Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Towar wysoce deficytowy
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-08, 21:14    

Widziałem tą ramkę na allegro, nawet mam jej zdjęcia i zastanawiałem się nad kupnem, ale cena 105zł za kawałek plastiku to lekka przesada. Szczerze mówiąc niektórzy allegrowicze windują ceny do astronomicznych rozmiarów nie zwracając uwagi na to, że obok ten sam przedmiot, często w lepszym stanie, jest kilka razy tańszy. Tak jest z pewnym błotnikiem do Safranki (wygląda jak psu z gardła wyjęty), którego facet próbuje od 5 lat sprzedać za 170 złociszy, gdzie obok w bdb stanie kosztuje 50! Rozumiem, że jest to towar deficytowy i teraz trochę żałuję, a jak się wkurzę to sam sobie tą ramkę zrobię bo jest banalnie prosta.
Ostatnio byłem w ASO, ale człowiek nie potrafił mi tego elementu znaleźć (ja w swoim Dialogys-ie też go nie znalazłem). Czy ktoś mógłby podać numer katalogowy tej części?
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-08, 21:14    

BaYerB napisał/a:
Ktoś nieźle przepłacił za tą ramkę, chodziły po 70, a kupił za 105 :D

Ktoś... ktoś.... ;) Ja :P

Numer części to 7701418726 (jest to komplet ramki z filtrem).
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2010-10-08, 21:15    

Hehe 70 pln. Już pytałem BaYerBa gdzie to widział ale bez echa
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-08, 21:15    

Dlaczego mój Dialogys wyświetla komunikat, że tej części nie ma w dokumentacji części zamiennych?! Zly
O co chodzi?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-08, 21:16    

Właśnie namierzyłem kompletny filtr (ramka + wkład) w sieci sklepów Inter Cars. Odpowiednikiem oryginalnego o numerze 7701418726 jest zamiennik firmy KNECHT o oznaczeniu LAG10. Cena 138.97 jest do przyjęcia biorąc pod uwagę, że to komplet. Jutro idę do sklepu i mam nadzieję, że dostanę to czego szukam od kilku lat. Nareszcie koniec z kurzem w kabinie.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-10-08, 21:16    

igorjast napisał/a:
Dlaczego mój Dialogys wyświetla komunikat, że tej części nie ma w dokumentacji części zamiennych?! :zly:
O co chodzi?


Jest, tylko należy głębiej szukać ;) Nic dziwnego, że człowiek w ASO nie umiał znależć (choć powinien) :P


igorjast jak zakupisz to się pochwal co i jak. Wiele osób szuka tego w "przystępnej" cenie. Biorąc pod uwagę koszt samego filtra (ok. 60 zł), to kawałek plastiku, jakim jest ramka, da się przełknąć za ok. 80 zł ;)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-08, 21:17    

Ramkę z filtrem kupiłem ostatecznie za 146zł w InterCars. Taniej mają w autojarex.pl za 102zł, ale trzeba doliczyć koszt przesyłki. Dopiero wczoraj ją zamontowałem. Pasuje idealnie (made in france). Oczywiście nie obyło się bez drobnych komplikacji. Inżynierowie z Renault potrafią zaskoczyć. W Safranach były montowane (fabrycznie!!!) autoalarmy, w których przewody do syreny wyprowadzano (o zgrozo) właśnie przez otwór wlotu powietrza do kabiny. Aby zamontować ramkę trzeba poprowadzić przewody inną drogą lub zdemontować syrenę. Ja wybrałem to drugie. Syrenę miałem i tak wyłączoną bo mi czasami wyła nie wiadomo z jakiego powodu. Trzeba również zdemontować uszczelkę gumową od wlotu, która nie będzie już potrzebna.
Przy okazji oczyściłem wentylator z liści. Wesoly
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2010-10-08, 21:17    

igorjast napisał/a:
W Safranach były montowane (fabrycznie!!!) autoalarmy, w których przewody do syreny wyprowadzano (o zgrozo) właśnie przez otwór wlotu powietrza do kabiny.


Coś się Tobie pokręciło. Montowałem tą ramkę i nie ma tam żadnych przewodów. Poza tym jak nie ma ramki z filtrem to i tak wlot powietrza jeż zasłonięty plastykową kratką z uszczelką a od dołu tunelu jest wentylator więc prowadzenie tamtędy kabli byłoby nierozsądne
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2010-10-08, 21:17    

Dokładnie, nie ma tam żadnych kabli.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-08, 21:18    

Na szczęście jeszcze zdaję sobie sprawę z tego co robię więc nic mi się nie pokręciło. Przyznaję, że nie jestem pewien czy ten alarm był zamontowany fabrycznie czy przez dealera, ale faktem jest, że jest on oryginalny (zgodny z dokumentacją Dialogys), a naklejki na centralkach mają daty zgodne z datą produkcji samochodu. Przemawia również za tym post znaleziony kiedyś na jakimś forum, w którym koleś opisuje analogiczną sytuację i problemy z kablami od alarmu. Zbieg okoliczności?
Co do kratki zamiast filtra to u mnie jej nie było i sądzę, że nie były zawsze montowane. W poszukiwaniu ramki objeździłem parę szrotów i po zdjęciu podszybia i osłony natrafiałem na niczym nie zabezpieczony otwór, przez który można było zobaczyć masę liści na wirniku wentylatora. Handlarze częściami do których dzwoniłem mówili to samo.

Cytat:
...od dołu tunelu jest wentylator więc prowadzenie tamtędy kabli byłoby nierozsądne

Nierozsądne, ale możliwe.
Kable do syreny poprowadzono przez wywiercony otwór w obudowie wentylatora tuż poniżej krawędzi wlotu powietrza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15