Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z gazem /sekwencja/
Autor Wiadomość
andrefix 
Użytkownik

Safrane ph: phII
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54L
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2010-03-24, 20:31    Problemy z gazem /sekwencja/

Witam , kochani mam problem i potrzebuje fachowej rady. Posiadam Szfranke 2.0 16v rok 97 z silnikiem volvo. Założony jest gaz sekwencyjny. Samochód palił bez zastrzeżeń, jednak po miesiącu jazdy przestawał palić ,a ustawienia komputera sterującego zapłonem w samochodzie przestawiały się. Tak kilka razy się powtarzało. Po wnikliwym zbadaniu sprawy okazało się, że moduł sterujący gazem nie współpracuje z komputerem samochodu, tylko zozbija jego ustawienia. Nam prośbę do Wszystkich , jeżeli ktoś na podobny samochód z silnikiem volvo a w nim dobrze działający gaz to proszę o szczegóły instalacji gazowej a szczególności proszę o poganie jaki moduł gazowy bezkolizyjnie pracuje z komputerem samochodu
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-03-25, 15:09    

Witaj.
Moim zdaniem to uszkodzenie modułu sterownika LPG. Jeżeli by nie współpracował z instalacją samochodu, to od początku miał byś problemy.
Jeżeli instalacja jest na gwarancji, to niech gazownik podstawi drugą centralkę (to tylko przepięcie pudełka), ustawi mapę wtrysków i będzie wiadomo.

Ja posiadam system Lambda Bingo S firmy KME, ale to jest II-generacja i nigdy nie było problemów ze sterownikami tej firmy w N7Q , jak też N7U.
Sterownikiem sekwencyjnej instalacji wtrysku gazu jest Diego G3 firmy KME, więc powinno być w porządku.
Zanim jednak zaczniesz zmieniać, upewnij się, że instalacja jest dobrze założona, a sterownik sprawny.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
franczesko 
Użytkownik

Safrane ph: phII
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16V
Wersja wyposażenia: RXE
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: zgora
Wysłany: 2011-01-02, 19:02    

Witam mam założoną instalacje od 8 miesięcy przejechałem ponad 10000 km. Gdy byłem na pierwszym przeglądzie po 1000 km wszystko było idealnie mapa gazu tak jak benzyny Latem byłem na wycieczce dziennej to zrobiłem 440 km na 40,73 litrów gazu,
dodatkowo byłem latem w Chorwacja do celu miałem 1280 km zrobiłem to na trzech zbiornikach paliwa tankowałem tak po 41-42 litra w zależności od stacji tylko że nie dojechałem do celu na oparach ale tak spokojnie miałem jeszcze w zbiorniku gaz więc na pewno poniżej 10l na sto przez całą trasę, prędkości od 110-120 nie jechałem szybciej przez większość trasu oczywiście były jakieś tam momenty szybsze ale tak to spokojnie, dodatkowo co dziennie jeżdżę 40 km do pracy w dwie strony takie pół na pół miasto i trasa i spalam tak na 41 litrach od 371 - 386 km średnio latem teraz zimą widzę wzrost spalanie tak ok. 14-15l na 100km oraz wzrost paliwka przy odpalaniu takie 4l na 250-280 km, widzę to po tym jak resetuje licznik główny i jeżdżę na gazie i po obserwacji licznika od kompa od spalania itd. i zapala mi się rezerwa to znów tak parę literków, jednak w mrozy tego paliwa spala
instalacjie mam taką:
Reduktor Zavoli Zeta N
układ sterujący STAG 300-4
przełącznik centralka STAG 4
układ elektroniczny STAG 4
listwa wtryskowa Valtek czerwona
zawór gazowy Tomasetto
wielozawor Tomasetto
zbiornik 55l/630mm
koszt 2400zł z założeniem w Chynowie pod Zielona góra
Auto zachowuje się super na gazie i jestem bardzo zadowolony, jak co to pisać bo nie wiem co jeszcze, ja polecam taką instalacje,
Teraz na dniach mam jechać na gwarancyjną wymianę filierka gazu koszt 30zł oraz regulację w ramach gwarancji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15