Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje złotko :)
Autor Wiadomość
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2011-10-03, 16:35    

HIRO napisał/a:

Kolego Daroot mineło już kilka miesięcy od zamontowania powiekszonego zestawu hamulcowego w Twoim aucie. Jakie odczucia po tym czasie? jak zużycie tarczy-klocków?


Na Redowym zlocie, wymienialismy sie autami - jak wsiadlem do safranki Aga_i_Przemo (pozdrawiam) to pierwsze moje odczucie bylo - masz zepsute hamulce :D
Poprawa jest ogromna, ale strasznie mi pyla klocki - ten Zimmermann to nie byl chyba najlepszy wybor.
 
 
HIRO 
Klubowicz


Safrane ph: phII
Rocznik: 98
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 388
Skąd: ŁĘCZYCA
Wysłany: 2011-10-03, 17:29    

Doczytałem że zmienileś zaciski od espace, ale co z mocowaniem zacisków? czy możesz przyblizyć coś na ten temat i ewentualnych innych proseróbek np tarcz, piast itd. Mam jeszcze pyt odnośnie felg. Czy są to felgi od espace?
Jestem zainteresowany taka przeróbka ponieważ po jeździe Omegą która według mnie rewelacyjne hamulce zobaczyłem co to znaczy skuteczny zestaw tarcza+klocek+dobra opona. W moim odczuciu omega stawała w miejscu ryjem niemal szorując asfalt.
_________________
Wszystko się zmienia gdy wozi Cie Renia
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-10-03, 19:17    

Daroot napisał/a:
Poprawa jest ogromna, ale strasznie mi pyla klocki - ten Zimmermann to nie byl chyba najlepszy wybor.

Tutaj bym polemizował, miałem kiedyś pagidy i też pyliły. Niby brudziły i się szybciej zużywały, trzeba było ze szmatką latać co by felgi były czyste ale miałem pewność, że zahamuje bez mniejszych problemów.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2011-10-03, 19:38    

Akurat rozstaw jarzm jest identyczny od vel satisa czy espace IV. Tylko wystepuja dwa rodzaje hamulcow - na tarcze 308 i 324mm. Ja tego nie wiedzialem i najpierw kupilem zaciski, potem tarcze 308 i potem nastepne zaciski i tarcze 324. Wszystko pasuje P&P, tylko trzeba miec odpowiednie jarzma.
Felgi to laguna II, wiecej chlopakow ma tutaj takie :) Sa tanie, latwodostepne i calkiem fajnie wygladaja na aucie :)
 
 
mercg 
Forumowicz


Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,1dT
Wersja wyposażenia: RN
Typ silnika: J8S?
Wiek: 38
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2011-10-04, 11:30    

Mówiąc o automacie to miałem na myśli jak on przerzuca biegi - w koncu to czwórka. Dzisiaj montuje się... 8 biegowe, a więc jest to tylko połowa. Jeździłem Mercem 5 biegowym i całkiem sprawnie działał. Jestem zwolennikiem automatu bo to jak z praniem - po co prac ręcznie skoro jest automat? Niestety mam manual, ale za jakiś czas się to zmieni. Paradoks jest w zużyciu paliwa. Mi w mieście wciąga 10 czyli za 50zł. To samo wychodzi u ciebie, wynika z tego, że zakup diesla był bez sensu. Ksenony by mi się też przydały...
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-04, 16:10    

Jeździłem trochę - nie za wiele, ale też nie tak zupełnie mało - z automatem. Wygodna rzecz w mieście (a to jest moje środowisko naturalne), ale jednak, co manual, to manual. Rzecz gustu, mnie wciskanie sprzęgła nie przeszkadza - zwłaszcza, że w Safrance nie jest to nic przykrego. Rzecz gustu. A przy okazji, nieco mniej do psucia się. Coś tam przy samochodzie zrobić potrafię, ale nie lubię naprawiać. Wolę jeździć.

A ksenony by się przydały, bo jestem w zasadzie niewidomy i po ciemku mi trochę nie za bardzo ;)
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-10-04, 18:47    

mercg napisał/a:
Jestem zwolennikiem automatu bo to jak z praniem - po co prac ręcznie skoro jest automat?

Po to jest pranie ręczne co by się nie okazało, że pulowerek (który Ci babcia wydziargała) zdezelował się po wirowaniu :P Poza tym idąc takim tokiem myślenia ;) po co jemy skoro i tak g z tego, trzeba co dzień chodzić do toalety :rotfl: co będzie jak wprowadzą auta samo jeżdżące ? Nici z przyjemności jazdy. Proponuję obejrzeć końcówkę bajki Wall-E, bardzo fajny morał jest przedstawiony, który pokazuje co automatyka i wygodnictwo może zrobić z głową człowieka.
O np tutaj http://youtu.be/WDTjiDbNByc?t=3m19s, nie mogę jednak znaleźć wersji polskiej. Proponuję obejrzeć dalsze sceny i zobaczyć reakcję ludzi jak im ten cały bajer wyłączyli. Takim odpowiednikiem filmowym tej bajki jest np film pt. Surogaci. A tak już się powoli dzieje, wszystko przez telefon, wszystko przez internet.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-10-04, 22:09    

Jeszcze jeden off topic i poszczególne posty, nie związane z tematem, a jedynie wywody wyimaginowanej wyższości czegoś co się ma , nad tym czego się nie ma - polecą do kosza :P
Nie będę patrzył na kolory nicków ;)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2011-10-23, 12:44    

Miałem napisać wcześniej, ale jakoś wyleciało mi z głowy.
Byłem ustawić instalację LPG na AFR czyli skład mieszanki.

Ustawiane wg sondy szerokopasmowej, w całym zakresie obrotów ustawiona idealnie mieszanka stechiometryczna.

To tak jako ciekawostka, bo nie słyszy się aby ktoś z użytkowników lpg to robił.
 
 
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-10-23, 13:11    

Daroot napisał/a:
bo nie słyszy się aby ktoś z użytkowników lpg to robił.


bo co po niektorzy maja partaczy nie gazownikow ;/ ktorzy potrafia tylko zalozyc kupiona instalacje u niego, ale serwis pozniejszy? to inna bajka juz.. :zdegustowany:
_________________
من يجرؤ يفوز!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16