Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
^^ majstrowa szafa 2.5 ^^
Autor Wiadomość
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-01-19, 20:59    ^^ majstrowa szafa 2.5 ^^

Alo

Na początku dziekuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie w temacie:
Zakup auta - doposażanie i eksploatacja ;)

Zakupiłem autko z 1997r, 2.5 manual.

Na razie tylko tyle 'z drogi'


Co do odczuć. Pozytywne. Gdyby nie kilka wad to byłoby super no ale...:)
Do wymiany jest lusterko kierowcy (działa ale poklejone izolacją), nie działa tempomat (ale dojdziemy), panel klimatronika (czasem widac wszystko ok, a czasem wszystko sie pokazuje i nie wiadomo co włączone i jak ustawione), nie wiem co z przednią szybą, tzn czy grzeje, i najciekawsze - ksenony. Auto cos tam z przodu miało wiadomo, ale strasznie słabo świecą, to chyba palniki już dają ciała? Ustawione są ok, ale jakby świeczke tam wstawił...:) No i czy ich typ to D2S? Musze to szybko zrobić bo dużo jeżdze po ciemku a tak sobie nie wyobrażam.

i jeszcze kilka pytań.
Panel klimatronika nie raz pokazuje ok, a nie raz co mu sie chce, zlewa sie wszystko - ile to to, i czy trzeba całosc wymieniac? Ile to kości u nas na forum czy od razu allegro? Ale skąd pewność ze nie bedzie to samo? Szukam kiery tej 'nowszej' do ph2 z tempomatem ;) Co dziwne na zapłonie nie zapala sie kontrolka od ABSu (nie wiem gdzie powinna byc), ale na poczatku abs działał, teraz nie działa, blokuje koła, przynajmniej na tej chlapie ~40km/h i koła w miejscu. Świeci także kontrolka od poduszki (wszystkie na miejscu, no chyba że ta w kierze nie halo i założona atrapa), do tego nie odbijają kierunki, nie mam prawego nadkola kątowego z przodu, klaksony na wierzchu....
Ostatnio zmieniony przez maestro 2012-01-19, 21:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-01-19, 21:16    

maestro napisał/a:
panel klimatronika (czasem widac wszystko ok, a czasem wszystko sie pokazuje i nie wiadomo co włączone i jak ustawione), nie wiem co z przednią szybą, tzn czy grzeje,


zalezy co ustawisz na panelu klimatornika. W zasadzie jest on czytelny.. i nie ma problemow z jego obsluga. Jak juz w tym temacie jestem to czy zrobiles test klimatornika? jakies bledy pokazal?
test zegarow zrobiles?
of koz wszystko rob na cieplym silniku :)
grzanie szyby moza zobaczyc przy lekkim zaparowaniu szyby na zewnatrz. Nacisnij nawiew szyby powinien zadzialac, jak nie nacisnij "elec" z ikonka szyby
_________________
من يجرؤ يفوز!
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-01-19, 21:23    

chodzi oto że np jak samochod jest 'zimny' to pokazuje wszystko ładnie, a jak jest rozgrzany to wszystkie symbole sie pokazują i ...

zadnych kodów nie robiłem, ale klima działa, bo osuszanie przedniej szyby to kilka sekund, natomiast podgrzewanie nie wiem czy działa.
 
 
 
HIRO 
Klubowicz


Safrane ph: phII
Rocznik: 98
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 388
Skąd: ŁĘCZYCA
Wysłany: 2012-01-19, 21:25    

pare drobiazgów jest do zrobienia, ale chociaz jest w całoście nie jak moja :wstyd: Co do światełek to czy xenonki po rozgrzaniu palą na lekko niebiesko czy żółto? jak po włączeniu na lekko niebiesko a potem na żółto to kończą sie żarniki, jak cały czas na lekko niebiesko to odbłyśniki kaput. Poczytaj to http://renaultsafrane.eu/viewtopic.php?t=1636
_________________
Wszystko się zmienia gdy wozi Cie Renia
Ostatnio zmieniony przez HIRO 2012-01-19, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-01-19, 21:26    

Przekonasz się przy pierwszym śniegu lub mrozie - odszrania się wówczas sama, nie tylko z przycisku (jak jest włączony klimatronik)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-01-19, 21:37    

Obie lampy świecą jednakowo, tak samo słabo ;) Wiec chyba lampy by sie tak jednakowo nie wyjaraly? Stawiam na palniki ale kto to wie. Sprobuje to jakoś sprawdzić, choć jeszcze nie wiem jak, mam wrażenie że na początku sa białawe, a potem delikatnie po paru minutach robią sie jaśniejsze, żółciejsze ale nadal z daleka widac ze to jest ksenon. no nic. bedzie walka jutro.
 
 
 
HIRO 
Klubowicz


Safrane ph: phII
Rocznik: 98
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 388
Skąd: ŁĘCZYCA
Wysłany: 2012-01-19, 21:48    

dostanie się do żarników to nie w kij pierdział, ale da się wydłubać ;)
_________________
Wszystko się zmienia gdy wozi Cie Renia
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2012-01-19, 21:50    

Panel do wymiany, próbowałem to kiedyś naprawiać - zaczęły się robić koszty u elektronika - być może masz jakiegoś zaprzyjaźnionego, ale przy tych cenach nie warto ;)

Xenony robią się coraz bardziej fioletowe gdy umierają... Być może u kogoś robiły się żółte, ja kilka razy widziałem jak kolor wpada w fiolet. No i słabiej świecą. Może masz źle ustawione? Na stację najpierw, niech ustawią, potem wymiana żarników.

No i zrób sobie test zegarów, zobaczysz czy abs reaguje, ale wydaje mi się że żarówka przepalona, bo przy starcie zawsze się zapala - testuje.
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-19, 21:59    

W tym tygodniu padł mi żarnik. Kolor to ostry fiolet (u mnie dodatkowo migał i przestawał świecić po kilku minutach).
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-01-19, 22:02    

Cytat:
i najciekawsze - ksenony. Auto cos tam z przodu miało wiadomo, ale strasznie słabo świecą, to chyba palniki już dają ciała? Ustawione są ok, ale jakby świeczke tam wstawił...:) No i czy ich typ to D2S? Musze to szybko zrobić bo dużo jeżdze po ciemku a tak sobie nie wyobrażam.


Byłem na diagnostyce, ustawione są idealnie w odciecie, ale no mowie. Nie da sie jechać, na halogenach wiecej widze...:) Ciekawe.

Poszukam o tym teście zegarów bo test klimatronika jest bez sensu (i tak nie wiadomo co zobacze :D )
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15