Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Panel zegarka
Autor Wiadomość
sylwsz 
Forumowicz
Sylwek

Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.2 DT
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 55
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 54
Skąd: Rąpice Lubuskie
Wysłany: 2011-10-07, 14:42    

Dzięki chłopaki :)
Szkoda by było złamać szkło lusterka.

Goli ten filmik warto umieścić w instrukcjach nie jednemu z nas się przyda.

[ Dodano: 2011-10-07, 17:15 ]
No i znow niespodzianka.
Jak otworzylem lusterko czyli odpiolem szkielko okazalo sie ze
po pierwsze mam urwany styk od podgrzewania lusterka
po drugie przetarte kabelki od termometru a po trzecie mechanizm byl rozpiety, juz wiem dlaczego mi tak szklo latalo.

A teraz was zaskocze owszem jest tam termometr i jest on podlaczony do zielonego i szarego przewodu w kostce ale ni idzie on do wyswietlacza tylko do klimatronika jest to drugi termometr klimatronika sparwdzilem po drutach.
Ten do wyswietlacza jest gdzies indziej ale nie wiem gdzie byc morze prawe lusterko albo jak w wiekszosci samochodow z przodu pod przednim zderzakiem
wiec szukam dalej.

ps . chyba z powodu tego termometru mialem problem z klimatronikiem tzn nie mialem regulacji cieplego powietrza. Ciepel powietrze tylko mialame po ustawieniu max
zrobie kabelki i jeszcz sprawdze czy jest ok z tym czujnikiem
 
 
szymon503 
Pisarz

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Alizee
Typ silnika: G8T760
Wiek: 34
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 110
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 2011-10-07, 17:20    

Mówisz, że idzie on do klimatronika, nie zaprzeczę ale ten sam termometr jest odpowiedzialny za temp. na wyświetlaczu obok zegarka. Musi więc istnieć jakaś więź pomiędzy klimatronikiem a a tym wyświetlaczem, bo innego czujnika temperatury zewnętrznej w Safrane nie ma.
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-10-07, 17:43    

Przewód odpowiedzialny m.in. za podanie temp na wyświetlacz jest koloru białego/kremowego (za zegarami jest czarna kwadratowa wtyczka i tam ten przewód dochodzi).
Ostatnio zmieniony przez michalkrk 2011-10-07, 17:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
sylwsz 
Forumowicz
Sylwek

Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.2 DT
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 55
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 54
Skąd: Rąpice Lubuskie
Wysłany: 2011-10-07, 18:11    

Tutaj jest schemat klimatronika, który zapodał Goli schemat
Jak go otworzycie w prawym dolnym rogu są trzy termometry opisane ołówkiem
1 temperatura wody silnika
2 temperatura zewnętrzna w lusterku
3 temperatura - nie mogłem się doczytać ale chyba jest napisane "parownika"

Z tego schematu wynika, że nie ma połączenia termometru z lusterka gdzieś dalej.
Nie ma nawet wyjścia opisanego, że jest do wyświetlacza. Myślę, że jest jeszcze jeden termometr.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-10-07, 18:20    

Nie ma więcej termistorów odpowiedzialnych za sterowanie klimatronikiem.
Czujnik zewnętrzny (w lusterku) podaje też sygnał na wyświetlacz jako wskazanie temperatury zewnętrznej. Termistor w panelu klimatronika i czujnik przy nagrzewnicy wraz z czujnikiem w lusterku daje parametry potrzebne do pracy układu ogrzewania.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
sylwsz 
Forumowicz
Sylwek

Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.2 DT
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 55
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 54
Skąd: Rąpice Lubuskie
Wysłany: 2011-10-07, 21:11    

Arek ok. Ale w kabelkach tego nie widać, dalej nie mogę znaleźć na kostce do wyświetlacza bezpośredniego odniesienia do tego termometru. Być może jest tak, że klimatronik dostaje i oddaje wartość temperatury do wyświetlacza.
Nadmieniam, że na oryginalnym wyświetlaczu też nie miałem wskazania temperatury po prostu nic, żadne 0:0 czy tym podobne. Nie wierzę w to, że mój model nie miał temperatury zewnętrznej, przecież to w safrankach standard.
Po przewodach doszedłem do klimatronika, teraz spróbuje od strony wyświetlacza może dojdę do jakichś wniosków.

Aha, jeszcze jedno, po naprawie połączeń tego termistora klimatronik działa, jest regulacja temperatury, której nie było.
 
 
pawelsafrane 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2,2 dCi
Wersja wyposażenia: Privilege
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 196
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-10-07, 21:54    

Do temperatury zewnętrznej jest tylko ten czujnik przy lusterku na 10000% z tego co pamiętam jak rozbierałem Safrane to przewody idą od czujnika do panelu klimatronika, a z panelu biały i brązowy do zegarka, wszystko tak jak w/w koledzy.
Ten czujnik w lusterku nie będzie miał wpływu na brak regulacji ciepłego powietrza, za to podobno odpowiada czujnik który znajduje się pod deską rozdzielczą nad nogami kierowcy (tak słyszałem od sąsiada ma w Safrane podobny problem) ale on jeszcze tego nie naprawił ;)

Dziwna sprawa, jeśli miałeś czujnik w lusterku (cycek) i okablowanie to na zegarku powinno wyświetlać przy uszkodzonym czujniku -40'C czy 60'C temp przy zwarciu (nie pamiętam dokładnie wartości) ale powinno coś wyswietlać :zdziwko:
_________________
Były:
Renault Safrane ph2, 1997r. 2.0B+G,
Renault Safrane ph1, 1995r, 2.0B+G,
Opel Vectra, 1.6 1991r, B+G,
Peugeot 309, 1.9d 1992r,
Fiat 126p, 1991
Wartburg 353, 1988r,
Ostatnio zmieniony przez pawelsafrane 2011-10-07, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sylwsz 
Forumowicz
Sylwek

Safrane ph: II
Rocznik: 1996
Pojemność: 2.2 DT
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Wiek: 55
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 54
Skąd: Rąpice Lubuskie
Wysłany: 2011-10-07, 22:18    

No właśnie .
Owszem, teraz "kabelkuję" bo zmieniłem wyświetlacz żeby uruchomić u siebie "wieże" ale podpiąłem oryginalny, który miałem i nie ma temperatury tylko data i godzina czyli tak jak było w momencie zakupu tego auta, a tam gdzie miała być temperatura cisza, nic, nawet 0:0 po prostu nic.
No właśnie dziwne ale z tymi kabelkami to masz chyba racje. Jeszcze to sprawdzę. Faktycznie na kostce do wyświetlacza jest tak jakby osobno biały i brązowy przewód.
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2011-10-08, 00:07    

ale pierdoły tu niektórzy piszą,

ja miałem uwalony termistor w lusterku i jedyne co nie działało to wskazanie temperatury na wyświetlaczu. Klimatronic działał normalnie, nie wykazywał żadnych błędów przy teście. Po wymianie na sprawny pojawił się wskaz temperatury.

temperatura dla klimatronika jest mierzona zaraz na wlocie powietrza, jak ktoś zdejmował deskę i wyciągał cały mieszalnik oraz obudowę wentylatora nawiewu to widział czujnik przykręcony w obudowę, zaraz przy klapie odpowiedzialnej za obieg wewnętrzny.

wskaz temperatury na lusterku jest niemiarodajny z powodu iż się bardzo nagrzewa gdy jest na słońcu. Z kolei ten który jest zaraz na dolocie powietrza do kabiny, przed wentylatorem (o którym pisałem powyżej) nie da nam poprawnego odczytu póki nie będzie przepływu powietrza, jak wiadomo jest on również zacienionym miejscu.
Dlatego sądzę, że sygnał do wysterowania samego klimatronika bazuje na sygnale z ów dolotu powietrza (sygnał będzie poprawny, bo chodzi nam o temperaturę dolatującą do mieszalnika, na jej podstawie uruchamia się pewnie też klima w trybie auto, a sam mieszalnik raczej bazuje już na czujniku na wylocie z mieszalnika), a czujnik w lusterku potrzebny jest jedynie do wyświetlania temperatury.
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Bystry 
Użytkownik

Safrane ph: ph1
Rocznik: 92
Pojemność: 1.8 16v
Wersja wyposażenia: 16v
Typ silnika: f7p
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 8
Skąd: lublin
Wysłany: 2011-11-03, 23:57    

Witam. Jestem tu nowy i mam pytanie :) kupiłem fabryczne radio z linku http://allegro.pl/radio-r...1896279136.html i teraz mam następujący problem... Jaki wyświetlacz/zegarek będzie współpracował z tym radiem? Z kodów podanych w poprzednich postach za bardzo nic nie łapię. Prosiłbym o jakieś linki z allegro czego szukać :) z góry dziękuję i pozdrawiam :)
_________________
renault 9 gtx ph1 1.7 '84 & renault 19 16v ph1 '92
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15