Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arek
2015-07-31, 21:25
modyfikacja nawiewu (dodanie tylnego)
Autor Wiadomość
schabu 
Użytkownik
2.0i

Safrane ph: I
Rocznik: 95
Pojemność: 2.0i
Wersja wyposażenia: 2.0i
Typ silnika: ???
Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 9
Skąd: z polski ptb
Wysłany: 2015-07-29, 12:22    modyfikacja nawiewu (dodanie tylnego)

Witajcie ponowie safrankowicze mam niestandardowe pytanie otóż zakupilem tylny nawiew do mojej safranki gdyż nigdy go nie bylo. Udalo mi sie dostac do wejscia nawiewu ( czyli tam gdzie wchodzi rura tylnego nawiewu) jednak nie mam tam w ogóle wiatru :) . No cisza jak makiem zasial. Pomóżcie koledzy jak mam spowodować by w tym wyjsciu pojawił sie nawiew. Samochodzik rozebrany stara sie pieni a ja w Czernej d...pie
Dzieki z gory za okazane miłosierdzie
Pozdrawiam
Ahhh dodam że u siebie nie mam klimy
Ostatnio zmieniony przez schabu 2015-07-29, 14:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
wojtas80 
Forumowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 2000
Pojemność: 2,2 dT
Wersja wyposażenia: Na bogato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 61
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2015-07-29, 14:34    

Żeby z tyłu wiało musi być puszczony nadmuch na kratki, najlepiej tylko kratki (te w desce ;) ) Jeżelio dalej nie będzie wiatru to najprawdopodobniej będą popękane rury pod deską
 
 
schabu 
Użytkownik
2.0i

Safrane ph: I
Rocznik: 95
Pojemność: 2.0i
Wersja wyposażenia: 2.0i
Typ silnika: ???
Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 9
Skąd: z polski ptb
Wysłany: 2015-07-29, 15:10    

Dzieki wojtas za odezwe
Tylko czy jak nie mialem fabrycznie tylnego nawiewu to czy może to byc powodem ze nie chodzi tylko ten nawiew. (wyjscie nawiewu tego bezpośrednio za radiem tylko tam nie chodzi a fabrycznie nic tam nie ma bo tylnego nawiewu nie bylo). Sprawdzilem włączając nawiew kratek,kratki chodzą a na tym jednym cisza.
Dodam że cały nawiew mojej safi działa bez zarzutu. Tylko kurde ten jeden wylot.
Nie wiem czy jest znaczącym to ze gdy przekrece nawiew na kratki i dam na full to nogi tez chodzą
_________________
Żyć tak by nie bać się jutra
Ostatnio zmieniony przez schabu 2015-07-29, 15:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2015-07-29, 17:49    

Zerknij na schemat kolegi z forum, może coś wyjaśni ? (po kliknięciu obrazek otworzy się w nowym oknie)

Być może, jeśli fabrycznie nie było nawiewu, kanał wylotowy w mieszalniku jest zasłonięty ?
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
schabu 
Użytkownik
2.0i

Safrane ph: I
Rocznik: 95
Pojemność: 2.0i
Wersja wyposażenia: 2.0i
Typ silnika: ???
Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 9
Skąd: z polski ptb
Wysłany: 2015-07-29, 18:54    

ooo i widzisz aru przynajmniej mam jakieś rozeznanie w temacie całości ale szczerze mówiąc nie wiem co dalej robić czy jest sens wszystko rozbierać...... ehhh
tam żeby sie dostać do nawiewu na twarz pasażerów bo to chyba będzie ten .... to czeka mnie dłuuuuugie godziny pracy.
ale dzieki bardzo Arek

a może ktoś będzie wiedział czy dotrę ręką od góry kratki, do pseudo ścianki ze zdjęcia między wylot powietrza na twarz a wylot powietrza na twarz pasażerów
albo czy ktoś zna jakis patent żeby zajrzeć w górną część wylot powietrza na twarz wtedy mógłbym zajrzeć czy nie ma zaślepki jakiejś na twarz pasażerów
_________________
Żyć tak by nie bać się jutra
Ostatnio zmieniony przez schabu 2015-07-29, 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wiktor46 
Pisarz

Safrane ph: ph2 dwie Lale
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 109
Skąd: Liskeard,Cornwall
Wysłany: 2015-07-30, 12:53    Nawiew

Jeśli masz wersję bez klimatyzacji to nadaremny twój trud. Wszystko da się ogarnąć , podeślij trochę więcej informacji o Twojej Safrane, postaram się pomóc w tym temacie.
_________________
Safrane części i wszystko w temacie. Telefon 881416444
 
 
schabu 
Użytkownik
2.0i

Safrane ph: I
Rocznik: 95
Pojemność: 2.0i
Wersja wyposażenia: 2.0i
Typ silnika: ???
Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 9
Skąd: z polski ptb
Wysłany: 2015-07-30, 15:18    

Moja safranja to 2.0 i bez klimy nigdy nie miała tylnego nawiewu postanowiłem że tak dalej byc nie może :zly:
Udalo mi sie załatwić rurę tylnego nawiewu wraz z podłokietnikiem rozebralem kokpit na tyle by dostać sie do wyjscia (wejscia) tylnego nawiewu dla pasażera. Wyjscie to znajduje sie bezpośrednio za radiem wszystko pasuje jest wyjscie które pasuje jak ulał pomyslalem ,, jestem w domu" :P
A tu bracie klapa cisza w tym jedynym nawiewie bez znaczenia jak ustawie nawiew :szok:
I tak sie zatrzymalem na tym etapie wlasnie schodze cos pokombinowac czy wogole sie da :(
Bo jak pomyślę że będę musiał wszystko rozkręcić to na sama mysl sobie współczuje. A zalezy mi na tym bo pogoda taka a ja jezdze z malym dzieckiem.
Także tak to wygląda mam nadzieję ze ci trochę rozjasnilem sytuację jak masz pomysł Wiktor to czekam na niego z niecierpliwością :padam:
_________________
Żyć tak by nie bać się jutra
Ostatnio zmieniony przez schabu 2015-07-30, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wiktor46 
Pisarz

Safrane ph: ph2 dwie Lale
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 109
Skąd: Liskeard,Cornwall
Wysłany: 2015-07-30, 20:39    Nawiew

W modelu bez klimatyzacji jest inny mieszalnik taki trochę okrojony z opcji z nawiewu na tył. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest rozwiercenie jednej ścianki ale to spowoduje rozszczelnienie całego układu i nic na tym nie skorzystasz. Wymiana na mieszalnik z klimatyzacji nie wchodzi w grę, pozostaje wiatraczek na 12V :D (żart) Niestety masz pecha.
_________________
Safrane części i wszystko w temacie. Telefon 881416444
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2015-07-31, 11:16    Re: Nawiew

Wiktor46 napisał/a:
W modelu bez klimatyzacji jest inny mieszalnik taki trochę okrojony z opcji z nawiewu na tył.

Nie tak do końca ;) Klimatyzacja w tym przypadku nie ma tu znaczenia. Sam byłem posiadaczem PHI bez klimatyzacji, ale z nawiewem dla pasażerów.
Nie rozbierałem mieszalnika, ale na zdrowy rozum producenta samochodu ciężko by sobie wyobrazić, że dla kilku wersji modyfikował by on formę do wtryskarki i wypuszczał serię z ograniczoną funkcjonalnością na etapie odlewu. Moim zdaniem, wstawiono zaślepkę, aby powietrze nie leciało pod radio.
Jak zdemontujesz kratkę nawiewu w desce rozdzielczej, to na tyle będzie dostęp, że przy odpowiednim ustawieniu łopatek sterowania powietrza da się wsunąć palce i sprawdzić, czy jest to wklejone, czy zaślepione zdejmowaną klapką.
Kolejne zdjęcia, które powinny więcej wyjaśnić


To jest jeszcze PHI i wówczas producent nie oszczędzał jeszcze aż tak, jak w drugiej fazie ;)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
schabu 
Użytkownik
2.0i

Safrane ph: I
Rocznik: 95
Pojemność: 2.0i
Wersja wyposażenia: 2.0i
Typ silnika: ???
Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 9
Skąd: z polski ptb
Wysłany: 2015-07-31, 21:03    

Juz jestem po 2 połowie spotkania z nawiewem. I wiele sie wyjaśniło.
Arek ma rację :D po rozebraniu srodkowej kratki na samym początku widoczne są zaraz przed nawiewem kratki dwa ramienia trójkąta z baaardzo grubego plastiku. doszedlem do wniosku ze nie bede rozbieral dalej.
Zasugerowałem sie zdjęciem ( bardzo przydatnym) jeszcze raz dzięki arku :)
rozwiercilem i wyciolem elegancko ten pseudo trójkącik i eureka to jest zaślepka zamontowana na tylny nawiew. :rotfl:
Także dla przyszłych kolegów co będą chcieli tylny nawiew a go nigdy nie mieli. Rozkrecamy przednia środkową kratkę, na pierwszym planie Od razu pojawią się nam boki trójkąta które wycinamy i gotowe :hurra: :hurra: :hurra:
Dodam tylko ze na takim etapie rozkręcenia nie ma mozliwosci wyjecia tej zaślepki i nie wiem czy ona jest ona na stałe czy też nie ale pewnie bedzie tak jak arek mówi czyli nałożona
Temat panowie trzeba chyba uznać za zamknięty i jeszcze raz dzieki aru
_________________
Żyć tak by nie bać się jutra
Ostatnio zmieniony przez schabu 2015-07-31, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18