Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Reflektory Przednie
Autor Wiadomość
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2011-08-22, 16:04    Reflektory Przednie

A więc mam takie pytanie, ponieważ rozwaliła mi się żarówka w jednym i jej resztki zostały w środku, czy istnieje możliwość rozebrania lampy dokładnie to chodzi mi o odklejenie szkła od plastiku, są tam 4 metalowe zaczepy jednak po ich zdjęciu klosz nie odchodzi, zapewne jest przyklejony, jak go oderwać żeby nic nie uszkodzić, przy okazji przeczyściłbym sobie od środka lampę, trochę brudu się nazbierało.

Kolejne pytanie to mam do żarówek, z tego co widziałem to do świateł mijania i drogowych idzie taka sama żarówka H1, da się polepszyć jakość świateł mijania? moim zdaniem świecą za słabo, światło jest żółte, w nocy na nieoświetlonej drodze oczy szybko się męczą, montaż żarówki H1 Xenon nie wiele zmienia, może jakieś nie właściwe kupiłem, jakie polecacie?
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-22, 16:16    

U siebie mam teraz coś trochę innego, ale w Lagunie też były H1 i szkło z przodu, pewnie coś podobnego. Tam szkło było też przypięte do plastiku sprężystymi blaszkami a uszczelnione masą podobną do silikonu. Dawało się oderwać.

Co do skuteczności reflektorów z żarówkami H1, mam niestety takie sobie zdanie. Kiedyś nawet założyłem nowe reflektory, do tego jakieś niewiarygodne żarówki i wcale nie było o wiele lepiej. Co tu dużo mówić, H7 świecą lepiej.

I uważaj z czyszczeniem odbłyśnika, bardzo łatwo się ściera. Ktoś gdzieś zalecał po prostu, żeby takiej lampy nie rozbierać, tylko wlać do środka trochę wody z łagodnym środkiem myjącym, trochę tym popotrząsać i na koniec wypłukać.
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
Ostatnio zmieniony przez chrisfox 2011-08-22, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-08-22, 19:03    

chrisfox napisał/a:
wlać do środka trochę wody z łagodnym środkiem myjącym

Jak dobrze pamiętam to Arek do wszelkich takich operacji zaleca ludwika bo nie pozostawia zacieków :D
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2011-08-22, 19:06    

Głównie chodzi mi o umycie klosza, ale skoro lepiej nie rozbierać to w takim razie zrobię tak jak mówisz bez rozbierania, A jak by zamontować żarówki H1 ale 100W aktualnie mam 55W czy jest to dozwolone do świateł mijania? i czy z reflektorami nic się nie stanie? W światłach drogowych także mam H1 55W

http://allegro.pl/zarowki...1759939780.html

A co myślicie o takim zestawie? Warte to zainteresowania?

http://allegro.pl/zestaw-...1760171131.html

http://allegro.pl/zestaw-...1749271409.html



I takie pytanie po za tematem, wie może ktoś gdzie w Lublinie kupić żarówki LED do podświetlenia deski rozdzielczej, licznika, pozycji, kierunkowskazów itp.?
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-22, 19:26    

Miałem kiedyś setki H1. Prawdę mówiąc, efekt nie był porażający, minimalna różnica. Ponadto mówiono mi - i to by się zgadzało z obserwacjami - że setki dają niewiele więcej światła, za to o wiele bardziej grzeją, co się przekłada na znaczne zmniejszenie trwałości odbłyśnika.

Z ksenonami w normalnych reflektorach jest malutki problemik, można stracić dowód rejestracyjny.

Co do LED, chyba najprościej szukać na Allegro.
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
Ostatnio zmieniony przez chrisfox 2011-08-22, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2011-08-22, 20:00    

100W żarówka to olbrzymia dawka ciepla - spływające lustro, wiekszy pobór prądu - topiące się przewody i przełączniki. W ph I nie bylo przekaznikow od swiatel.
 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2011-08-22, 20:06    

Hmmm ale skoro taki zestaw jest na allegro z homologacją to czemu ma on służyć?
W takim razie żarówek 100W nie kupuję i nie wstawiam, a może właśnie odbłyśnik jest do wymiany? zapewne nie był zmieniany.
LED - myślałem że jest jakiś sklep w Lublinie, może ktoś wie gdzie, jak nie to tak jak mówisz pozostanie mi allegro.
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-08-22, 21:31    

Goalkeper napisał/a:
chrisfox napisał/a:
wlać do środka trochę wody z łagodnym środkiem myjącym

Jak dobrze pamiętam to Arek do wszelkich takich operacji zaleca ludwika bo nie pozostawia zacieków :D


Broń przed Ludwikiem, bo ten pozostawia zielonkawy nalot. Mówiłem jedynie o płynie do mycia naczyń ;) Ostatnie dwa płukania po myciu należy zrobić wodą destylowana, bo to właśnie po niej nie pozostają ślady.
Żarówki 100W nie maja homologacji do normalnej jazdy, tak samo jak zestawy HID.
W aukcji jest podany certyfikat CE, a to wcale nie oznacza, że jest to dopuszczone w PL do używania w cywilnych samochodach.
Diody LED do kontrolek zakupisz w Centrum motoryzacji na Sp. Pracy (Olimp) Box firmy Delam i LED bis na ul. Miłej.
Odradzam jednak wymianę na te ledy, bo jak już gdzieś pisałem na forum wcale nie są takie trwałe. Rezystor 0,125W jaki jest w nich zatopiony odlutowuje się w oprawce i dioda zaczyna migać, bądź przerywać, a zapewniam Cię, że jest to bardziej denerwujące niż spalona żarówka ;)
Niedawno wywaliłem wszystkie te wynalazki z licznika i powróciłem do żarówek.

chrisfox napisał/a:

Co do skuteczności reflektorów z żarówkami H1, mam niestety takie sobie zdanie. Kiedyś nawet założyłem nowe reflektory, do tego jakieś niewiarygodne żarówki i wcale nie było o wiele lepiej.

Ja w przedostatniej Lagunie wymieniałem reflektory i poprawa była znaczna - jednak biorąc pod uwagę siłę oświetlenia reflektorów w PHI nie oczekiwał bym cudów, co nie znaczy, że nowe lampy nie poprawią widoczności.
Na początek postaraj się wymyć odbłyśniki, a jak to nie pomoże, to za parę złotych odkup coś używanego od młodszego egzemplarza. Jeżeli masz kasę na nowe, to oczywiście można się szarpnąć, ale moim zdaniem na góra zamiennik np. TYC, bo co do Depo to mam bardzo mieszane uczucia ;)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
pawelsafrane 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2,2 dCi
Wersja wyposażenia: Privilege
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 196
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-08-22, 23:10    

Zacznij od porządnego mycia reflektorów, ja w poprzedniej ph1 jak umyłem była znaczna różnica może nie tyle w oświetleniu drogi co w wyglądzie reflektorów, a co do oświetlenia to proponuje kupić leprze żarówki ja miałem założone kasztanie coolblue i śiweciły dość ładnie :)
_________________
Były:
Renault Safrane ph2, 1997r. 2.0B+G,
Renault Safrane ph1, 1995r, 2.0B+G,
Opel Vectra, 1.6 1991r, B+G,
Peugeot 309, 1.9d 1992r,
Fiat 126p, 1991
Wartburg 353, 1988r,
 
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-23, 12:22    

Ponoć świetne są kasztanie Nightbreaker. Kupiłem jakiś czas temu, ale z założeniem czekam na jesień ;)
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16