Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
halasy z tylu.
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-29, 20:34    halasy z tylu.

Witam.czy safran ma jakies typowe elementy w tylnim zawieszeniu,ktore zuzywaja sie jako pierwsze?mam dziwne odglosy z zawieszenia,ale nie jest to wyrazne stukanie.bardziej brzmi to jak:tap,taptaptap.taptap.pojawia sie w szczegolnosci przy odciazaniu zawieszenia.pochylanie na zakretach i nierownosci,nierownosci i hamowanie.itp.jak rozpoznac gorne mocowanie amortyzatora?trzeba to rozbierac?,bo ogladalem i nie jestem pewien.doradzcie cos.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 00:44    

Hmmm z tego co słyszałem to w Safrankach szybko padają właśnie górne poduszki amortyzatorów. Dostęp do nich masz od wewnątrz bagażnika. Trzeba rozebrać boczne półki z tyłu i po zdjęciu szarych gumowych osłon mamy poduszki jak na dłoni. Rozbierz może i spróbuj odciążać bagażnik z uchem przy poduszkach. Wtedy będziesz wiedział czy to ich wina. Ps. Najlepiej poskakać troszkę w bagarku Smile Pozdro
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 02:25    

Kolega Paazik myli się co do umiejscowienia poduszek górnych amortyzatorów Mruga . Jeżeli rozbierzesz boczki to zobaczysz jedynie trzpień od amora przykręcony do poduchy. Prawdą jest, że te poduchy szybko się kończą i właśnie są takie objawy jak zostały opisane. Żeby sprawdzić poduchę musisz użyć ściągaczy do sprężyn i odkręcić amorek a następnie spod tylnego nadkola od strony koła wyciągnąć poduchę. Zobacz przy wejściu trzpienia amorka bo tam najczęściej poduchy się obrywają. Ja u siebie wymieniałem koszt poduchy to 150 złotych. Pozdrawiam Wesoly
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 18:04    

cenna rada.oblukalem od bagaznika,ale nic nie stwierdzilem.sprobuje po Twojemu.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-02, 11:21    

To co jest w tym bagażniku?Jak rozebrałem to jest trzpień od amortyzatora i pod nim gruba guma w ksztalłcie kola,czyli chyba poduszka??Jest ona dokręcona śrubą.Widziałem takie coś, taką gumę na allegro i była nazwana poduszką. Może po lifcie było inaczej?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-02, 11:42    

Paazik,masz racje,tylko,ze od gory nie widzisz wszystkiego.chyba o to chodzi.wogole ta poduszka jest dziwna,bo wyglada jakby fabrycznie byla jakas rozwarstwiona.?moze jest tak dziwnie wulkanizowana,czy cos...tak czy siak czeba rozebrac.moze amory siadaja?kurcze kupilem ta safi we francji,pol roku po Polsce i zawieszenie juz puka.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-03-02, 15:29    

Jeżeli coś pomoże, to http://www.allegro.pl/sea...=Mozilla-search
aby można było zobaczyć, że nie jest ona fabrycznie rozwarstwiona.
Po czy przed liftingiem jest taka sama Wesoly
Co do jazdy po naszych drogach, to niestety tak już jest. Jak auto śmigało po dobrych trasach, to poduszki wytrzymują ponad 200kkm, u nas niestety ok.120-150 kkm.
slawek tg, przy okazji sprawdź dokładnie amortyzatory (czy nie ma wycieków itp.) bo robota jedna, a szkoda drugi raz rozbierać, gdyby okazało się, że niby tłumienie ok. 70%, a z tyłu coś na dołkach stuka pomimo wymienionych poduch Mruga
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2008-03-03, 10:33    

Panowie macie racje to górne poduchy amorów...
i trzeba wyjąć cały amor żeby ją odkręcić (tak jest najłatwiej).
co do sprowadzanych aut to jak samochód jeździ 10 lat po równych jak stół drogach to mimo tego że nie są wytłuczone elementy gumowe zawieszenia to jednak guma sie starzeje i po przejechaniu 20-30 tyś. km po polskich wertepach gumy w zawiasie lecą. ja u siebie już wymieniałem wszystkie gumy w przodzie i górne poduchy z tyłu jeszcze tylko silentbloki tylne zostały ale to dopiero na wiosnę..
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 12:52    

No więc niekoniecznie trzeba wyjąć amor u mnie np dało się to zrobić bez wyjmowania ale potrzeba było w punkcie krytycznym 3 ludków hehehe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11