Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Goalkeper
2011-02-01, 18:57
Wymiana wiazki tylnej klapy.Wilgoć na podsufitce
Autor Wiadomość
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-02-01, 18:19    Wymiana wiazki tylnej klapy.Wilgoć na podsufitce

Nie wiedziałem w jakim dziale temat umieścić.Jako że mam kombinację robioną na wiązce klapy a mimo to szyba nie grzeje chcę wymienić cały element.Wiązkę już mam igiełkę ale chce się dowiedzieć jak ta wiązka idzie w nadwoziu.Czy muszę odkręcać podsufitkę?Czy konieczny jest demontaż osłony trójkątnej szyby?Gdzie się łączy ta wiązka z resztą kabli od przekaźnika?Może ma ktoś jakiś manual?

Czy przez uszkodzoną gumę klapa/nadwozie może dostawać się do wnętrza woda?Dziś zauważyłem że na podsufitce jest coś co wygląda jak kurz,pleśń.Trochę na środkowej i trochę na prawej tylnej części podsufitki.Po wytarciu zniknęło ale podejrzewam że gdzieś dostaje się woda a może płyn do spryskiwaczy bo zapach tego jest taki jak stare spróchniałe drewno,leśna ściółka-nie wiem jak określić,póki co nie jest ostry więc chcę to jak najszybciej zlokalizować.Którędy idzie wężyk od tylnej polewaczki?Może wężyk spadł,pękł.Może przeciekać przez antenę tylną?A może Safrane miała jakieś newralgiczne miejsca którymi mogła się dostawać woda?Albo jakiś odpływ zatkany w okolicy klapy.

Jak odkręcić podsufitkę z tyłu?Na czym się ona trzyma?Jest na śrubach,zatrzaskach?
Ostatnio zmieniony przez chicken19 2011-02-01, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-01, 18:51    

Z racji tego, że temat tyczy się bardziej wiązki elektrycznej to pozwoliłem sobie przesunąć go do działu elektryka.

Coś mi się wydaję, że tak hop siup to z tą podsufitką mieć nie będziesz gdyż jest ona przyklejana do dachu :) z tyłu tylko, tam gdzie zaczyna się klapa bagażnika masz dwie spinki do wyciągnięcia oraz śruby które trzymają rączki dla pasażerów. Pamiętam jak mechanicy montowali mi uchwyt DV do CB, wtedy aby puścić kabel użyli listewki drewnianej aby zrobić bardzo wąski tunel na kabel pomiędzy podsufitką a dachem tak żeby za bardzo jej nie odkleić. Wygląda to tak



Kiedyś rozkręcałem cały bok z tyłu żeby dostać się do napinacza pasażera za kierowcą ale nie pamiętam czy za nim idzie wiązka. Według dialogysa wiązka idzie progiem i dalej przy kanapie idzie po metalowym nadkolu za boczkiem kanapy, wygląda to tak



Co do moczenie się reni to płyn od spryskiwaczy bym pominął gdyż dysza spryskiwacza idzie wewnątrz wzmocnienia dachu i raczej z niego nie ma jak się wydostać na podsufitkę, jak już to gdzieś bardziej w jej krańcowe okolice zaraz przy klapie. W phII bardzo dobrze widać to wzmocnienie po ściągnięciu klapki maskującej wzmacniacz antenowy nad tylną kanapą. Chyba, że nie trzyma Ci uszczelka, która jest dookoła otworu bagażnika ja często jak pada i mam górną rynienkę pod klapą pełną syfu to woda mi lecie przez tą uszczelkę przez co mam czasami mokrą podsufitkę. Druga sprawa być może to nie przecieki a skraplająca się para wodna, kiedy zaczynały się pierwsze mrozy i była duża mgła w dodatku nie szlo odparować samochodu wtedy postanowiłem sprawdzić co jak wygląda sprawa pod podsufitką i co się okazało, cała blacha dachy wyglądała tak jakbyś parą wodną kierował na coś zimnego, wtedy powstaje taka niby rosa. Być może to jest przyczyną moknięcia a zapach mógł powstać od kleju którym podsufitka jest przymocowana.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-02-01, 19:47    

Z wiązką sobie poradzę.Jeżeli nie idzie podsufitką to musi schodzić na dół i biec przy podłodze koło fotela.A podsufitka może to faktycznie wilgoć z powietrza bo typowych zacieków nie widać.A to coś wyglądało jak kurz i było suche.Starłem i nie ma śladu.Zobaczymy czy się powtórzy.Obejrzę też uszczelkę i wyczyszczę jej okolice.Popsikam też dla pewności sprejem do uszczelek.Dzięki :piwo:
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2011-02-01, 20:00    

wiązka klapy leci lewą stroną, wchodzi przez otwór, następnie leci w dół, łączenie jest w pobliżu lampy. Najłatwiej odczepić uszczelkę bagażnika i odciągnąć tapicerkę na bok, będziesz widział kratkę (w ph1 była tam sprężarka) i sporych rozmiarów kostkę i inne duperele.

podsufitki nie musisz mocno odginać, wystarczy że odczepisz haki do których mocowana jest roleta; odczepisz uszczelkę bagażnika i tyle Ci wystarczy. Trzeba bodajże jeszcze zdemontować ten plastik co jest przy małej szybie (góra 2 śrubki)

już nie pamiętam którą stronę trzeba przeciągać przez otwór.... ale chyba kostka przechodzi


co do grzyba, to ściągnij tą plastikową klapkę co jest z tyłu na podsufitce, pod nią będzie wężyk doprowadzający płyn do spryskiwacza, często parcieje i cieknie.
Wężyk leci prawą stroną, bo tam też jest zbiornik i pompka
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-01, 20:15    

wazzabii napisał/a:
klapkę co jest z tyłu na podsufitce

Duperelku :P kolega ma phI a tam nie ma tej klapki :) A wymieniałeś ten wężyk ? bo kiedyś grzebałem przy antenie i przez przypadek dysza od sprysków mi wpadła w otwór, ściągnąłem klapkę i nie było jak się do niej dostać bo idzie tam wzmocnienie dachu, ono ma jakąś szczelinę na wyciągnięcie wężyka czy jak ?
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2011-02-01, 22:27    

:wstyd: a to nie wiedziałem że klapki nie ma :P


ja uciąłem kawałek wężyka (ten stwardniały) i nasadziłem część która była już elastyczna, więc Ci nie powiem jak to przeciągnąć.

U dziadka w skodzie favorit jak przeciągałem wiązkę przez słupek to przywiązałem sznurek wsadziłem z jednej strony, z drugiej złapałem jak wypadł i przeciągnąłem
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-02-03, 11:03    

Dziś pokonałem tą wiązkę.Trochę dłubania jest.Najgorsze jest szukanie ukrytych śrubek które trzymają boczne elementy.Francuzi lubią komplikować sprawę :P

Goalkeper napisał/a:

Kiedyś rozkręcałem cały bok z tyłu żeby dostać się do napinacza pasażera za kierowcą ale nie pamiętam czy za nim idzie wiązka. Według dialogysa wiązka idzie progiem i dalej przy kanapie idzie po metalowym nadkolu za boczkiem kanapy.

Główna wiązka idzie progiem a łączy się przy lampie z wiązką klapy obok obudowy kompresora zawieszenia


wazzabii napisał/a:
Najłatwiej odczepić uszczelkę bagażnika

Nie trzeba-tapicerka jest tylko wsunięta pod ozdobną listwę przy niej.


wazzabii napisał/a:
już nie pamiętam którą stronę trzeba przeciągać przez otwór.

Ja przeciągnąłem tą stroną do lampy-dużą kostką.Przechodzi bez problemu.Trzeba tylko uważać na ostre krawędzie blach




Goalkeper napisał/a:
kiedyś grzebałem przy antenie i przez przypadek dysza od sprysków mi wpadła w otwór
Spróbój ją wyssać odkurzaczem.To kawałek plasticzku więc powinno się udać

Co do wilgoci to wygląda to jak kurz.Nie jest mokre więc nie mam się czego obawiać.Dziękuję koledzy za pomoc :piwo:
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-03, 11:13    

chicken19 napisał/a:
Goalkeper napisał/a:

kiedyś grzebałem przy antenie i przez przypadek dysza od sprysków mi wpadła w otwór

Spróbój ją wyssać odkurzaczem.To kawałek plasticzku więc powinno się udać

Dyszę w ten sam dzień wyciągnąłem i musiałem sobie śrubokrętem pomagać gdyż ona ma taki cycek blokujący co by nie wpadała, niestety ja zbyt mocno ją potraktowałem i wpadła ale jest już na swoim miejscu.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-02-03, 12:16    

Myślałem że Ci została już w tym wzmocnieniu :P
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy wiązki w PH1 różniły się czymś?Pytam bo podczas montażu zauważyłem że stara wiązka posiadała jeszcze dwa kabelki z kostką które szły do zamka od klapy.Chodzi o ten mechanizm który zatrzaskuje się na uchwycie w nadwoziu i trzyma klapę.Nie mylić z siłownikiem centralnego.Czy to jest jakaś sygnalizacja otwarcia maski?Może to od alarmu?Jak myślicie?
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-02-03, 12:24    

Tutaj masz opisane kostki w PHII


Jest to wyłącznik sygnalizacji zamknięcia klapy w wersjach z gadaczką.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11