Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o opinię !
Autor Wiadomość
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-12, 12:23    Proszę o opinię !

Dzień Dobry ! Jednym słowem stało się "napaliłem się" na R. Safrane . Proszę o ocenę i pomoc w identyfikacji tego auta . Mam na myśli ten silnik i wyposażenie . Dziękuję z góry .

http://tablica.pl/oferta/...393496bd;r:8;s:
Ostatnio zmieniony przez SURU 2012-10-12, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patrys4891 
Pisarz


Safrane ph: brak
Rocznik: brak
Pojemność: brak
Wersja wyposażenia: brak
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-12, 16:16    

Na zdjęciach wygląda ładnie, ale..
Cóż, limuzyna bez klimatyzacji?
Pytanie czy silnik to akurat przypadek, czy taki chcesz, bo 2,0 to raczej nie demon prędkości.
_________________
Safrane
scenic-forum.pl
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-10-12, 21:57    

Bez LPG za tą cenę ? Z przedstawionych fotek wygląda ładnie, ale co ma wstawione za światełka w zderzaku przednim ? To nie są oryginalne reflektory przeciwmgłowe Safranki...
Zerknij TUTAJ będzie łatwiej oceniać i sprawdzać ten egzemplarz. Coś mi się wydaje, że jak u wszystkich tych silników termostat na ewentualną wymianę może być problematyczny w dostaniu ;)
Trzeba jednak obejrzeć, bo same fotki prawdy nie oddają zapewne, czy na nadkolach nie ma rdzy, jak z poduchami tylnego zawieszenia, sprzęgłem, maglownicą itp. :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
desperos 
Klubowicz
Mr RESET :D


Safrane ph: Subaru Impreza
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 SOHC
Wersja wyposażenia: GL
Typ pojazdu: G10-
Typ silnika: EJ20E
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 331
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-13, 06:50    

Widzę,że kolega wybiera Szafeczki-golaski :P Tutaj gość przesadził z ceną tak jak Arek wspomniał.Najprawdopodobniej w następnym tygodniu będę śmigał do Zamościa więc mogę rzucić okiem na to cudo ale cena o jakieś 1000 pln zawyżona...
_________________
""Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane, bo zwiewa czapkę...""
 
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-14, 21:03    

http://tablica.pl/oferta/...b6016bdc;r:8;s:

a ten z silnikiem 2,2 DT ?
 
 
desperos 
Klubowicz
Mr RESET :D


Safrane ph: Subaru Impreza
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 SOHC
Wersja wyposażenia: GL
Typ pojazdu: G10-
Typ silnika: EJ20E
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 331
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-15, 05:55    

To już przyzwoicie nawet wygląda,ciekawe jak tam dwumas się trzyma?
_________________
""Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane, bo zwiewa czapkę...""
 
 
 
SURU
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-16, 15:46    

Trzyma się dobrze . Nie słychać go ! Mechanik mówi że jest OK. W tym autku do roboty jest :

Poduszka pod silnikiem tylko nie wiem która bo na wolnych obrotach paka wpada w rezonans. Simering na półosi z lewej strony bo mam wyciek . Mieszek gumowy kupiłem dzisiaj w salonie w Lublinie , zapłaciłem 140,00 zł . Jest to mieszek z simeringiem. Część nie rozłączna . I w sumie tyle . Silnik pracuje równo , spalanie też ok. Nie kopci wcale nawet jak mocno dostanie , nic zupełnie . Przebieg 256000 . Tylko plastiki troche już trzeszczą ale tylko na dołach . Klima działa , wspomaganie działa . Nie działa lewa przednia szyba . Oświetlenie OK, kierunek czasami nie odbija . Skóra ok.
 
 
Dariusz1987 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 12V
Wersja wyposażenia: 2.2dT
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-10-24, 21:50    

Witam serdecznie
Reno safrane 1 z 96r. widać że miał jakąś kolizje poduszka kierownicy wystrzeliła i została tylko sklejona nie wymieniona to już świadczy że ktoś ją składał po kosztach w takim wypadku radzę dobrze się zastanowić nad kupnem, a co do drugiego autka to te silniki klepią setki kilometrów sam mam takiego, trzeba dokładnie sprawdzić stan silnika na własnym przykładzie radzę zacząć od sprawdzenia CO2 w układzie chłodzenia koszt około 20zł.
Na zdjęciach autko prezentuje się ładnie ale koszty naprawy są wysokie a jak znam życie będzie trzeba po kupnie wymienić kompletny rozrząd (wraz z pompą wody, rolką napinającą i rolką prowadzącą ) koszt razem z wymianą to około 600zł
Poza tym auto nie należy do oszczędnych w Warszawie mi spala 10l na 100km ale rekompensuje to na trasie spokojnie lecąc 140km mieszczę się max w 6l ale jadąc już nieco szybciej wzrasta spalanie.
PS. Safrane w teorii jest dobrze zakonserwowane i ma ocynkowane blach w praktyce sprawa wygląda już nieco gorzej lubi korodować i to w miejscach niewidocznych w tym celu proponuję dokładne oględziny w dobrze oświetlonym garażu lub w słoneczną pogodę.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16