoto.pl/renault-safrane-C27436968.html
:D
_________________
""Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane, bo zwiewa czapkę...""
Ostatnio zmieniony przez desperos 2013-01-08, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
krzysiek 
Klubowicz


Safrane ph: phase 2
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: bardzo dobra ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 219
Skąd: LU
Wysłany: 2013-01-08, 15:42    

Znam trochę właściciela tej safrane z włodawy i wydaje mi się, że dbał o nią dość dobrze.
_________________
 
 
 
virtuall 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: --
Pojemność: --
Wersja wyposażenia: --
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2013-01-08, 18:27    

@desperos: Orzech ciężki do zgryzienia, to napewno. Ogólnie tak mi się przypomniało jeszcze jedno. Jak siadłem i troszkę ją pogazowałem to jest chyba jakaś przerwa na wydechu. Mówił, że nowe tłumiki ale może gdzieś na łączniu już coś puściło. To tak na minus, na plus to w maju podobno nowe tarcze wstawił i porobił zawiechę z przodu.

Safrę którą podałeś to sobie odpuścimy. Na sąsiednim forum jest o niej temat. Jak dla mnie trup no i automat.

@krzysiek: Takie słowa napewno miło słyszeć. Gorzej, że w środku syf :(



BTW. Właśnie znalazłem to: http://tablica.pl/oferta/...D5-ID25kXd.html Przedzwonię się coś dowiedzieć.

[ Dodano: 2013-01-08, 18:54 ]
http://tablica.pl/oferta/...D5-ID25kXd.html

Samochód w oddany w rozliczeniu za inne auto (droższe). Ogólnie face jest handlarzem. Wczoraj wziął, wystawił ale zamierza wstępnie dla siebie zostawić. Niby wszystko działa. W prawym przodzie do wymiany łożysko i przegub. Na klapie z tyłu przy zamku trochę "purchawki" jest jak to określił. Wyposażenie jak wypisane, nie wie jaka wersja. Ogólnie nic nie wie o samochodzie, bo dopiero wczoraj kupił. Jest ktoś może stamtąd kto by chciał podjechać i obejrzeć to auto? :hyhy: Sporo km mam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15