Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Safranka 2.5l 20V 1998r by Czerczil
Autor Wiadomość
czerczil 
Użytkownik


Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Siewierz
  Wysłany: 2011-10-05, 10:31    Safranka 2.5l 20V 1998r by Czerczil

Przeglądałem tematy w dziale Nasze Auta i zorientowałem się że nie przedstawiłem Wam mojej Safci ;-)
Jak w temacie to autko z 1998r ponoć z rynku włoskiego w opcji wyposażenia RXT z silnikiem 2.5l 20V + inst. LPG na Stagu 200. Poniżej kilka fotek:



A teraz krótki opis moich przygód z Safcią:
Więc tak, od dłuższego czasu znikał mi płyn chłodniczy. Pierwsza usterka z tym związana to nieszczelność na wężu do nagrzewnicy tym co jest w kabinie i mokra wykładzina (dziurka zrobiła się przy miejscu mocowania czujnika). Po uszczelnieniu był spokój przez pewien czas ale nie za długo niestety.
Znów zaczął znikać ten płyn tym razem w znacznie mniejszych ilościach. Koniec końców okazało się że miałem przecieki na uszczelce pod głowicą co ewidentnie stwierdziłem po dłuższej trasie około 500 km (olej w silniku zżelował się, zrobiła się z niego galareta i jego ciśnienie spadło do zera). Chciałbym dopisać że nie było innych typowych objawów jak kopcenie na biało, zapach płynu w spalinach, mazi pod korkiem wlewu oleju i na bagnecie. Jedyny dodatkowy objaw to podszarpywanie przy dodawaniu gazu (na Pb i LPG-bardziej na tym ostatnim).




Więc obecnie Safranka jest już po wymianie uszczelki pod głowicą i uszczelniaczy zaworów. Jednak mam problem z wyskakującym błędem uszkodzonego układu zapłonowego bez odczuwania jakiejkolwiek zmiany w pracy silnika na Pb jak i LPG.

http://renaultsafrane.eu/...p?p=14751#14751

Kolejna ciekawostka przy Safrankach, która nie jest oczywistą oczywistością to objawy zużytego łożyska (głównie tylnych). Mianowicie na początku nie ma huczenia, buczenia ani luzów. Pierwszym objawem są drgania przy zakresie prędkości od 120 do 140 z największym nasileniem przy 130 km/h. dopiero później dochodzą objawy dźwiękowe, a na końcu luzy. Tak przynajmniej jest u mnie, a posprawdzałem wcześniej prawie wszystko, od wyważenia kół, sprawdzenia opon przez zbieżność, ocenę tarcz hamulcowych i kilkakrotną wizytę na szarpakach i innych cudach do badania zawieszenia ;-)
I to by było na tyle w tym momencie ;-)
Ostatnio zmieniony przez czerczil 2011-10-05, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-05, 13:24    

Niezależnie od wszelkich drobnych kłopotów, bardzo ładny samochód :)
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
czerczil 
Użytkownik


Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2013-02-02, 11:57    

Bardzo dawno nie zaglądałem na forum. Teraz złapało mnie grypsko i z ciekawości zajrzałem.
Safranke zmieniłem na inne autko a mianowicie Peugeota 406 coupe z 3.0 V6 pod maską (właściwie to ten sam silnik co w Safrankach ;-) ES9J4 ) w manualu :-)
Jednak Safranka została w rodzinie, teraz mój Tata nią jeździ :-)
Niestety ostatnio (w zeszłym roku) mieliśmy niemiłą przygodę ze źle zabezpieczonym drewnem na ciągniku :-/ Autko już zrobione (poszła felga, wahacz, półoś, zderzak i jakieś drobne duperele) Okazało się też że odpalił jeden z napinaczy więc jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie kupie :-) Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów :-)

 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-02, 21:05    

Widzę, że wszyscy się przesiadają na coś innego, ja na razie nie zamierzam (owszem, chciałbym - następną Safrankę ;) ). Pozdrawiam.

Swoją drogą, dwa razy dziś przejeżdżałem przez Siewierz - ale z racji pogody i stanu drogi nie było to zbyt przyjemne, slalom w deszczu między dziurami ;)
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
czerczil 
Użytkownik


Safrane ph: II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2013-02-03, 13:58    

Safranki bardzo fajne autka (miałem dwie) tylko troche mocy mi brakowało... A 3.0v6 które dawali pod koniec produkcji oszpecili skrzynią automatyczną (która nie jest zbyt trwała). Choć się przesiadłem to sentyment i tak pozostał :-)

Co do jazdy przez Siewierz to widzę że jest jak zawsze :P
 
 
rene artois

Safrane ph: --
Rocznik: --
Pojemność: --
Wersja wyposażenia: --
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Brużyca
Wysłany: 2013-03-15, 12:27    

Ładnie sie prezentowała - prawdziwa limuzyna. Jeszcze w tle ten ładny domek hehe


_________________
Moje kochane samochody Renault Fluence oraz Dacia nova.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15