Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
pamięć foteli i lusterek
Autor Wiadomość
Śpioch 
Pisarz

Safrane ph: Safrane phI
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6
Wersja wyposażenia: Baccara
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 143
Skąd: Lublin/Zm.Do
Wysłany: 2013-11-28, 14:44    

Ja bym obstawiał na te guziki przy siedzeniu,(1,2,3,Memo) I te do regulacji.
Możesz śmiało je rozebrac nic nie jest bardzo skomplikowane,umyć wyczyścić nasmarować delikatnie.
_________________

 
 
Maciekb 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1994
Pojemność: 3.0
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 40
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-11-28, 15:45    

myślisz że wystarczy przesmarowanie ? to oparcie które się samo prostuje to by była kwestia tylko jakiegoś niekontaktującego połączenia ? bo przy tych klawiszach 123 Memo było już psikane WD-40
Ostatnio zmieniony przez Maciekb 2013-11-28, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Śpioch 
Pisarz

Safrane ph: Safrane phI
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6
Wersja wyposażenia: Baccara
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 143
Skąd: Lublin/Zm.Do
Wysłany: 2013-11-28, 16:26    

A rozbierałeś te przyciski? Rozbiera się je bo tam jest żaróweczka która podświetla te przyciski.Samo psikanie może nic nie dać,a tym bardziej WD bo to jest shit.
Najlepiej coś do styków elektrycznych sobie kup.Noi tak jak pisałem wcześniej te do regulacji siedzenia też wyczyśc i psiknij.
_________________

 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2013-11-28, 18:11    

Jako że posiadasz phI polecam podczas jazdy wyłączać system, nie wiem gdzie mechanik widzi skomplikowany system, jak Safrane jest dość prosto zrobiony, być może tak jak kolega piszę przełączniki coś szwankują albo sterownik którym tym wszystkim steruje jest on pod siedzeniem fotela kierowcy, najlepiej od tyłu jest tam dojść podnosząc wykładzinę i odkręcając dwie śrubki torx ściągamy czarną przykrywkę, sterownik od siedzeń to ten po lewej brązowa, zielona i biała wtyczka. Fotel kierowcy jest sterowany tym sterownikiem jest zbudowany inaczej niż pasażera, u pasażera jest tak że podczas ustawiania sygnał jest przekazywany z przełączników prosto do silniczków fotela u kierowcy sygnał idzie do sterownika a dopiero sterownik podaje na fotel, jak coś ustawiamy to słychać pracę (pykanie) sterownika. Co do wymiany na manualny nie ma możliwości bez demontażu fotela i przerabiania, jest tam całkiem inny mechanizm, w elektrycznym jest regulacja przód góra - dół, tył góra - dół, w manualnym jest tylko cały fotel góra - dół, nie ma oddzielnie przodu i tyłu, po za tym wymiana mechanizmu wiąże się z demontażem tapicerki na fotelu i oparciu i ogólnie bardzo dużo pracy nie opłacalne, wiem bo przerabiałem temat, tylko że z manualnego na elektryczny, w końcu padło na wymianę całego fotela. Nie narzekałem na elektrykę w Safrane wszystko działało jak należy oprócz pamięci, więc pewnie i to u Ciebie można łatwo naprawić.
_________________
Clip - Lubelskie
Ostatnio zmieniony przez Predator 2013-11-29, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Śpioch 
Pisarz

Safrane ph: Safrane phI
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6
Wersja wyposażenia: Baccara
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 143
Skąd: Lublin/Zm.Do
Wysłany: 2013-11-29, 09:15    

No i Patryk wytłumaczył Ci To bezbłędnie :D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15