Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka szyb tylnych z manualnych na elektrykę
Autor Wiadomość
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-03-03, 17:16    Przeróbka szyb tylnych z manualnych na elektrykę

Postanowiłem sobie zaszaleć i doposażyć mój krążownik w elektryczne tylne szyby.Mam już przełączniki i pająki z silniczkami.Poodkręcałem śrubki mocujące tapicerkę,odczepiłem rygielek ale nie mogę zdjąć korbki od szyb?Jak ją się zdejmuje?Czy oprócz śrub głośnika i tych na dolnej części drzwi są jeszcze jakieś?Jak sobie radzić z masą klejącą?Czy podczas zdejmowania drzwi trzeba ją przeciąć nożem żeby się lepiej odłączyła?A może dokupić z jeden krążek tej masy żeby wszystko dobrze przylegało?Wszelkie sugestie mile widziane
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-03-03, 20:09    

Nie wiem jak jest w szafie ale albo gdzieś na korbce w miejscu wejścia ośki będzie zaślepka pod którą może być niepełny oring tzw sprężynka, która uniemożliwia ściągnięcie korbki. Śrubek więcej od tych o których piszesz nie ma, ewentualnie może być jakaś schowana w pod popielniczką, odnośnie masy klejącej to najlepiej wziąć nożyk jakiś i przejechać nim po całej długości, tym sposobem część masy zostanie na drzwiach a część na boczku.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
troja26 
Klubowicz


Safrane ph: ph1
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 V6 12v
Wersja wyposażenia: RT z wypasem ;)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 120
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-03-03, 20:13    

Tak jak mówi Goli powinna tam być sprężynka cienki śrubokręt i wyskoczy, co do masy plastycznej najlepiej tapicerkę demontować jak jest ciepło, wtedy bez problemu się odkleja. A samą masę da radę kupić na allegro.
_________________

 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-03-03, 20:34    

Korbkę zdejmiesz podważając ją palcami z obu stron ośki przy tapicerce i dość mocno pociągając. Ta sprężynka, o której piszą wcześniej koledzy ustąpi bez problemu.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-03-07, 15:35    

A więc tak;korbka zdjęta,oprócz śrubek z dołu tapicerki i głosnika są też śrubki za głośnikiem i jedna za czerwonym odblaskiem na rogu.Tapicerka jest zdjęta ale tu zonk się pojawia bo nie ma elektryki w drzwiach do przełącznika i do silniczka szyby :(
Wiązka nie wygląda na kombinowaną.Podobno safrane 1 ma pełną instalację a jednak nie koniecznie.Powiedzcie gdzie szukać kostki od drzwi tylnych?Czy jest gdzieś pod listwą w progu?Jeżeli ją znajdę i będzie miała wolne piny to będę musiał dokupić wiązkę z elektryką a jeśli nie to chyba nici z modyfikacji
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-03-07, 16:46    

Powinna być tak, jak w przednich drzwiach, czyli w słupku
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Olaf 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.2 12V
Wersja wyposażenia: RN z modyfikacjami własnymi
Typ pojazdu: B543
Wiek: 53
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin, Split, Hvar
Wysłany: 2011-03-17, 14:49    

ja przerabiałem tył na elektrykę - poszło gładzutko - zmiana wiązki w przednich drzwiach kierowcy (dodatkowe przyciski), wiązki na tył leżały fabrycznie, wymiana mechanizmu ręcznego na elektryczny (prosta i nieskomplikowana) i hula do dziś :) No oczywiście tapicerka na drzwiach wymieniona na jednolitą pod elektrykę (coby za pstrokato nie było ;) )
 
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-03-17, 16:27    

Wiązki powinny być lada dzień i mam nadzieję że się wyrobie do zlotu

[ Dodano: 2011-03-29, 15:45 ]
Niestety chyba będzie kiszka.Po podpięciu wiązki i elektrycznego pająka zero odzewu.W kostce w słupku brakuje pinów na wtyczkę pod elektrykę,poza tym ich układ w słupku się nie zgadza z kostką do drzwi.Mógł bym jeszcze podłączyć oddzielne zasilanie do tyłu ale cóż z tego jak nie będę mógł sterować nimi z fotela kierowcy.Ktoś z tyłu nie domknie szyby i będę musiał wysiadać żeby domknąć.Poza tym domyślam się że do przełącznika od kierowcy również nie ma wiązki a pinów w słupku znów zabraknie nawet jakbym dokupił wiązkę :(
 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2012-03-25, 11:36    

Żeby nie robić nowego tematu podłącze się tutaj, tak jak kolega chciałbym przerobić szyby tylne, mam już wszystko co potrzeba, od kierowcy została wymieniona instalacja, przełączniki, z tyłu instalacje w drzwiach, silniki i przełączniki, pozostało tylko jedno do zrobienia, podłączenie tych szyb, a mianowicie nie mam instalacji fabrycznie we wnętrzu auta puszczonej, nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, jak te szyby są podłączone? czy kable bezpośrednio lecą od drzwi kierowcy do tylnych drzwi? czy po drodze jest jakiś bezpiecznik czy coś innego? ile kabli trzeba puszczać i jak je podłączyć? w jakie piny? znalazłem różne schematy na forum jednak nie za bardzo umiem się czegoś w nich doczytać, chce to podłączyć tak jak powinno być, żeby nie zrobiło się spięcie jak ktoś z tyłu chce opuścić szybę a kierowca podnieść i nacisną jednocześnie ;)

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-03-25, 14:43    

Daj te schematy to sie rozwikła ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 15